Ana Sayfa » Güncel » Tekstil sektörü online tahsilatla hızla yükseliyor

Tekstil sektörü online tahsilatla hızla yükseliyor

Tekstil sektörü yılın ilk 9 ayında %150’lik artarak Netahsilat üzerinden en çok tahsilat yapan ilk on sektör arasına girdi.

Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Eçözüm Bilgi Teknolojileri’nin online tahsilat sistemi Netahsilat, 2021 yılının 9 aylık verilerini açıkladı. Sektörel bazlı paylaşılan verilere göre, tekstil sektörü %150’lik bir artışla en fazla tahsilat yapılan sektörler arasında 9. sıraya yükselerek ilk 10’a girmeyi başardı. Türkiye’de 2 binden fazla firma ve 420 binin üzerinde bayinin, online tahsilat işlemlerinde kullandığı Netahsilat ekosistemi üzerinden; 2021 yılının ilk 9 ayında, 6,1 milyon adet işlem ve 42,3 milyar TL tahsilat gerçekleşti. Beklentilerin üzerinde gerçekleşen işlem adedi üzerine Netahsilat, 2021 yılı başında 55 milyar TL olarak duyurduğu online tahsilat hedefini 61 milyar TL’ye yükseltti.

2021 yılının 9 aylık verilerine göre, tekstil sektöründeki hareketlenme dikkat çekerken otomotiv sektörü, %61 artışla en çok işlem yapılan sektör oldu ve liderliği sürdürdü. Yapı sektörü, önceki yılın aynı dönemine göre %87 büyürken, orman ürünleri sektörü ise tahsilat hacmini %85 artırdı. Bankaların taksit uygulamalarındaki sınırlamaların etkisi ile 2 taksitli işlemler önceki döneme göre azalırken, 5 ve üzeri taksitli işlemlerde artış yaşandı.

Tekstil sektörü online tahsilatla hızla yükseliyor

Netahsilat ekosistemimini kullanan işletme sayısı günden güne artıyor

Eçözüm Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Refik Sarıtepe, Türkiye’nin en büyük B2B Kredi Kartı Tahsilat Platformu Netahsilat’ı kullanan işletmelerin, istikrarlı bir şekilde artmaya devam ettiğini belirterek, Eylül 2021 itibariyle Netahsilat’ı kullanan işletme sayısının 2 bini aştığını açıkladı. Ekosistemdeki bu büyümenin firmaların; teknolojinin kolaylıklarına, her geçen gün daha fazla entegre olduklarını gösterdiğine işaret eden Sarıtepe; “Biz Netahsilat olarak şirketlere; bayileri, alt bayileri, aboneleri, hizmet veya ürün sattıkları müşterilerinden, tek çekim veya taksitle, TL veya dövizli tahsilat alabilme imkânı sunuyoruz’’ dedi.

Refik Sarıtepe Netahsilat ile; firmaların, bankalardan veya ödeme kuruluşlarından aldıkları POS’larını, Netahsilat sistemine entegre edip kolayca online tahsilata başlayabileceklerini söyledi. Sundukları sistem ile firmaların, istedikleri bankalar ve bankalardan bağımsız olarak Netahsilat sistemine entegre ödeme kuruluşları ile çalışabildiklerini belirten Sarıtepe, bu durumun da müşterilerine büyük esneklik sağladığını dile getirdi.

Güncel Haberler

Türkiye, Paris Anlaşması’nı onayladı, iş dünyası ne diyor?

Tüm dünyadaki sera gazı emisyonlarının yüzde birinden sorumlu olan Türkiye’de, Paris Anlaşması’nın onaylanmasına ilişkin kanun teklifi 6 Ekim 2021...

Mobilya sektörü artan ham madde maliyetlerinden şikayetçi

Mobilya sektörünün çatı kuruluşu MOSFED (Mobilya Dernekleri Federasyonu) üyeleri arasında gerçekleştirdiği anket çalışması ile sektör sorunlarını, sektörün beklenti ve...

Tekstil sektörü online tahsilatla hızla yükseliyor

Eçözüm Bilgi Teknolojileri’nin online tahsilat sistemi Netahsilat, 2021 yılının 9 aylık verilerini açıkladı. Sektörel bazlı paylaşılan verilere göre, tekstil...

VDMA sektörün sürdürülebilirlik misyonunu güçlendiriyor

Küresel tekstil endüstrisinin lider makine tedarikçilerinden Almanya, sürdürülebilirlik konusunda ciddi bir tutum içinde olduğunu gösteriyor. Alman tekstil makinecilerin çatı...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied