30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Teknik tekstilde TSUDAKOMA dokuma çözümleri

Teknik TekstillerTeknik tekstilde TSUDAKOMA dokuma çözümleri

- Haber Sponsoru -

Kurulduğu 1909 yılından itibaren, TSUDAKOMA, çöp yakma fırınlarında kullanılan hortumlar ve toz toplayan bezler gibi teknik kumaşlar için dokuma makineleri sunuyor. Şirket, ileri teknoloji ile yüksek düzeyde üretim taleplerine cevap vererek teknik kumaş dokuma alanını her geçen gün daha da genişletiyor. TSUDAKOMA’nın bugün Japonya’da her yıl satılan dokuma makinelerinin yaklaşık %30’u teknik kumaş dokuma amacıyla sunuluyor. Şirketin web sitesindeki yeni teknik kumaşlar sayfasında bu alandaki dokuma çözümleri detaylı olarak yer alıyor.

TSUDAKOMA’nın yüksek düzeyde elektronik kontrollü ve kullanıcı dostu olan standart dokuma makinesini temel alarak geliştirdiği teknik kumaş dokuma makineleri, yüksek kaliteli teknik kumaş üretimine imkan sağlıyor. Bunun yanı sıra enerji tasarrufu veya iş sağlığı ve güvenliğinin iyileştirilmesi gibi çeşitli taleplere de cevap veriyor.

Geniş bir dokuma yelpazesi için özel cihazlar

TSUDAKOMA’nın water jet dokuma makinesi, 8 dtex poliamidden 5.600 dtex polyestere kadar geniş bir dokuma performansı yelpazesine ulaşıyor. Dokuma akineleri çok çeşitli spesifikasyonları, ultra ince iplikten ultra kalın ipliğe kadar genişletirken aynı zamanda paketlenmiş monofilament gibi basit olmayan iplikleri de dokuyabiliyor. TSUDAKOMA’nın dokuma makineleri, ZAX001neo ve ZAX9200i air jet dokuma makineleri veya ZW8200 ve ZW8100 water jet dokuma makineleri ile tüm ürünlerin dokuması gerçekleştirilebiliyor. Şirket, iplik çeşitlerine, pamuğa, sentetik ipliklere eğrilmiş kesikli elyaflara, ince numaradan kalın numaraya ve monofilamente göre ayrıntılı özellikler ve özel cihazlar sunuyor.

Teknik tekstilde TSUDAKOMA dokuma çözümleri

TSUDAKOMA dokuma makinelerinde her çeşit ürün dokunabiliyor

TSUDAKOMA dokuma makinesinde tarımsal ürünler için gölgelik, cerrahi önlük ve sineklik gibi ürünlerin yanı sıra afet önleme alanlarında kullanılan kum torbaları, hava yastığı ve araba koltuğu kumaşı da dokunabiliyor. Lastik kordu dokuma için tasarlanan ZAX9200iTC, çözgü plakası besleme, atkı atma, kenet kenar oluşumu ve büyük çaplı çekme işlemlerini yüksek hızda gerçekleştirirken. makinenin maksimum dokuma hızı ise 1.000 rpm’ye ulaşıyor. Ayrıca TSUDAKOMA dokuma makinesinde havacılık ve uzay endüstrisi, inşaat endüstrisi ve spor ve eğlence endüstrisine kullanılan karbon fiber kumaşlar, çantalar, çay poşetleri, bant kumaşı, tente, çadır, uyku tulumu gibi pek çok ürünün daha dokuması gerçekleştirilebiliyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler