Ana Sayfa » Teknik Tekstiller » Teknik Tekstillerde Yenilikler Çözgülü Örmelerle Geliyor

Teknik Tekstillerde Yenilikler Çözgülü Örmelerle Geliyor

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Teknik Tekstillerde Yenilikler karl mayer çözgülü örme
Teknik Tekstillerde Yenilikler Çözgülü Örmelerle Geliyor

Teknik tekstillerde yenilikler çözgülü örmelerle geliyor. Çözgülü örme teknolojileri uzmanı KARL MAYER, teknik tekstiller ve teknik uygulamalar için geliştirdiği çözümlerini Techtextil Frankfurt fuarında sektörle paylaşacak. Firma dijitalleşme, 3D baskı ve nonwoven alanlarında önemli yeniliklere sahip bulunuyor.

KARL MAYER, Techtextil Frankfurt 2019’da 3.0 / E 18 numaralı salonda olağanüstü bir performans düzeyine sahip çözgülü örme tekstil ürünlerini sergileyecek. Fuarda, yeni TEXTILE MAKERSPACE platformundan binaları korumak için son derece verimli birer tekstil çözümü olan entegre elektriksel iletkenlik ve şekillendirme özelliklerine sahip ürünler, ve tamamen yeni nesil çözgü örme sandviç tekstil ürünleri yer alacak. KARL MAYER, katılımcıları fuar ile aynı anda düzenlenecek olan ve Obertshausen’deki merkezindeki bir kurum içi gösteriye katılmaya davet ediyor. Bu etkinlikte ziyaretçilere yeni bir nonwoven makinesinin lansmanı gerçekleştirilecek. KARL MAYER, dijitalleşme alanında da trend belirleyici konumunda. Bu üretici tüm dijital çözümlerini KM.ON markası altında grupladı ve bu sistemi de Techtextil’deki standında sergileyecek.

RAPID TEXTILE– yeni çözümlere ulaşımın hızlı yolu

Katmanlı üretim olasılıkları çözgü örme teknolojisi ile birleştirilerek mükemmel performans ve düşük üretim maliyetleri olan tekstiller üretilebilir. Bunun örnekleri arasında 3 boyutlu baskı ile işlevselleştirilmiş çözgü örgüler bulunur ve bunlar Techtextil’de sunulacak.

KARL MAYER, yeni teknolojilerin ve yenilikçi ürünlerin kullanımı ile ilgili tüm faaliyetlerini RAPID TEXTILE kavramı altında bir araya getirdi. Bir şeyler denemek, yeni ürünler geliştirmek ve yaratıcı düşünmek için alan sunan bir platform olan TEXTILE MAKERSPACE sisteminin bir parçasını oluşturuyorlar.

TEXTILE CIRCUIT – tasarımları elektriklendirmenin (iletken hale getirme) hızlı yolu

Elektriksel olarak iletken tekstiller şu anda çok üzerinde durulan bir konu ve çeşitli şekillerde üretebilmenin yolu mevcut. En kolay yöntem, makine üzerinde kumaş üretimi sırasında iletken iplikleri doğrudan kullanmaktır.

TEXTILE MAKERSPACE ‘in bir diğer unsuru olan TEXTILE CIRCUIT burada çözgü örmenin potansiyelini gösteriyor. KARL MAYER’in multibar Raşel makinelerinde geometri, boyut ve konum bakımından maksimum esneklik sunan iletken alanlar üretilebilir. Örnek olarak endüktif şarj istasyonları ve uzaktan kumanda edilen robotlar gösterilebilir ve bunlar da Techtextil’de gösterilecek.

Teknik tekstillerde yenilikler çözgülü örmelerle geliyor: plastik efektli desenler için yeni çözümler

Çift barlı raşel makineleri, çeşitli desenlere sahip çözgü örme sandviç tekstillerin üretiminde önemli bir konuma sahip hale geldi. Yeni bir model artık tamamen yeni tasarımların üretilmesine, yani dekoratif, kabartma yüzeylere sahip çözgülü örme tekstil ürünlerine olanak veriyor. Sandviç katman yerine, üç boyutlu tasarım öğeleri üst ve alt tarafta işlenir. Tasarımlar neredeyse hiçbir kısıtlama olmadan şekillendirilebilir ve konumlandırılabilir ve sonrasında da açık tasarımlarla birleştirilebilir. Bu, özellikle neredeyse ağ şekilli (ağa benzer) üretimde yeni bir boyut açıyor.

Binalar ve araçlar için kesilmeye karşı etkin koruma

Hırsızlar, hırsızlık esnasında sıkça testereler ve matkaplar kullanırlar, ancak merkezinde atkı atmalı çözgü örme içeren yeni bir patentli güvenlik paneli tarafından etkili bir şekilde durdurulabilirler. Kesilmeye dirençli tekstillerle temas halinde, dönen aletler malzemeden hızlı bir şekilde büyük miktarlarda elyafın serbest kalmasına yol açar. Bunlar dolanır ve alet etkisiz hale gelir. Oldukça etkili güvenlik panelleri aynı zamanda çok hafiftir ve örneğin güvenlik kapıları, zırhlı araçlar, kasalar ve para çekme makinelerine kolayca uygulanabilirler.

Teknik tekstillerde yenilikler çözgülü örmelerle geliyor: nonwoven pazarında daha fazla fırsat

Yeni RACOP-NW serisindeki bir model, Techtextil ile aynı anda Obertshausen’deki kurum içi gösteride gösterilecek. Bu verimli nonwoven makinesi, pek çok avantaj sunan bir teknoloji olan yem ağlarından (feed webs) dikişle bağlı nonwoven kumaşlar üretiyor. Bu işlem, kimyasal bağlama ajanları kullanıldığında geçerli olmayan, elastikiyet ve hacim parlaklığı gibi tekstil özelliklerine sahip nonwoven kumaşlar oluşturuyor. Ayrıca, termal işlemlere kıyasla çok daha az enerji tüketiyor. Bu genel avantajlara ek olarak, yeni RACOP-NW modeli ayrıca olağanüstü bir maliyet: fayda oranı sunar. Aynı zamanda son derece esnektir ve bu nedenle çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Bir E 14 gauge RACOP-NW, 160 “, kurum içi gösteride ısıl tekstil ürünleri uygulama alanı için bir tekstil üretecek.

Teknik Tekstiller Haberleri

Covestro geri dönüşümlü malzemeleri CMF tasarım ile güzelleşecek

Sürdürülebilirlik konusu, en fazla çevre kirliliğine sebep olan sektörlerden birisi olan tekstil endüstrisinin gündeminde ön sıralarda yer alıyor. Döngüsel...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied