4.7 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 29, 2023

Giriş Yap / Kayıt ol

Küresel alıcılar Türkiye hazır giyim sektörüne desteğini açıkladı

Türkiye hazır giyim ve tekstil sektörünün deprem...

Haliç Üniversitesi öğrencilerine HEFA Tekstil’de staj imkanı

Türkiye’nin önemli vakıf üniversitelerinden Haliç Üniversitesi ve...

TGSD, Adıyaman’da konteyner kent projesini başlattı

Deprem bölgesine kısa, orta ve uzun vadeli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Stäubli, Domotex Turkey’de halı sektörüyle güven tazeleyecek

DokumaStäubli, Domotex Turkey'de halı sektörüyle güven tazeleyecek

- Dokuma Haber Sponsoru -

Halı dokuma sistemleri uzmanı Stäubli, Türkiye’nin makine halısı üretiminin merkezi kabul edilen Gaziantep’te gerçekleşecek Domotex Turkey fuarında, pazara en son sunduğu ALPHA 560 UNIVERSAL isimli yeni dokuma sistemini sergileyecek. Birçok yeni özellik ve teknoloji ile donatılan makine, pazar taleplerine yönelik farklı seçenekleri ile üreticilere esneklik sunuyor. Ziyaretçiler firmanın salon 2, C295 numaralı standında bu verimli üretim çözümünü yakından deneyimleyerek, özellikleri ve avantajları hakkında daha fazla bilgi edinme imkanı bulacak.

Pek çok farklı uygulama ve tasarım çeşidinin bulunduğu halı ve kilim üretiminde, halı üreticileri pazardaki zorlu talepleri karşılayabilmek için uygun maliyetli ve verimli makinelere ihtiyaç duyuyor. Yeni teknolojilere sahip olan ALPHA 560 UNIVERSAL, dokumacılara verimliliği artıracak birçok avantaj sunuyor. Ünlü ALPHA 500 serisindeki tüm makineler gibi 5,3 metre dokuma enine sahip ALPHA 560 UNIVERSAL, bu sayede pazar taleplerine göre çok çeşitli boyutlarda ve tasarımlarda halılar üretilmesine olanak tanıyor. Kesik havlı ve düz dokumalar, zemin desenlendirme, atkı deseni ve çift taraflı, sisal ve yüksek havlı dokuma gibi seçenekler sayesinde üreticiler ve tasarımcılar esneklik avantajından yararlanıyor.

Stäubli ALPHA 560 UNIVERSAL ile verimliliği artırırken operasyon maliyetini düşürüyor

Stäubli ALPHA 560 UNIVERSAL ile verimliliği artırırken operasyon maliyetini düşürüyor

Kolay kullanıma sahip ve son derece güvenilir olan ALPHA 560 UNIVERSAL, dokuma fabrikalarında operasyonların sorunsuz ve oldukça verimli ilerlemesine olanak tanıyan yeni özellikler ve teknolojiler içeriyor. Yeni rapier dişli kutusu sayesinde makine çok yüksek hızlarda çalıştırıldığında bile verimli çalışma süresi sağlanıyor ve operasyon maliyeti (servis ve yedek parça için) aşağı çekiliyor. Yeni rapier kılavuzu ise müşterilerin artık iki kılavuz sistemi arasından tercih yapabilmesine olanak tanıyor. Yeni basınçlı silindire sahip rapier kılavuzu yıpranmayı azaltırken; yeni opsiyonel aerostatikli kılavuzlu rapierler, rapier çubuklarının servis ömrünü en üst düzeye çıkaran ve sürekli verimli bir operasyona imkan veriyor.

Opsiyonel olarak sunulan kesme bıçağı için yeni hassas bileme ünitesi, traşlama işleminde malzeme kaybının en aza indirilmesi için optimum kesme işlemi sağlıyor. İyileştirilmiş göğüs sabitleme ise, artırılmış baskılama gücü ve geliştirilmiş dinamik güç dağılımı sunuyor. Basit kurulum, kullanım ve çalıştırma için yeni 2 katlı çözgü levent tezgahı, yeni dokuma sisteminin bir diğer avantajını oluşturuyor.

Dokuma fabrikalarıyla yakın iş birliği içinde ve müşteri talepleri dikkate alınarak en son teknolojiyle geliştirilen ALPHA 560 UNIVERSAL, teknik açıdan gelişmiş ve kapsamlı Stäubli servisleriyle destekleniyor. Stäubli servisleri; satın alımdan önce yetkin uzmanlardan danışmanlık, operatör eğitimi, bakım ve onarım servisleri, satın alımdan yıllar sonra bile yedek parça teslimatını içeriyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler