Ana Sayfa » Eğirme » İplik Yüksek Teknoloji ve Endüstri 4.0 ile Hayat Buluyor

İplik Yüksek Teknoloji ve Endüstri 4.0 ile Hayat Buluyor

100 yılı aşkın geçmişe sahip olan Savio, iplik teknolojileri konusundaki yeniliklerini ITMA 2019’da Salon 7, Stant A210’da sergileyecek.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

İplik Savio Yüksek Teknolojisi ve Endüstri 4.0 ile Hayat Buluyor
İplik Savio Yüksek Teknolojisi ve Endüstri 4.0 ile Hayat Buluyor

Savio, İtalya, Çin, Hindistan ve Çek Cumhuriyeti’ne yayılmış üretim tesisleriyle sarma, büküm ve rotor iplik eğirme makinelerinin lider tedarikçisi olarak iplik terbiye segmentinde uzman bir firma konumunda. Savio, Barselona’daki fuarda tüm makinelerde yenilikçi, oldukça otomatize, enerji tasarruflu ve Endüstri 4.0 çözümlerini sergileyecek.

Yüksek bobin kalitesi

Savio, birçok farklı ihtiyaç için ideal olan, tekstil konusunda müşterileri destekleyen ve taleplerini karşılamak için yeni uygulamalar geliştiren sarım sistemleri sunuyor. Yapay elyaf ve elastomerik iplikler (tek ve çift özlü) elyaf talebinin büyümesinde baskın bir rol oynayarak hayatımızın çok doğal bir parçası haline geldi. Firmanın Polar Evolution ve EcoPulsarS bobin sarma makineleri, mükemmel eklemler ve mükemmel bobin şekli sağlamak için özel ekleme ve gerginlik kontrol cihazları sayesinde standart dışı değerleri her zaman izleyerek, bu özel ve zorlu iplikleri kolayca işleyebilir.

Otomasyon – Savio “Direct Link System” ile ısmarlama çözümler

 İplik kalitesi ve böyle bir çözümün sunduğu verimlilik avantajları nedeniyle eğirme işleminde entegre otomasyon gereksinimi artmaktadır. İplikhaneler, bağlantısız sarma makinelerini ve ring iplik makinaları (RSF) takım çıkarma tertibatı olmadan değiştirmek için tam otomatik bağlantı çözümleri talep ediyor.

Bu entegre otomasyon talebi, Savio’ya, müşterilere klasik bire bir konfigürasyona kıyasla yeni ısmarlama bağlantı çözümleri sunma imkanı sağladı ve sarma makinelerine doğrudan besleme esnekliğini arttırmaya yöneltti. Savio’nun en yeni çözümü, birden fazla ring iplik çerçevesini bir Savio sarma makinesine bağlayan ve iki veya üç RSF’yi bir sarma makinesine bağlamak için özel yapılmış bir devre haline getiren Multi Link. Özel bir iPeg tablası, RSF bobininin sarma makinesine ulaşımını garanti eder. Bu çözüm alanı optimize ederek enerji tüketimini ve üretim maliyetlerini azaltır.

Bu otomatik bobin taşıma, operatörler için servis yollarını kısaltır ve ergonomik bir malzeme akışına izin verir. Uzun ve çok bağlantılı makinelerde bile kaliteyi koruyarak üretim, alan ve enerji maliyetleri azalır.

Endüstri 4.0 için Savio Yolu

Endüstri 4.0, günümüz üretim teknolojilerindeki otomasyon ve veri alışverişindeki ana trent. Bağlantı, veri yönetimi, uzaktan makine kurulumu ve operatörün gerçek zamanlı etkileşimi: bu, tekstil fabrikalarında akıllı çözümler için Savio Yolu’dur. Günümüzde Savio ürün geliştirmede, çevrimiçi veri iletimi sağlayabilen “akıllı” bileşenlere odaklanıyor. Makinelerin bağlanması ile sunulan yeni olanaklar, ilerici karmaşıklık olasılığıyla birlikte (Temel, İşletme veya Yönetici), Savio Industrial IoT’nin farklı seviyelerine olanak tanımaktadır. Üç farklı Savio Industrial IoT seviyesi: her biri, basit bağlantı ve makine verilerini indirme işleminden uzak makine kurulumuna, operatör gerçek zamanlı etkileşime, Savio tekstil sarma makinelerine uygulanan her biri farklı Endüstri 4.0 dozuna karşılık gelen farklı seçenek seviyelerine tekabül ediyor.

Tekstil makinelerinin kalitesindeki sıçrama, örneğin çalışanların akıllı saatlerle doğrudan bileklerine alarm sinyalleri almalarını sağlayan yeni kontrol sistemlerinde belirgindir. Sarma makinelerinden birinde problem oluştuğunda, anormallik sinyali operatöre; gerekli müdahale tipini de iletebilen bir akıllı saat Savio Smart Bracelet aracılığıyla gönderilir; ve böylece makinenin arıza sürelerini en aza indirir.

Bu veri yönetim sistemi, rutin işlerle zamanını harcayan iplikhane operatörlerini rahatlatan çok modern ve önemli bir araçtır. Veri analitiği sayesinde, farklı üretim aşamalarını en iyi şekilde yönetmeyi; ve her zaman ve her yerde tüm önemli parametreleri izleyerek mobil cihazlardan faydalanmayı sağlayan çok sayıda veri mevcuttur. Tüm bu özellikler Savio müşterilerinin genel ekipman verimliliğini kontrol etmelerini; iş gücü verimliliğini arttırmalarını ve kaliteyi ve çalışma süresini en üst düzeye çıkarmalarını sağlar.

Servisler bile mobil üzerinden sağlanır. Teknolojik gelişimin bir başka yönü; müdahale zamanını en aza indirgemek için; gerçek zamanlı olarak yardım ağına bağlı olan sayısız sistemle; sahadaki teknisyenleri göndermek zorunda kalmadan yazılım yoluyla yapılan uzaktan erişimle bakım ile ilgilidir. Savio Winder 4.0 ayrıca ihtiyaç halinde makine operatörü ile servis uzmanı arasındaki iletişim anlamına da gelir.

Tekstil Eğirme Haberleri

Marzoli ITMA Asia’da dijital ve sürdürülebilir çözümleriyle yer alacak

Eğirme sürecinde performansı optimize eden komple eğirme hatları, bileşenler ve dijitalleştirilmiş çözümlerde önde gelen tedarikçilerden Marzoli, 12-16 Haziran tarihleri...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied