Ana Sayfa » Baskı » swissQprint ’in Yeni 4×4 Modelleri Pigment Reklam ile Türkiye Pazarında

swissQprint ’in Yeni 4×4 Modelleri Pigment Reklam ile Türkiye Pazarında

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

swissQprint ’in Yeni 4x4 Modelleri Pigment Reklam ile  Türkiye Pazarında
swissQprint ’in Yeni 4×4 Modelleri Pigment Reklam ile Türkiye Pazarında

Pigment Reklam’ın Türkiye pazarında temsil ettiği UV baskının lider markası swissQprint ; Nyala 2 ve Impala 2 modellerinin 4×4 versiyonlarını pazara sunarak büyük ilgi çekti.

UV baskı çözümlerinin önde gelen tedarikçisi Pigment Reklam, Türk baskı pazarına swissQprint ’in geliştirdiği yenilikleri getirmeyi sürdürüyor. Markanın iki yıl önce FESPA fuarında lanse ettiği ve pazarda kısa sürede kendini kanıtlayan ikinci nesil modelleri Nyala 2 ve Impala 2, şimdi iki katı hıza ve baskı kalitesine sahip 4×4 versiyonları ile yeni avantajlara sahip.

Türkiye pazarında swissQprint’in ikinci nesil çözümlerinin büyük bir ilgiyle karşılaştığını hatırlatan Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan, şunları söyledi; “Başlangıçtan endüstriyel seviyeye kadar bütün pazarı kapsayan yeni nesil çözümler Oryx 2, Impala 2 ve Nyala 2 başarılı satış rakamlarına ulaştı. Özellikle büyüme hedefi olan, yaptığı işi katma değerli hale getirerek fark yaratmak isteyen markalar bu çözümlerimizi tercih etti. Hali hazırda pazarda çok satan bu modeller için swissQprint geliştirmelerini devam ettiriyor. Geçtiğimiz iki yıl içinde önce 3d efekt uygulaması droptix’i ardından baskı sürecinde makinaya medya yükleme ve boşaltmayı otomasyona dönüştüren robotik kolu (Rob)  pazara tanıttılar. Şimdi daha kapsamlı, baskı sürecini doğrudan etkileyen bir yeniliğe imza attılar. Orta seviye ve endüstriyel segment modelleri Impala 2 ve Nyala 2’nin 4×4 versiyonları tanıtıldı.”

Baskı Hızı ve Renk Yoğunluğu 2 Katına Çıktı

swissQprint’in yeni 4×4 flatbed yazıcıları, kaliteden ödün vermeyen, canlı renklerde birinci sınıf ürün isteyen müşteri segmentine hitap ediyor.  Yüksek kaliteli POS (satış noktaları) öğeleri, display (pano), afişler, filamalar, arkadan ışıklandırmalı uygulamalar ve buna benzer baskılar Impala 2 ve Nyala 2’nin 4×4 versiyonları ile en üst kalitede ve daha kısa zamanda üretilebiliyor.

Standart Nyala 2’nin kalite modundaki 54m2 baskı hızı halen pazar ortalamasının üzerindeki gücünü korumakla birlikte, 4×4 versiyonda bu hız 100m2’ye, yani tam 2 katına çıkıyor. Optimum olarak değerlendirilen bu baskı hızı eşi görülmemiş bir baskı hızı ve baskı yoğunluğu oranı anlamına geliyor. Hız artışının yanı sıra renklerin mükemmelliği ve parlaklığı etkileyicidir. Arkadan aydınlatmalı uygulamalar için tercih edilen ve baskıda en ince işçiliği tanımlayan Fine Art modunda ise baskı hızı saatte 57m2’ye çıkıyor.

Eşsiz Baskı Kafası Yapılandırması

Hem Nyala 2 (3.2x2m flatbed) hem de Impala 2’nin (2.5x2m flatbed) 4×4 versiyonları çift katlı bir yapılandırmada çalışan 9 renk kanalına sahip. 4×4 çözümünde CMYK baskı kafası iki kanal kümesine iki defa yerleştirildi, böylece toplamda 8 renge ulaşılıyor. Dokuzuncu kanal ise ya serbest kalır ya da, her ikisi de çok çeşitli uygulamaları mümkün kılan beyaz ya da vernik efekti ile doldurulur. İkili yapılandırılmış beyaz, çift boyutlu damlacıklar üreten özel baskı kafaları sayesinde kusursuz kaplamayla hızını koruyor. Bu renk yapılandırması; arka plan veya çok katmanlı beyaz baskısı; veya görsel ve dokunsal etkiler yaratmak için vernik uygulaması gibi sayısız fırsat sunuyor.

Çift 4’lü baskı kafa yapılandırılması ile hem hızın hem de baskı kalitesinin arttığının altını çizen Serkan Çağlıyan; hali hazırda üretimi başlayan bu modellerin Türk baskı pazarına en hızlı şekilde ve tam teknik destek ile sunulacağını başlandığını duyurdu. Çağlıyan; “Pigment Reklam olarak; sektörümüzün katma değerli üretime geçişine katkı sunmak istiyoruz. swissQprint’in inovatif çalışmaları ile; UV baskı pazarına sunduğu potansiyelleri keşfetmesi için sektörümüzü teşvik ediyoruz. 4×4 versiyonlar başarı zincirinin yeni halkaları olacak” diye konuştu.

Dijital Baskı Haberleri

Dijital baskılı giyim üretiminde yeni standart: Kornit MAX

Talep üzerine üretim özellikle son dönemde oldukça rağbet görürken, bu durum üretici için bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Dijital...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied