Ana Sayfa » Güncel » Stäubli, TS2 robotları prestijli Red Dot ödüllerini kazandı

Stäubli, TS2 robotları prestijli Red Dot ödüllerini kazandı

Yenilikçi TS2 SCARA endüstriyel robotları, 2021 Red Dot Ürün Tasarım Ödülü’nün kazananı oldu.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Biyobilim sektörünün pazar liderlerinden Stäubli, endüstriyel tasarım sektörünün Oscar’ı kabul edilen 2021 Red Dot Ürün Tasarım Ödülü’nü TS2 SCARA endüstriyel robotları ile elde etti. Tescilli tahrik teknolojisine sahip dört eksenli serinin komple revizyonu, ultra kısa döngü süreleri sağlarken aynı zamanda da hassas ortamlarda potansiyel uygulama yelpazesini genişleten öncü bir hijyen uyumluluğu tasarımı içeriyor. Robotlar, farmasötik, tıbbi ve gıda uygulamaları için özel versiyonlarda ve elektronik için UL ve ESD uyumlu varyantlarda mevcut bulunuyor.

Stäubli Global Ar-Ge Başkanı Philippe Dejean, yeni TS2 modüler serisinin avantajlarına dikkat çekerek; “Hız, hassasiyet ve güvenilirlik açısından performansları sayesinde, dört TS2 robot modeli, robotun yaşam döngüsü boyunca sınıfının en iyi Toplam Sahip Olma Maliyetini sağlıyor. Küçük ayak izleri, kapsüllü tasarımları ve yüksek modülerlikleri, tüm ortamlarda kullanım için yeni olanaklar sunuyor” şeklinde konuştu.

Sınıfının en iyisi IP derecesine sahip

TS2 robotları, en kompakt ve hafif SCARA endüstriyel robotları arasında yer alıyor. Modüler bir tasarıma sahip TS2 SCARA’lardaki tüm makineler, altı eksenli TX2 nesli ile aynı prensibe sahip. Dinamik performansta SCARA pazarının en tepesinde yer alan robotlar, en hızlı çevrim süreleri ve sınıfının en iyisi tekrarlanabilirlik sunuyor. En iyi dinamik yörünge hassasiyeti için en yüksek kodlayıcı çözünürlüğüne ve sınıfının en iyisi IP derecesine sahip robotlar, ayrıca, içi delikli şaft prensibi ile harici kablolamayı modası geçmiş hale getiren benzersiz bir temiz oda tasarımı sağlıyor.

Tüm uygulamalar için daha fazla fayda sağlamak amacıyla, TS2 robot ailesi, her birinin yük kapasitesi 8,4 kilo olan dört farklı model sunuyor; 60 mm aralıklı TS2-40, 620 mm aralıklı TS2-60, 800 mm aralıklı TS2-80 ve 1.000 mm’lik etkileyici çalışma yarıçapı ile TS2-100.

Stäubli, TS2 robotları prestijli Red Dot ödüllerini kazandı
Stäubli, TS2 robotları prestijli Red Dot ödüllerini kazandı

Otomatik süreçlerle çalışma süresi azalıyor

Dört eksenli makinelerin entegre bir takım değiştirme sistemi ile sunulması, yüksek hızlı SCARA robotlarının tutucuları ve araçları otomatik olarak değiştirmesine olanak tanıyor ve bu da belirli uygulamalarda makinenin hizmet süresini önemli ölçüde artırabiliyor. Tüm medya ve sinyal bağlantıları otomatik olan sistemin diğer bir avantajı ise, süngü kilidinin aynı zamanda aletin veya tutucunun saniyeler içinde manuel olarak değiştirilmesine izin vermesidir. Ayrıca odak noktası, gıda ve ilaçlardan fotovoltaiklere kadar en katı hijyen ve temiz oda gereksinimlerini gerektiren uygulamalar üzerine olan tüm TS2 modelleri, performans kaybı olmadan gıda sınıfı H1 yağ ile çalışabiliyor.

Güncel Haberler

İsveç otomasyonu ile Avrupa tekstil endüstrisi dışa bağımlılığını azaltıyor

Avrupa tekstil endüstrisi dışa bağımlı yapısını gözden geçirdiği bu günlerde otomasyon çözümlerinden faydalanıyor. Yüksek kaliteli yaka bandı kesme makinelerini...

Arjen Evertse, Mimaki EMEA Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, bugün yaptığı bir açıklamayla, 1 Eylül 2021 tarihinden...

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs...

Teksel Tekstil sadece makine değil, güven ve tecrübe sunuyor

Türk tekstil sektörünün güçlenmesinde teknolojik yeniliklerin hızla ve en uygun koşullarda elde edilmesi büyük bir önem taşıyor. Teksel Tekstil...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied