Hesabım

Ana Sayfa » Örme » STOLL ‘WONDERFUL’ trend koleksiyonunu tanıttı

STOLL ‘WONDERFUL’ trend koleksiyonunu tanıttı

STOLL, yeni ‘WONDERFUL’ trend koleksiyonu ile teknolojik örme çözümlerini göstererek, sektöre ilham veriyor.

Yağmur Melis Şimşek
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

KARL MAYER Group bünyesinde bağımsız olarak faaliyetlerini sürdüren ve düz örme teknolojisi alanında uzmanlığıyla bilinen STOLL, yeni ‘WONDERFUL’ trend koleksiyonunu pazara sundu. Yeni trend koleksiyonu farklı uygulama alanlarına hizmet ediyor. Yeni E 10.2 ölçüsünde ve E 7.2 gibi yerleşik ölçülerde STOLL-knit and wear® ürünleri, dikişsiz ürünler için pazara ilham verirken, intarsia (çoklu renkte desenler oluşturmak için kullanılan bir örme tekniği), STOLL-weave-in® ve STOLL-ikat platining® tekniklerinin ayrıntılı kombinasyonları, yeni desen olanakları, malzeme kullanımları ve renk izlenimleri yaratıyor. Kişiselleştirme imkanı ise, STOLL-autocreate® aracılığıyla seçilen ürünler tarafından destekleniyor. Etkileyici bir izlenim bırakan trend koleksiyonu aynı zamanda sorumluluk ve çevre bilincini de temsil ediyor. Koleksiyonun bir bölümü, tekstil değeri yaratmada tanınmış oyuncularla iş birliği içinde oluşturulan sürdürülebilir bir ayakkabı kumaşı çözümünü sunuyor.

Lansmanı Mart 2022’de İtalyan müşterilere yapılan ‘WONDERFUL’ büyük bir başarı elde etti. STOLL Moda ve Teknoloji Müdürü Jörg Hartmann, “WONDERFUL” tasarımlarının çok iyi karşılandığını söyleyerek; “Bazı müşteriler, orada bulunan yeni desen seçeneklerini doğrudan mevcut koleksiyonlarına uyarladı ve makinelerini dönüştürmek için gerekli teknik araçları sipariş etti” dedi.

STOLL ‘WONDERFUL’ trend koleksiyonunu tanıttı

STOLL dijitalleştirme için KARL MAYER ile gücünü birleştiriyor

STOLL, KARL MAYER Group’un bir parçası olduğundan bu yana, triko tasarım ve geliştirme sürecini dijitalleştirmek için yazılım çözümleri geliştirmek üzere uzmanlığını ve yaratıcılığını KM.ON İş Birimi ile birleştirdi. İş birliğinin sonucunda, triko tasarımcıları için k.innovation CREATE (CREATE) ve örme teknisyenleri için k.innovation CREATE PLUS (CREATE PLUS) tasarlandı. CREATE PLUS’ın ayrılmaz bir parçası olan CREATE, bağımsız bir yazılım olarak da mevcut bulunuyor. Her iki yazılım ürünü de dijitalleştirme yoluyla tasarımdan pazara iş akışını hızlandırmaya odaklanıyor. Bu bağlamda, bu çözümler herhangi bir harici 3D yazılım ile sanal örnekleme için açık arayüzler sağlıyor.

Ortak çalışmaya dayalı bir yaklaşıma sahip olan CREATE, Fully Fashion giysilerin tüm tasarım ve üretim süreci boyunca farklı paydaşları birbirine bağlıyor. Bu nedenle, şirket kurulumuna göre farklı iş akışı senaryoları bulunuyor. Tasarımcının CREATE ile başlangıç yapması mümkün olurken bu, özellikle dikiş ve desen üretimi konusunda daha derin bilgiye sahip triko tasarımcılarına hitap ediyor. Teknisyenler ise tasarımcıdan gelen ilham verici bir kaynağa dayalı bir dijital programla başlayabiliyor.

Tekstil Örme Haberleri

KARL MAYER HKS 3-M ON bar değişimini kolaylaştırıyor

KARL MAYER’in yüksek performanslı, dijital nesil triko makinesi HKS 3-M ON, mekanik desen diskleri kullanmak yerine, doğrudan KM.ON bulutundan...

Özel Haberler