Hesabım

Ana Sayfa » Baskı » Snuggle iplik renklerini Coloreel ile dijitalleştirdi

Snuggle iplik renklerini Coloreel ile dijitalleştirdi

Dijital tekstil iplik boyama teknolojileri sunan Coloreel, DTG baskı şirketi Snuggle’dan önemli bir sipariş aldığını duyurdu.

Yağmur Melis Şimşek
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Daha sürdürülebilir ve yaratıcı nakışlar için talep üzerine tekstil ipliğinin dijital olarak boyanmasına yönelik teknolojiler sunan Coloreel, Snuggle firmasından yeni bir sipariş aldığını açıkladı. Peterborough merkezli Snuggle, İngiltere’nin önde gelen ve en büyük DTG baskı hizmetleri şirketlerinden biri olarak biliniyor. Anlaşma, Coloreel’in dağıtım partneri AJS Embroidery Services Ltd. ile birlikte katılımcı olarak yer alacağı Birmingham’daki Printwear & Promotion fuarından birkaç gün önce duyuruldu.

“Coloreel, nakışı modern çağa getiriyor””

Coloreel Group AB Satış Başkan Yardımcısı Sven Öquist yeni sipariş anlaşmasına yönelik şu açıklamada bulundu; “Snuggle UK’in daha sürdürülebilir ve yaratıcı nakışlar için Coloreel teknolojisine ve ürünlerimize yatırım yaparak baskı hizmetleri çözümlerini genişletmeye karar vermesi bizi çok heyecanlandırdı. Bu, çözümlerimizin en başarılı baskı hizmetleri ve talep üzerine baskı şirketleri ile tam bir uyum içerisinde olduğunun bir başka kanıtı.”

Snuggle iplik renklerini Coloreel ile dijitalleştirdi

Snuggle UK Direktörü Shabbir Maimoon, bir dijital baskıcı olarak sektördeki değişikliklerin ve mümkün olduğunca geniş bir renk gamı ​​sunmak için yenilikçi baskı çözümlerine ihtiyaç duyan müşterilerin farkında olduklarını söyledi. Maimoon sözlerini şöyle sürdürdü; “Coloreel, renk sınırlamasının prangalarını kaldırarak ve tedarikçilerin giysileri tam renklerde, degradelerde ve müşterilerin logolarının/sanat eserlerinin nasıl görülmesini istediklerine uygun olarak işlemelerine olanak tanıyarak nakışı modern çağa getiriyor. Coloreel ile çalışabilmek ve çok eski bir soruna bu yenilikçi çözümü sunan ilk kişilerden biri olmak heyecan verici.”

Coloreel teknolojisi bir yandan nakış işçiliğini korurken diğer yandan da bu uygulamayı bir sonraki aşamaya taşıyor. Bu sayede degradeler, dokular ve diğer çarpıcı efektler dahil olmak üzere daha önce karmaşık olan tasarımları daha kolay elde edilebilir hale getiriyor. Yalnızca tek bir iplik ve iğne kullanılması, kaliteyi ve verimliliği önemli ölçüde artırarak, anında başlatma ve daha hızlı teslimatı mümkün kılarken, aynı zamanda minimum iplik israfı ve minimum mikrofiber kirliliği sağlıyor. İpliklerin doğrudan renklendirilmesi atık su oluşumunun önüne geçerek, su kirliliği yaratmıyor. Kaliteyi ve verimliliği artıran Coloreel teknolojisinin, gelecekte, dikiş, örgü, dokuma ve daha pek çok alanda da kullanılabileceği belirtiliyor.

Dijital Baskı Haberleri

ColorGATE, Productionserver 22 baskı işlemini geliştiriyor

20 yılı aşkın deneyimiyle dijital baskı ve renk yönetiminde uzman ColorGATE, Productionserver 22 ile müşterilerine büyüme potansiyeli yüksek olan...

Özel Haberler