Hesabım

Ana Sayfa » Eğirme » Savio eğirme çözümlerini ITMA Asia’da sergileyecek

Savio eğirme çözümlerini ITMA Asia’da sergileyecek

ITMA ASIA + CITME fuarında, Savio çözüm odaklı portföyü ile katılımcıları ağırlayacak.

Emirhan Çiloğlu
Emirhan Çiloğluhttps://www.textilegence.com
Mahmut Emirhan Çiloğlu, İstanbul’da Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamış, sonrasında da İstanbul Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisans bölümünden başarıyla mezun olmuştur. 2021 itibari ile Textilegence’da pazarlama ve dış ilişkiler sorumlusu olarak görev almaya başlayan Çiloğlu, kurumsal iletişimin güçlendirilmesine katkı sağlamaktadır.

Merakla beklenen tekstil teknolojileri fuarı ITMA ASIA + CITME, 12-16 Haziran 2021 tarihleri arasında Şanghay’da Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Tekstil pazarından pek çok önemli ismin ağırlanacağı fuarda Savio da yenilikçi ürünlerini başta Çin olmak üzere Asya tekstil pazarlarına sunacak. Makine yatırım getirisini en üst seviyeye çıkaran bir portföye sahip olan Savio, nihai iplik ürününün kalitesini desteklemek için; sarma, sürekli çekme için sarma, hacimlendirme ve termo-fiksaj, TFO bükümü; Open-End rotor eğirme gibi çok sayıda makine çözümü sunuyor.

Üretim teknolojilerinde veri alışverişi için ‘Savio 4.0’

Savio standının ana noktalarından birini, üretim teknolojilerinde veri alışverişi için ‘Savio 4.0’ dijital çözümleri oluşturuyor. Makinelerin bağlantısının sunduğu yeni olanaklar, ilerici sofistike olanağıyla birlikte Savio Endüstriyel IoT’un farklı seçenek seviyelerine dönüşüyor. Bunların her biri basit bağlantı ve makine verisi indirmeden uzaktan makine kurulumuna ve operatörün gerçek zamanlı etkileşimine kadar, Savio tekstil sarım makinelerine uygulanan farklı bir Endüstri 4.0 boyutuna karşılık geliyor.

Savio için en büyük itici güç: otomasyon ve dijital çözümler

Son yıllarda Savio’nun iki büyük itici gücünü otomasyon ve dijital çözümler oluşturuyor. İplik kalitesi ve bu tür bir çözümün sunduğu verimlilik avantajları nedeniyle eğirme işleminde entegre otomasyon gereksinimi artıyor. Bu talebi fark eden Savio ise, müşterilere ileri geri sarıcı esnekliğini artırmak için yeni özel çözümlere yöneldi.

Savio’nun en son otomasyon çözümü Multi-Link, birden fazla ring eğirme makinesini (RSF) bir Savio sarıcıya bağlayan ve dört adede kadar RSF’yi bir sarım makinesine bağlamak için özel yapılmış bir devre haline geliyor. Alanı optimize eden ve enerji tüketimini azaltan bu yeni çözüm aynı zamanda üretim maliyetlerini de düşürüyor. Otomatik bobin taşıma, operatörler için servis yollarını kısaltarak ergonomik bir malzeme akışı sağlıyor. Uzun ve çok bağlantılı makinelerde bile kalite tutarlılığını korurken üretim, yer ve enerji maliyetleri azaltılıyor.

Savio eğirme çözümlerini ITMA Asia’da sergileyecek
Savio eğirme çözümlerini ITMA Asia’da sergileyecek

Savio uzmanları Artırılmış Gerçeklikle sahalarda

Savio Satış Sonrası hizmeti, hızlı sorun giderme, süreçleri iyileştirme ve makine kullanım süresini artırma için yenilikçi bir Artırılmış Gerçeklik aracı kullanıyor. Savio mevcut seyahat kısıtlamaları nedeniyle, makinelerin etkinliğini sağlamak için, TeamViewer Pilot tarafından desteklenen ve artırılmış gerçeklikte etkileşime izin veren bir uygulama ile uzaktan yardım hizmeti sunuyor. Bu uygulama sayesinde, İtalya merkezlerinden Savio uzmanları, video oturumları aracılığıyla müşteri sahasında saha teknisyenlerine gerçek zamanlı olarak destek sağlayabiliyor. Bu sayede sorunlar daha hızlı bir şekilde çözülebiliyor.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Tekstil Eğirme Haberleri

TENCEL™ sürdürülebilir elyaf inovasyonunda 30. yılını kutluyor

Yenilenebilir ağaç ham maddesinden çevreye duyarlı botanik elyaflar üreten Lenzing firmasının tekstil sektöründeki amiral markası TENCEL™, 30 yıldır tekstil...

Özel Haberler