23.2 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Tekstil sektöründe beklentiler ilk kez düşüşte

Mayıs 2021’den bu yana firmalarla iş durumları,...

Ulucak Höyüğü ve tekstilde geleneğin keşfi

M.Ö. 6800 yıllarına uzanan geçmişiyle en eski...

Archroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

Sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen...

Avrupa tekstil sektörü enerji krizi karşısında alarmda

Rusya ve Ukrayna savaşı ile birlikte doğal...

ATA Freight tekstile özel lojistik çözümler sunuyor

Yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri...

Kordsa yılın ilk yarısında 61 milyon dolar net kar elde etti

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme çözümlerinin güçlü...

SMIT’in 2FAST dokuma makinesi ile hız anlam kazanıyor

DokumaSMIT’in 2FAST dokuma makinesi ile hız anlam kazanıyor

- Haber Sponsoru -

En üst düzeyde üretkenlik için tasarlanan 2FAST; kompakt tasarımı, maksimum üretim miktarı oranlarını kalite ve çok yönlülük ile birleştiriyor. İtalya’da üretilen dokuma makinesi, aynı zamanda çevreye duyarlı rekabetçi performansıyla ülkenin motor sporlarındaki hız geleneklerini yansıtıyor.

Adını Esnek Gelişmiş Mekiksiz Teknoloji (Flexible Advanced Shuttleless Technology) ifadesinden alan 2FAST, SMIT’in 1938 yılına dayanan uzmanlığı ile üretildi. Marka bugün, mekanik, elektronik ve iletişim yönlerini ele alarak, en geniş uygulama aralığında yüksek kaliteli kumaşlar için optimum dokuma makinesi konfigürasyonları yaratıyor. 

2FAST: Rapierli dokuma makinelerinin F1 arabası

Firma, dokuma makinesi kategorisinde 2FAST’in bulunduğu konumu bir yarışın başlangıcında bir F1 arabası veya üç saniyeden daha kısa sürede 100 km/s hıza ulaşan bir motosiklet olarak tanımlıyor. Yeni dokuma makinesi ilk atkı atımından itibaren en yüksek başlangıç ​​ivmesi ve %100 vuruş verimi gösteriyor. Ayrıca son derece yoğun ağızlık gereksinimleri için maksimum tork da mevcut olup, bu minimum titreşim ile birlikte en yüksek süratlere optimum hızlanmayı garanti ediyor. 

SMIT’in 2FAST dokuma makinesi ile hız anlam kazanıyor

Patentli yeni kavrayıcı tasarımı, azaltılmış enine kesit ve optimize edilmiş çözgü ağızlık geometrisi sağlayarak  tüm iplik ve kumaş türlerine uyuyor. 2FAST rapier dokuma makinesi ayrıca çok çeşitli atkı türleri ve sayıları gerektiren fantezi ürünleri yüksek hız ve hassasiyetle işleyebiliyor. En son yazılım kontrollü E-CUT/AWC, optimum kesme koşulları sağlıyor. Bu ise üretkenlik anlamında ciddi bir kazanç sağlıyor. 

SMIT CTO’su Giuseppe Castelli; “Yazılım tabanlı kontrol ve otomasyon, akıllı algoritmalar ve veri analizi, bunların tümü endüstri 4.0’a hazır olan bu rapier dokuma makinesinde vücut buldu” dedi. Yeni 2FAST’in kompakt tasarımında yer alan tüm avantajlardan gurur duyduklarını ifade eden Castelli, aynı zamanda makineyi daha da sessiz hale getirmek için ileri teknoloji kullandıklarını dile getirdi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler