Hesabım

Ana Sayfa » Güncel » Tekstil sektörü online tahsilatla hızla yükseliyor

Tekstil sektörü online tahsilatla hızla yükseliyor

Tekstil sektörü yılın ilk 9 ayında %150’lik artarak Netahsilat üzerinden en çok tahsilat yapan ilk on sektör arasına girdi.

Yağmur Melis Şimşek
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Eçözüm Bilgi Teknolojileri’nin online tahsilat sistemi Netahsilat, 2021 yılının 9 aylık verilerini açıkladı. Sektörel bazlı paylaşılan verilere göre, tekstil sektörü %150’lik bir artışla en fazla tahsilat yapılan sektörler arasında 9. sıraya yükselerek ilk 10’a girmeyi başardı. Türkiye’de 2 binden fazla firma ve 420 binin üzerinde bayinin, online tahsilat işlemlerinde kullandığı Netahsilat ekosistemi üzerinden; 2021 yılının ilk 9 ayında, 6,1 milyon adet işlem ve 42,3 milyar TL tahsilat gerçekleşti. Beklentilerin üzerinde gerçekleşen işlem adedi üzerine Netahsilat, 2021 yılı başında 55 milyar TL olarak duyurduğu online tahsilat hedefini 61 milyar TL’ye yükseltti.

2021 yılının 9 aylık verilerine göre, tekstil sektöründeki hareketlenme dikkat çekerken otomotiv sektörü, %61 artışla en çok işlem yapılan sektör oldu ve liderliği sürdürdü. Yapı sektörü, önceki yılın aynı dönemine göre %87 büyürken, orman ürünleri sektörü ise tahsilat hacmini %85 artırdı. Bankaların taksit uygulamalarındaki sınırlamaların etkisi ile 2 taksitli işlemler önceki döneme göre azalırken, 5 ve üzeri taksitli işlemlerde artış yaşandı.

Tekstil sektörü online tahsilatla hızla yükseliyor

Netahsilat ekosistemimini kullanan işletme sayısı günden güne artıyor

Eçözüm Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Refik Sarıtepe, Türkiye’nin en büyük B2B Kredi Kartı Tahsilat Platformu Netahsilat’ı kullanan işletmelerin, istikrarlı bir şekilde artmaya devam ettiğini belirterek, Eylül 2021 itibariyle Netahsilat’ı kullanan işletme sayısının 2 bini aştığını açıkladı. Ekosistemdeki bu büyümenin firmaların; teknolojinin kolaylıklarına, her geçen gün daha fazla entegre olduklarını gösterdiğine işaret eden Sarıtepe; “Biz Netahsilat olarak şirketlere; bayileri, alt bayileri, aboneleri, hizmet veya ürün sattıkları müşterilerinden, tek çekim veya taksitle, TL veya dövizli tahsilat alabilme imkânı sunuyoruz’’ dedi.

Refik Sarıtepe Netahsilat ile; firmaların, bankalardan veya ödeme kuruluşlarından aldıkları POS’larını, Netahsilat sistemine entegre edip kolayca online tahsilata başlayabileceklerini söyledi. Sundukları sistem ile firmaların, istedikleri bankalar ve bankalardan bağımsız olarak Netahsilat sistemine entegre ödeme kuruluşları ile çalışabildiklerini belirten Sarıtepe, bu durumun da müşterilerine büyük esneklik sağladığını dile getirdi.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Güncel Haberler

Bursa tekstil işletmelerini daha yeşil hale getiriyor

Bursa İl Mahalli Çevre Kurulu’nun 2021 Kasım ayı toplantısında alınan kararlar kapsamında, 31.05.2022 tarihinden itibaren Bursa tekstil sektöründe yeni...

Tekstil ihracatı beklendiği gibi artış kaydetti

2022 ocak-nisan döneminde tekstil ve ham maddeleri ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre %12,4’lük artışla 4.6 milyar dolar değerine...

Aksa Akrilik 2022’ye cirosunu 3 kat artırarak başladı

Akrilik elyaf üretiminde dünyanın lider markaları arasında yer alan Aksa Akrilik 2022’nin birinci çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. 2021...

Keten Anadolu topraklarında tekrar yeşeriyor

İzmir’de tarımsal araştırma geliştirme yapan Döngü Kooperatifi ile Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen proje kapsamında, susuzluğa dayanıklı olarak...