29 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Textilegence Ocak Şubat 2022 sayısı yayınlandı

GüncelTextilegence Ocak Şubat 2022 sayısı yayınlandı

- Haber Sponsoru -

Tekstil sektörü rekor ihracat gerçekleştirdiği 2021 yılını yoğun bir gündemle geride bırakırken, Textilegence Ocak Şubat 2022 sayısı geçtiğimiz yılın kapsamlı bir özetini sunuyor. Tekstil sektörünün önde gelen markalarıyla gerçekleştirdiğimiz özel röportajlar ve haberler, sektörün 2021 değerlendirmeleri ve 2022’den beklentileri, en son fuar ve etkinlik haberleri ve daha fazlası yeni sayımızda yer alıyor. Geçtiğimiz ay web sitemizde kendine özel alanında yayına aldığımız ve tekstil sektöründe sürdürülebilirlik ve iklim krizi konularında yaşanan en son gelişmeleri paylaştığımız Green Times sayfası, şimdi 52. sayımız itibariyle dergimizle de siz okurlarımızla buluşuyor.

Tekstil sektörü 2021 yılını nasıl noktaladı? Textilegence Ocak Şubat 2022 sayısında…

Pandeminin etkileri 2021 yılında da hissedilmeye devam ederken, artan aşı uygulamalarıyla pazarda bir toparlanma görülmeye başlandı. Sektörün önde gelen tekstil makine üreticileri 2021 yılına dair değerlendirmelerini ve 2022 yılına ilişkin beklentilerini Textilegence’a anlattı. Sektörün çatı örgütleri Swissmem ve UCMT yetkilileri ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajları da yine bu sayımızda bulabilir ve son dönemin en çok konuşulan konuları metaverse ve dijital moda hakkındaki özel yazımızı okuyabilirsiniz.

Tekstil makinecileri en yeni çözümleriyle kullanıcılarının uygulamalarında kalite ve verimliliklerini artırmaya devam ediyor. Trützschler ürün portföyünü yeni TCO 21 penye makinesi ile genişletirken, Groz-Beckert tüm iplik çeşitlerinde kullanılabilen tek tel gücü telleri ile dokuma işlemi, son ürün ve çevre için pek çok yeni avantaj sağlıyor.

Dokuma alanında tekstil endüstrisi birçok yenilikle buluştu. Picanol’ün geliştirdiği otomatik atkı kopuğu alma tertibatı PRA II Plus, kısa duraklama süreleri ile kaliteli dokuma sonuçları sunuyor. Itema, Hindistan pazarına dönük en yeni çözümlerini SITEX Surat International Textile Expo 2022’de tanıttı. Hepsi ve daha fazlası elbette Textilegence’ın 52. sayısında yer alıyor.

Baskı endüstrisi geçtiğimiz yıl önemli etkinliklere ve yeniliklere şahit oldu. 2-5 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenen FESPA Eurasia, yurt dışından rekor sayıda ziyaretçiyi ağırladı. Fuarın ana sponsoru Mimaki, dört adadan oluşan standında Türkiye pazarına ilk kez tanıtılan modellerini ve çok satanlar arasında yer alan çözümlerini sergiledi. Tekstil sektörü profesyonelleri sıfır su tüketimi ile dijital baskı teknolojisini incelemek için MatTex-Kornit standında buluştu. Fuarda UV baskı çözümlerini ve uygulama örneklerini sergileyen Pigment Reklam, ayrıca 2022 yılında pazara sunmaya hazırlandığı yeni UV baskı modelinin ilk konsept versiyonunu sektörle paylaştı. FESPA Fuarının detaylarını ve katılımcı firmaların yeniliklerini bu sayımızda okuyabileceksiniz.

Optimum Digital, ön işlemsiz ve susuz baskı teknolojisine sahip Nirvana Belt’i pazara sunarak dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Bu devrim niteliğindeki teknoloji hakkında daha detaylı bilgiyi Textilegence Ocak Şubat 2022 sayısında bulabilirsiniz.

Green Times tekstilde sürdürülebilirlik gündeminin nabzını tutuyor

Green Times tekstilde sürdürülebilirlik gündeminin nabzını tutuyor

2021 yılında ikincisi düzenlenen Sustainability Talks, 25 Kasım tarihinde yerel ve uluslararası arenadan tekstil üreticilerini hem fiziksel hem de sanal olarak bir araya getirdi. Tüm katılımcılar kendi sürdürülebilir uygulama ve politikalarını paylaştı. Kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Fashion Revolution, ‘Out of Sight: A Call for Transparency From Field To Fabric’ 2021 güncellemesi raporunu açıkladı. Rapor, moda sektöründe şeffaflığın hala bir sorun olmayı sürdürdüğünü ortaya koydu.

Sektörde polyester kimyasal geri dönüşüm uygulamaları hız kazanırken bir yandan da yüzde yüz biyolojik olarak parçalanabilir çözümlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu alandaki en yeni gelişmeler yeni sayımızda sizlerle…

Derginin tamamını okuyabilmek için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler