Ana Sayfa » Dokuma » SMIT’in 2FAST dokuma makinesi ile hız anlam kazanıyor

SMIT’in 2FAST dokuma makinesi ile hız anlam kazanıyor

SMIT'in yepyeni 2FAST rapierli dokuma makinesi, hız, kalite ve çok yönlülük ile performansı hızlandırıyor.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

En üst düzeyde üretkenlik için tasarlanan 2FAST; kompakt tasarımı, maksimum üretim miktarı oranlarını kalite ve çok yönlülük ile birleştiriyor. İtalya’da üretilen dokuma makinesi, aynı zamanda çevreye duyarlı rekabetçi performansıyla ülkenin motor sporlarındaki hız geleneklerini yansıtıyor.

Adını Esnek Gelişmiş Mekiksiz Teknoloji (Flexible Advanced Shuttleless Technology) ifadesinden alan 2FAST, SMIT’in 1938 yılına dayanan uzmanlığı ile üretildi. Marka bugün, mekanik, elektronik ve iletişim yönlerini ele alarak, en geniş uygulama aralığında yüksek kaliteli kumaşlar için optimum dokuma makinesi konfigürasyonları yaratıyor. 

2FAST: Rapierli dokuma makinelerinin F1 arabası

Firma, dokuma makinesi kategorisinde 2FAST’in bulunduğu konumu bir yarışın başlangıcında bir F1 arabası veya üç saniyeden daha kısa sürede 100 km/s hıza ulaşan bir motosiklet olarak tanımlıyor. Yeni dokuma makinesi ilk atkı atımından itibaren en yüksek başlangıç ​​ivmesi ve %100 vuruş verimi gösteriyor. Ayrıca son derece yoğun ağızlık gereksinimleri için maksimum tork da mevcut olup, bu minimum titreşim ile birlikte en yüksek süratlere optimum hızlanmayı garanti ediyor. 

SMIT’in 2FAST dokuma makinesi ile hız anlam kazanıyor

Patentli yeni kavrayıcı tasarımı, azaltılmış enine kesit ve optimize edilmiş çözgü ağızlık geometrisi sağlayarak  tüm iplik ve kumaş türlerine uyuyor. 2FAST rapier dokuma makinesi ayrıca çok çeşitli atkı türleri ve sayıları gerektiren fantezi ürünleri yüksek hız ve hassasiyetle işleyebiliyor. En son yazılım kontrollü E-CUT/AWC, optimum kesme koşulları sağlıyor. Bu ise üretkenlik anlamında ciddi bir kazanç sağlıyor. 

SMIT CTO’su Giuseppe Castelli; “Yazılım tabanlı kontrol ve otomasyon, akıllı algoritmalar ve veri analizi, bunların tümü endüstri 4.0’a hazır olan bu rapier dokuma makinesinde vücut buldu” dedi. Yeni 2FAST’in kompakt tasarımında yer alan tüm avantajlardan gurur duyduklarını ifade eden Castelli, aynı zamanda makineyi daha da sessiz hale getirmek için ileri teknoloji kullandıklarını dile getirdi.

Tekstil Dokuma Haberleri

Stäubli TIEPRO çözgü bağlamada verimliliği artırıyor

İlk kez 2019 yılında pazara sunulan Stäubli TIEPRO çözgü bağlama makinesi, kısa sürede dünya çapında ünlü dokuma fabrikaları tarafından...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied