19.6 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Stäubli, yeni SX PRO Jakar Makinesini ITM 2022’de tanıttı 

ITMStäubli, yeni SX PRO Jakar Makinesini ITM 2022’de tanıttı 

- Haber Sponsoru -

Dokuma teknolojilerinde lider markalardan Stäubli, yeni SX PRO Jakar Makinesi lansmanı ve sürdürülebilir ve enerji verimli çözümleriyle ITM 2022’de dikkat çekti. Firma, dokuma hazırlık için otomasyon çözümlerini, ALPHA 560 UNIVERSAL’da üretilen halı numunelerini ve daha birçok ürününü sergilediği standında Türkiye ve çevre ülkelerden çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı. Textilegence’a konuşan Stäubli Textile Global Pazarlama, Satış ve Servis WPS Başkanı Fritz Legler, İstanbul’a geri döndükleri için mutlu olduklarını ve fuarın genel atmosferinin oldukça iddialı olduğunu söyledi.

Uluslararası katılımın yoğun olduğunu, çevre tekstil pazarlarından çok sayıda ziyaretçinin fuara katıldığını belirten Legler sözlerine şöyle devam etti: “Sektördeki küresel belirsizliklere rağmen, standımıza gelen birçok ziyaretçiden oldukça olumlu izlenimler alabildik. Bu kısmen, sürekli büyüyen Türkiye pazarının öneminden ve muhtemelen Covid sonrası etkisiyle tekrar yüz yüze görüşme arzusundan kaynaklandı.” Türkiye’nin önde gelen bir tedarikçi olarak çok iyi bir konumda olduğunu ve hem Avrupa hem de Amerika kıtalarına güçlü bir köprü inşa ettiğini sözlerine ekleyen Legler, artan maliyetler, enerji fiyatları ve enflasyon gibi ciddi zorluklara rağmen endüstrinin aslında oldukça iyi durumda olduğunu kaydetti.

Stäubli Textile Tekstil İletişim Görevlisi Summer Hsia ve Stäubli Textile Global Pazarlama, Satış ve Servis WPS Başkanı Fritz Legler

Artan enerji maliyetlerine karşı sürdürülebilir çözüm: Yeni Stäubli SX PRO Jakar Makinesi

Stäubli, standlarında şüphesiz en öne çıkan çözümü olan yeni SX PRO Jakar Makinesini ITM 2022’de başarılı bir lansmanla tanıttı. Fritz Legler, bu yeni jakar makinesinin avantajlarını ve özelliklerini şöyle anlattı: “Yeni Stäubli SX PRO Jakar Makinesi, artan enerji maliyetlerine karşı kendilerine yardımcı olacak ekipman arayan dokumacılar için sürdürülebilir bir çözüm. Pazarın daha yüksek güç verimliliği ve azaltılmış enerji tüketimi talebine yanıt veriyor. Önceki Stäubli Jakar makinelerinin tüm kanıtlanmış teknolojisini içeriyor ve ayrıca enerji tüketimini azaltmak için MX PRO modülünün az sürtünmeli tasarımı, makinenin kendisine tamamen entegre edilmiş bir güç kaynağı ve optimize edilmiş sıcaklık takibi ile yeni bir havalandırma sistemi gibi çeşitli yeniliklere sahip.”

Legler, kullanıcı dostu TC8 kontrolör ve son derece hassas tasarım verilerini ileten güçlü NOEMI elektronik mimarisi ile birlikte Stäubli SX PRO’nun son derece zorlu koşullar altında yüksek dokuma hızlarında güvenilirlik ve esneklikle çalışabileceğini sözlerine ekledi. Legler: “2.688 adede kadar kanca ile donatılan SX PRO, tamamen havlu kumaş, hazır giyim kumaşları, duvar halıları ve döşemelik kumaşların üretildiği Türkiye pazarının ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır” dedi. 

Çok çeşitli halı örnekleri ITM’de ALPHA 560 UNIVERSAL’in esnekliğini sergiledi

Firma, Gaziantep’te düzenlenen Domotex Türkiye’de tanıttığı ALPHA 560 UNIVERSAL halı dokuma sistemini de ITM’de sergiledi. Legler, bu yeni halı dokuma sisteminin muazzam esnekliğini kanıtlayan çok çeşitli halı örneklerini ITM 2022’de sergilediklerini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Örneğin, dokumacılar çeşitli sisal bağları, kesim ve sisal kombinasyonları veya atkı desenli halılar üretebilir. Yoğunluk açısından sistem, Geleneksel Halı Etkisi bağlaması veya yaklaşık 700 taraklı ana akım halı sıklığı trendleri de dahil olmak üzere orta ila yüksek sıklıkta halıları dokumak için idealdir. ALPHA 560 UNIVERSAL, yeni hava güdümlü rapier sistemimiz ve tamamen yeni geliştirilmiş ince çekme ünitemiz ile donatılabilir. Bunlar, verimli halı üretimine daha da fazla fayda sağlıyor.”

Stäubli standında sunulan diğer çözümler; verimli çözgü değişiklikleri için TIEPRO çözgü bağlama makinesi, verimli stil değişiklikleri için SAFIR S60 otomatik tahar makinesi ve kumaş kenarına isim dokuma için yeni nesil N4L jakar makinesinden oluşuyor.

Çok çeşitli halı örnekleri ITM’de ALPHA 560 UNIVERSAL’in esnekliğini sergiledi

“Her fabrikanın ortak ihtiyacı destek hizmetleri”

Fritz Legler, tekstil fabrikalarının ihtiyaçlarının büyüklüklerine ve organizasyon yapılarına göre değiştiğini ancak tüm fabrikaların sorunsuz ve verimli operasyonlar sürdürebilmeleri için destek hizmetlerine ihtiyaç duyduğunu vurguladı. Bunun Stäubli için her zaman bir öncelik olduğunu ve bu konuda mükemmel olduklarını şu sözlerle belirtti: “Yerel ekipler de dahil olmak üzere dünya çapındaki destek organizasyonumuz, gerektiğinde destek sağlamaya hazırdır. Ayrıca, müşterilerimizle ortaklık ve danışmanlık yapmanın çok önemli olduğuna inanıyoruz. Günlük ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için makine ve sistem çözümlerimizi sürekli olarak uyarlayıp geliştirirken müşterilerimizle yakın temas halinde kalıyor ve onları dinliyoruz.”

Legler, ürünler açısından Stäubli’nin pazar taleplerinin en fazla olduğu yere odaklandığını açıkladı. Legler: “Air-jetli ve rapierli dokumaya, ITM standımızda sergilediğimiz bir dizi yüksek performanslı çözümle yanıt verdik. En son teknolojiye sahip olan ve çok yüksek performans, güvenilirlik ve hız sunan S1792 eksantrik makinesi buna bir örnektir. Bu makinenin ITMA 2019’da lansmanı yapıldı ve o zamandan beri dünya çapında 5.500’den fazla ünite satıldı. S1792 sadece bu kısa sürede satılan ünite sayısıyla değil, kumaş özelliklerine ve dokuma makinesi ayarlarına bağlı olarak 1400 rpm’e kadar hızlarda çalışan ilk model olmasıyla da öne çıkıyor. Makine, air-jet dokumanın her iki ana sorununun da tam olarak üstesinden geliyor: kalite ve performans.”

Legler sözlerini şöyle tamamladı: “Dokuma endüstrisinin lider tedarikçisi olarak Kasım ayında ITMA Asia’ya ve gelecek yıl Milano’da ITMA Europe’a katılacağız. Her iki fuar da bizim için önemli buluşmalar ve buralarda üreticilerin kaçırmak istemeyeceği ilginç ve yenilikçi gelişmeler tanıtacağız.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler