.
Ana Sayfa » Örme » STOLL resmi olarak KARL MAYER’in bir parçası oldu

STOLL resmi olarak KARL MAYER’in bir parçası oldu

STOLL artık resmi olarak KARL MAYER Group’un bir parçası haline geldi.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Her biri sektöründe lider konumdaki KARL MAYER ve STOLL arasındaki birleşme işlemi 1 Temmuz 2020 itibariyle tamamlandı. 26 Şubat 2020 tarihinde imzalanan anlaşma ile başlayan süreç, müşteriler ve tekstil sektörünün dünyasını değiştirecek birleşme ile sonuçlandı. Anlaşmaya göre STOLL özerk olarak varlığını devam ettirecek.

KARL MAYER artık en önemli iki ilmek oluşturma işlemi, düz örme ve çözgülü örme için lider çözüm sağlayıcı konumuna ulaştı. Şirketin çözgülü örme, düz örmenin yanı sıra teknik tekstiller, dokuma için çözgü hazırlık ve dijital çözümleri alanlarındaki tüm uzmanlığı artık tek bir çatı altında toplandı. KARL MAYER geniş ürün gamı ile dünya çapında yaklaşık 2300’den fazla çalışanına sahipken, STOLL 1000 civarında çalışanı ile hizmet veriyor.

İki firma birbirini mükemmel tamamlıyor

KARL MAYER Group içinde özerk yapısı ile varlığını devam ettirecek olan STOLL, düz örme teknolojisi alanındaki uzmanlığı temsil edecek. Yapılan açıklamada STOLL yönetimine güveninin altı çiziliyor. Yeni dönemde, önceki CEO Andreas Schellhammer, KARL MAYER Group içindeki STOLL iş biriminin Başkanı olacağı duyuruldu.

KARL MAYER CEO’su Arno Gärtner şunları söyledi; “STOLL’un mükemmel bilgi birikimi ve özverili kadrosu ile daha fazla ortak gelişme için iyi bir temel oluşturabiliriz. STOLL ve KARL MAYER, teknoloji açısından birbirini mükemmel bir şekilde tamamlıyorlar, sürekli olarak pazarlarına yakınlığa inanıyorlar ve sektörlerinde inovasyon lideridirler. Bu birleşme, müşterilerimizin iş ortamlarında güçlenmesine büyük katkı sağlayacak yeni makine tabanlı çözümleri, tekstil ürünleri ve dijital çözümler için temel oluşturuyor”.

Müşteriler yeni tekstillerin geliştirilmesi için firmanın çözgülü örme ve düz örme alanındaki çözümlerinden ve uzmanlığından faydalanabilecek. Bu süreçte müşterilerin STOLL’de bağlantı kurdukları kişiler aynı kalacak.

STOLL resmi olarak KARL MAYER’in bir parçası oldu
STOLL resmi olarak KARL MAYER’in bir parçası oldu

Çin’de STOLL makineleri KARL MAYER tesisinde üretilecek

KARL MAYER’in üretimdeki ana amaçlarından biri, daha fazla teknik bilgi koruması, esneklik ve hızlı teslimat için katma değeri arttırmaktır. Bu nedenle kendi üretiminden gelen bileşenler grup çapında kullanılıyor. Satın alınma sonrasında Çin’de STOLL makinelerinin üretimi KARL MAYER’in Changzhou’daki yerine entegre edilecek. 90 bin metrekarelik yüzölçümüne ve modern salonlara sahip olan Çin tesisi, STOLL’e yüksek kaliteli üretimine devam etmesi için mükemmel koşullar sunuyor. Buradaki entegrasyon projesi en yüksek karmaşıklığa ve korona salgınına rağmen sorunsuz ilerliyor.

Andreas Schellhammer; “STOLL ve KARL MAYER ekipleri programa uyuyor. Çok yakın işbirliği içinde çalışıyorlar ve birbirlerinin güçlü yanlarını tamamlıyorlar ve birleşmeyi başarıyla gerçekleştiriyorlar” dedi.

Ayrıca, Çinli müşteriler servis ve yedek parça konularında KARL MAYER’in (Çin) kaynaklarından ve organizasyonundan yararlanabilecek. Çinli müşterilere Çin’den yapılacak tedarik onlara en kısa teslimat sürelerini sağlayacak.

Birleşmenin dijitalleşme açısından da getireceği avantajlar olacak. KARL MAYER’in dijitalleşme konusundaki start-up’ı KM.ON bulut tabanlı konseptler ve yapay zeka ile yenilikçi çözümler geliştiriyor. STOLL’n yazılım konusunda uzun yıllara dayanan deneyimi ile dijitalleşmede yeni seviyelere çıkılabilir. Bu sayede hem müşteriler yeni avantajlar elde edebilecek hem de tekstil endüstrisini etkileyecek inovatif sıçramalar gerçekleştirilebilecek.

Tekstil Örme Haberleri

KARL MAYER’den yepyeni bir desenleme konsepti: HKS 3-M ON 280″

KARL MAYER, dijital dünyasına bağlı ilk geliştirmelerinden biri olan HKS 3-M ON triko makinesini ITMA 2019’da tanıtmıştı. Desen diskleri...

Özel Haberler