5.7 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 29, 2023

Giriş Yap / Kayıt ol

Küresel alıcılar Türkiye hazır giyim sektörüne desteğini açıkladı

Türkiye hazır giyim ve tekstil sektörünün deprem...

Haliç Üniversitesi öğrencilerine HEFA Tekstil’de staj imkanı

Türkiye’nin önemli vakıf üniversitelerinden Haliç Üniversitesi ve...

TGSD, Adıyaman’da konteyner kent projesini başlattı

Deprem bölgesine kısa, orta ve uzun vadeli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

swissQprint ile UV baskıda tek sınır hayalgücü

BaskıswissQprint ile UV baskıda tek sınır hayalgücü

- Haber Sponsoru -

Geçtiğimiz yıl 15. kuruluş yıl dönümünü kutlayan UV baskı uzmanı swissQprint, flatbed ve rulodan ruloya baskı makineleri ile tüm sektör ve uygulama alanındaki müşterilerini destekliyor. Markanın iki farklı kategoride ödül kazanan Nyala 4 ve isteğe göre yapılandırılabilen 10 renk kanalına sahip ilk model Kudu’yu da içeren ürün portföyü, tabela ve teşhirden ambalaja, ahşap veya cam baskıya kadar çok sayıda uygulamada kullanılıyor. Dış mekanlarda son derece dayanıklı olan ve rulodan ruloya ve flatbed baskı makinelerine özel Greenguard Gold sertifikalı boyalar da yüksek kaliteli sonuçlarda tamamlayıcı bir rol oynuyor.

Baskı kalitesi, renklerin ve tasarımın tabelada ve afişte öne çıkmasını sağladığı için önem taşıyor. swissQprint baskı makineleri ile basılan posterler, duvar panelleri, raf standları veya tekstil esnek çerçeveler, çekici ve canlı görüntüler oluşturuyor. Akrilik, alüminyum kompozit paneller, ahşap, branda, polyester gibi çok sayıda malzemeye baskı yapmak mümkün olurken, neon sarı ve neon pembe renkler ise bu baskılı malzemelere çarpıcı bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca özel efektlerin oluşturulmasında vernik ve beyaz kullanılabiliyor. Endüstriyel baskıda ise, membran anahtarlar, giriş sistemleri ve cihaz kasaları için dijital baskı, serigrafi baskıyı tamamlayıcı nitelikte bulunuyor veya tamamen onun yerini alabiliyor. swissQprint’in UV inkjet baskı makineleri gravür uygulamaları için de ideal bir çözüm sunuyor.

Baskı kalitesi de alıcıların dikkatini ürüne çekmek açısından ambalajın önemli bir parçasını oluşturuyor. Çok yönlü ve hassas swissQprint flatbed baskı makineleri, akrilik camdan E-flute, kağıt, ahşap, plastik, karton ve petek panellere kadar çeşitli malzemelere baskı yapabiliyor ve prototipleme ve kısa süreli çalışmalarda dijital baskı avantajları sunuyor. swissQprint çözümleri, gerçekçi prototipler için marka sahiplerinin ve ajansların gerçekçi mock-up taleplerini son işlemlerle birlikte tamamen karşılıyor.

‘Sanat için swissQprint’

‘Sanat için swissQprint’

Renk doğruluğu ve detayların doğru işlenmesini talep eden sanatçılar ve fotoğrafçılar, swissQprint geniş formatlı baskı makineleri ile eserlerinin reprodüksiyonu için en yüksek standartları elde ediyor. Büyüyen ve kazançlı bir pazar olan yağlı boya ve akrilik resimlerin üç boyutlu reprodüksiyonunda, ilk olarak 3D tarayıcılar orijinal eserleri bilgisayara aktarıyor. swissQprint UV inkjet baskı makineleri, fırça darbelerini en ince ayrıntısına kadar kopyalayan katmanlı bir rölyefi hızla oluşturuyor. Doğru yerlere ve doğru parlaklık seviyesinde basılan vernik, uygun bir bitiş sağlıyor. Yalnızca deneyimli bir göz reprodüksiyonun ne kadar gerçekçi olduğunu fark ederken, hızlı renk veren boyalar sayesinde etkisi yıllarca sürüyor.

swissQprint tarafından yapılan fotoğraf reprodüksiyonları, yıllar içinde mükemmelleştirilen damlacık yerleşimi sayesinde giclée sahnesine güvenle uyum sağlıyor. Özellikle, en son baskı kafası teknolojisinin sağlam hassas mekaniklerle ve şirket içinde geliştirilen bir kontrol sistemiyle birleşimi sayesinde, her nokta tam olarak olması gereken yere düşüyor, böylece izleyiciye uyumlu bir bütün resim sunuluyor.

swissQprint’in çözümleri, nokta keskinliği, doğru görüntü üretimi veya vernik efektleri ve dokuları ile özel bir alt tabaka üzerinde yakından incelendiğinde büyüleyici baskılar gerçekleştiriyor. Geniş renk gamı, en canlı renklerde en cesur tasarım fikirlerine bile olanak tanır. Bu detaylı ve yüksek kaliteli sonuçlar, onları iç dekor için ideal kılıyor.

Ahşap mı, değil mi?

Ahşap mı, değil mi?

UV baskı, ısmarlama iç tasarım, yüksek kaliteli ambalaj veya zemin kaplamaları gibi endüstriyel ürünler için ahşap dokuların yeniden üretilmesine veya ahşap panellere istenen herhangi bir desenin uygulanmasına olanak yanıyor. swissQprint flatbed baskı makinesi ile doğal malzemeye canlılık katılabiliyor ya da ahşap efekti simüle edilebiliyor. Sonuç, 3D taramalardan elde edilen doğru renk üretimi ve yüzey dokusu desenleri ile hassas ve gerçeğe oldukça sadık bir biçimde oluyor. Bunlar, örneğin; bir festival çadırında dağ kulübesi hissi için: baskılı antika ahşap görünümlü hafif kontrplak; bir konsept mağaza için: düşük maliyetli sunta üzerine simüle edilmiş ahşap zemin dokusu; bir Asya restoranı için: gerçek ahşap panellere basılmış süs duvar sanatı gibi farklı konseptler için hayata geçirilebiliyor.

Proses güvenilirliğine önemli bir katkı sağlayan sağlam bir mekanik temel üzerine inşa edilen swissQprint flatbed baskı makineleri, baskı hataları olmadan cam baskısı için de güvenilir bir sistem sağlıyor. Bu sağlamlık aynı zamanda hassas damlacık yerleşiminin de anahtarı olup, bu da kusursuz bir baskı görüntüsü sağlıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler