19.7 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Textilegence Haziran 2023 sayısı yayınlandı

GüncelTextilegence Haziran 2023 sayısı yayınlandı

- Haber Sponsoru -

Textilegence Haziran 2023 sayısı 4 yıldır büyük bir heyecan ve merakla beklenen ITMA 2023 fuarının bir ön gösterimini yapıyor. 8-14 Haziran tarihleri arasında Milano’da düzenlenecek olan fuara katılacak firmalar, sürpriz yenilik ve etkinliklerine ilişkin ilk açıklamalarını kamuoyu ile paylaştı. Terbiyeden dokumaya eğirmeden dijital baskıya kadar uzanan geniş bir skalada en son teknolojik gelişmelerin yanı sıra, Textilegence olarak katılımcı firmalarla gerçekleştirdiğimiz özel röportajlar ile de ITMA ziyaretçilerini nelerin beklediğini bu yeni sayımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Textilegence Haziran 2023 sayısı ‘ITMA yeniliklerini’ sayfalarına taşıyor

Tekstil teknolojileri üreticileri 4 yıl boyunca hazırladıkları ‘ITMA yeniliklerinin’ perdelerini kaldırıyor. Itema Group İtalya’nın ev sahipliği yapacağı ITMA 2023’te dokumada yenilikler sunan EVO Serisi’ni küresel pazara tanıtacak. Konica Minolta en son sürdürülebilir dijital baskı çözümleriyle fuarda yer alırken, Uster Technologies, ITMA 2023 fuarında kumaş denetimi için en yeni ürünü Uster Fabriq Assistant’ı global sektör ile paylaşacak. Saurer, ITMA 2023’te iplik üretiminde sürdürülebilirlik, dijitalleşme ve otomasyonu mümkün kılan en yeni çözümlerini sergileyecek. BRÜCKNER ise fuarda tekstil terbiye ve kaplama için en son sürdürülebilir ve yenilikçi çözümlerini sunacak. Santex Rimar, Biancalani, Trützschler, Epson ve daha pek çok firmanın ITMA gösterimlerine dair açıklamalarının yanı sıra, sektör derneklerinin fuara ilişkin değerlendirmeleri ve katılımcılarla gerçekleştirdiğimiz özel röportajlarımız 61. sayımızda sizleri bekliyor.

Textilegence Haziran 2023 sayısı yayınlandı

Haziran ayında tekstil sektörünün ana gündem başlığını oluşturan ITMA fuarının yanı sıra Türkiye’den ve tüm küresel sektörden en güncel haberler de her zaman olduğu gibi sizlerle buluşuyor: Türk tekstil ihracatında düşüş trendi sürüyor. DOMOTEX Turkey, şubat ayında bölgede yaşanan depremden sonra Gaziantep OFM’nin yardımların üssü olarak kullanılması nedeniyle bu yıl Antalya’da gerçekleştirecek. swissQprint FESPA GPE’de yeşil baskı için yeni olanaklara odaklandı.

Epson Türkiye üst düzey yetkilileri ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajda ise Türkiye pazarına dair değerlendirmelerin yanı sıra firmanın dijital baskıda attıkları yeni adımları konuştuk.

Sürdürülebilirlik konusunda öne çıkan başlılar ise şu şekildeydi: Altınyıldız Classics renkli pamukların ilk hasadını yaptı. Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Sun Tekstil ve bağlı ortaklığı Ekoten Tekstil bütünsel sürdürülebilirlik yaklaşımını yayınladığı 2022 Sürdürülebilirlik Raporu ile kamuoyu ile paylaştı. Avrupa Parlamentosu üyeleri tekstil ürünlerinin döngüsel, sürdürülebilir ve sosyal açıdan adil bir şekilde üretilmesini sağlayacak AB tedbirlerine yönelik tavsiyelerini kabul etti. Hepsi ve daha fazlası Textilegence Haziran 2023 sayımızda. Keyifli okumalar.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler