Ana Sayfa » Güncel » Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Savio’nun grubun değerli bir parçası haline gelmesi hedefleniyor.

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı için bir anlaşma yaptı. Bu anlaşmayla Savio, başta halı ve kadife dokuma makineleri olmak üzere farklı tekstil prosesleri için zengin bir marka ve ürün portföyüne sahip Vandewiele’nin bir üyesi haline geldi. Satın alma işleminin 2021 bahar aylarında tamamlanması bekleniyor. Diğer yandan anlaşmadaki mali şartlar kamuoyuna açıklanmadı. Satın alma sonrasında Alexander Zschokke, Savio Group’un Başkanı olarak görevine devam edecek.

Satın alma anlaşmasıyla ilgili açıklama yapan Vandewiele CEO’su Charles Beauduin şunları söyledi; “Güçlü geleneği ve teknolojisiyle Savio Group’unu kendi grubumuza gelmesinden son derece gurur duyuyoruz. Teknolojik kapasitemizin, Ar-Ge ve endüstriyel operasyonlarımızın birleşmesi, önümüzdeki birkaç yıl içinde güçlü bir şekilde büyümemizi sağlayacak.” Vandewiele, Savio’nun organizasyonunun gruba eklenmesiyle birçok müşteriye fayda sağlamayı hedefliyor.

Savio Group Başkanı Alexander Zschokke; “Bu zorlu dönemde önemli oyunculardan böylesine güçlü bir ilgi görmek Savio’nun stratejik değerinin kabul edilmesi anlamına geliyor. Vandewiele Group’un bir parçası olmak, inovasyon, operasyonel mükemmellik ve ticari gelişime odaklanan girişimci kültürümüzü koruyacaktır” dedi.

Alpha Private Equity Ortağı Paola Magni ise şu yorumda bulundu; “Satın alma işleminden bu yana, Savio’nun teknolojik liderliğini sağlamlaştırmada onları desteklemek için Yönetimle yakın bir şekilde çalıştık. Büyük AR-GE yatırımlarından, yenilikçi ürünlerini başarılı bir şekilde pazara sunulmasından ve stratejik M&A işlemlerini gerçekleştirilmesinden yararlanmak, sonuç olarak Savio’nun dünya lideri konumunu yaratıyor.”

Yakın plan Savio

1911 yılında kurulan ve merkezi Italya Pordenone’ne bulunan Savio Group, İtalya, Çin, Hindistan, Belçika, Almanya, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteriyor. Grubun ürün portföyünde tekstil endüstrisi için sarım makineleri ve kalite kontrol cihazları bulunuyor. Savio 2019 yılında 270 milyon Euro konsolide gelir elde etmişti. Satın alma hem ticari hem de operasyonel açıdan önemli sinerjilerden yararlanarak, Savio’nun uluslararası ve endüstriyel gelişimini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Savio ’nun yeni sahibi Vandewiele oldu
Savio ’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Yakın plan Vandewiele

1880 yılında Belçika’nın Kortrijk şehrinde kurulan Vandewiele, dünya çapındaki tekstil ve elektronik müşterilerine hizmet veren Mekatronik çözümlerinde öne çıkıyor. Yeniliğe ve uzun vadeli vizyona sürekli odaklanma, yeni dijital çağda her iki şirket için de daha fazla büyüme imkanı sunuyor. Vandewiele, 3 binden fazla çalışanıyla 2019 yılında 370 milyon Euro gelire ulaştı. Grubun başlıca fabrikaları Belçika, Çin, İtalya, Fransa, İsveç ve Almanya’da bulunuyor.

Güncel Haberler

Sektöre değer katan Klaus Heinrichs Monforts’tan emekli oluyor

Monforts Başkan Yardımcısı Klaus Heinrichs, şirkette geçirdiği yaklaşık 30 yılın ardından, mayıs ayı sonunda emekli olacak. Heinrichs, 135 yılı...

Yeşim Tekstil, Ağrı’da dünya için üretiyor

Yeşim Tekstil, Ağrı Tekstilkent Bölgesi’nde 2019 yılında devreye aldığı tesisinde dünyaca ünlü markalara hazırgiyim üretimi gerçekleştiriyor. Ağrı Valiliği tarafından...

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied