Ana Sayfa » Fuarlar » Sign İstanbul ve FESPA Eurasia pandemi nedeniyle 2021’e ertelendi

Sign İstanbul ve FESPA Eurasia pandemi nedeniyle 2021’e ertelendi

Yapılan açıklamada katılımcılardan gelen taleplerin göz önünde bulundurulduğu vurgulandı.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Türk baskı ve endüstriyel reklamcılık sektörünün iki fuarı 2020 edisyonlarını ertelediklerini duyurdu. 17-20 Eylül tarihleri arasında TÜYAP’ta organize edilmesi planlanan Sign İstanbul 2020 ve 3-6 Aralık tarihlerinde İFM’de gerçekleşecek olan FESPA Eurasia 2020 fuarları Covid-19 pandemisi ve süren etkileri nedeniyle ertelendi. Her iki fuar tarafından yapılan açıklamada katılımcılardan gelen taleplerin göz önünde bulundurulduğu vurgulandı. Bununla birlikte, Pimms Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler’in davetiyle bir araya gelen iki fuar yöneticilerinin karşılıklı olarak bu kararı aldıkları da dikkat çekti.

Ertelenen Sign İstanbul fuarı için yeni tarih olarak 9-12 Eylül 2021 açıklandı. Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur yaptığı açıklamada, sektör mensupları ve katılımcılarla gerçekleştirilen istişareler sonrasında, pandemi süreci nedeniyle bu yılki fuarın gelecek yıla ertelenmesi kararını aldıklarını söyledi. Büyük bir başarıyla tamamlanan Sign İstanbul 2019 fuarı sonrasında bu yılki etkinlik için çalışmalar başladıklarını aktaran Aytemur, pandemi koşullarında dahi bu yılki fuarın gerçekleşmesi için çalıştıklarını dile getirdi. Bu nedenle fuarın hibrit formata dönüştürüldüğünü hatırlatan Aytemur, son ana kadar 147 katılımcı firmaya fuarı açacaklarını beyan ettiklerini aktardı.

İstişare Kurulu kararı

Aytemur, başta katılımcı firmalar olmak üzere tüm sektör paydaşları tarafından iletilen endişeleri göz önünde tutarak sektör mensuplarıyla bir ‘İstişare Kurulu’ oluşturdukları bilgisini verdi. Aytemur, hem kurulun tavsiye kararı hem de fuara katılacak tüm firmalardan alınan görüşler doğrultusunda; mevcut koşulların başarılı bir fuar için yeterli olmadığı ve fuarın seneye ertelenmesinin sektör yararına olacağı kanaatine varıldığını ifade etti.

9-12 Eylül 2021 tarihinde TÜYAP’te gerçekleşecek olan Sign İstanbul fuarı; 22. edisyonunda yine endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörünün; üretici, tedarikçi, ihracatçı ve ithalatçılarını, sektörün tüm bileşenlerini buluşturmaya hazırlanıyor.

Sign İstanbul ve FESPA Eurasia pandemi nedeniyle 2021’e ertelendi
Sign İstanbul ve FESPA Eurasia pandemi nedeniyle 2021’e ertelendi

FESPA Eurasia için yeni tarih 2021

2020 yılının son fuarı olarak sektörün yakından takip ettiği FESPA Eurasia da pandemi nedeniyle 2-5 Aralık 2021 tarihine ertelendi.  2019 yılındaki fuar 10 bini aşan ziyaretçi ile rekor kırmıştı. FESPA Eurasia’nın ortağı Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcıları Derneği’nin (ARED) Başkanı Ahmet Özdemirel, alınan önlemlere ve hazırlıklara rağmen Covid-19 pandemisinin tüm dünyada olumsuz yönde ilerlediğini belirtti. Katılımcıların sağlını korumak amacıyla fuarın ertelenmesi kararının alındığını söyleyen Özdemirel, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Erteleme kararı yönetim kurulumuz tarafından katılımcılarımızdan gelen talepler doğrultusunda verildi. Bizim için önemli olan katılımcı ve ziyaretçilerimizin sağlığıdır. Sektörün en önemli buluşmasını 2021 yılında tüm coşkusuyla yaşatacağız. Türkiye’nin sektör liderleri ve küresel markalar, en yeni teknolojilerini ve uygulamalarını 2021 yılında FESPA Eurasia’da sergileyecek” dedi.

Fuar Haberleri

IFAI Expo fuarı bu sene 100. yılını kutluyor

Küresel endüstriyel kumaş endüstrisini temsil eden, üyelere ait, üye odaklı bir ticaret birliği olan Uluslararası Endüstriyel Kumaşlar Birliği (IFAI) tarafından düzenlenen IFAI Expo 2021,...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied