11.6 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 3, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Türk tekstil ihracatında artış oranları azalmaya devam ediyor

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB)...

Tekstil endüstrisinde beklentiler olumsuza döndü

Eski adıyla ITMF Corona Anketi olarak bilinen...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Snuggle iplik renklerini Coloreel ile dijitalleştirdi

BaskıSnuggle iplik renklerini Coloreel ile dijitalleştirdi

- Haber Sponsoru -

Daha sürdürülebilir ve yaratıcı nakışlar için talep üzerine tekstil ipliğinin dijital olarak boyanmasına yönelik teknolojiler sunan Coloreel, Snuggle firmasından yeni bir sipariş aldığını açıkladı. Peterborough merkezli Snuggle, İngiltere’nin önde gelen ve en büyük DTG baskı hizmetleri şirketlerinden biri olarak biliniyor. Anlaşma, Coloreel’in dağıtım partneri AJS Embroidery Services Ltd. ile birlikte katılımcı olarak yer alacağı Birmingham’daki Printwear & Promotion fuarından birkaç gün önce duyuruldu.

“Coloreel, nakışı modern çağa getiriyor””

Coloreel Group AB Satış Başkan Yardımcısı Sven Öquist yeni sipariş anlaşmasına yönelik şu açıklamada bulundu; “Snuggle UK’in daha sürdürülebilir ve yaratıcı nakışlar için Coloreel teknolojisine ve ürünlerimize yatırım yaparak baskı hizmetleri çözümlerini genişletmeye karar vermesi bizi çok heyecanlandırdı. Bu, çözümlerimizin en başarılı baskı hizmetleri ve talep üzerine baskı şirketleri ile tam bir uyum içerisinde olduğunun bir başka kanıtı.”

Snuggle iplik renklerini Coloreel ile dijitalleştirdi

Snuggle UK Direktörü Shabbir Maimoon, bir dijital baskıcı olarak sektördeki değişikliklerin ve mümkün olduğunca geniş bir renk gamı ​​sunmak için yenilikçi baskı çözümlerine ihtiyaç duyan müşterilerin farkında olduklarını söyledi. Maimoon sözlerini şöyle sürdürdü; “Coloreel, renk sınırlamasının prangalarını kaldırarak ve tedarikçilerin giysileri tam renklerde, degradelerde ve müşterilerin logolarının/sanat eserlerinin nasıl görülmesini istediklerine uygun olarak işlemelerine olanak tanıyarak nakışı modern çağa getiriyor. Coloreel ile çalışabilmek ve çok eski bir soruna bu yenilikçi çözümü sunan ilk kişilerden biri olmak heyecan verici.”

Coloreel teknolojisi bir yandan nakış işçiliğini korurken diğer yandan da bu uygulamayı bir sonraki aşamaya taşıyor. Bu sayede degradeler, dokular ve diğer çarpıcı efektler dahil olmak üzere daha önce karmaşık olan tasarımları daha kolay elde edilebilir hale getiriyor. Yalnızca tek bir iplik ve iğne kullanılması, kaliteyi ve verimliliği önemli ölçüde artırarak, anında başlatma ve daha hızlı teslimatı mümkün kılarken, aynı zamanda minimum iplik israfı ve minimum mikrofiber kirliliği sağlıyor. İpliklerin doğrudan renklendirilmesi atık su oluşumunun önüne geçerek, su kirliliği yaratmıyor. Kaliteyi ve verimliliği artıran Coloreel teknolojisinin, gelecekte, dikiş, örgü, dokuma ve daha pek çok alanda da kullanılabileceği belirtiliyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler