Ana Sayfa » Güncel » Textilegence 43. sayısıyla yerel ve küresel pazarları buluşturuyor

Textilegence 43. sayısıyla yerel ve küresel pazarları buluşturuyor

43. Sayı dopdolu içeriği ile endüstri profesyonellerinin elinden düşmeyecek.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Tekstil ve baskı profesyonellerinin yakından takip ettiği Textilegence Temmuz Ağustos 2020 sayısı ile okurlarıyla buluştu. 43. Sayı dopdolu içeriği ile endüstri profesyonellerinin elinden düşmeyecek. Yeni sayıda bir yanda sürmekte olan Covid-19 pandemisi ile ilgili firmaların yaptıkları çalışmalar detaylı olarak sunulurken, diğer yandan tekstil ve baskı sektörünün yarınını etkileyecek önemli çalışmalar yer alıyor. Hem Türkiye hem de küresel pazarlar bir dönüşümün sancılarını yaşadı. Daha teknik ürünlerin daha fazla dijital yöntemlerle üretilmesinin ilk adımlarına bu sayıda şahit olacaksınız.

Textilegence Temmuz Ağustos 2020 sayısında sizleri bekleyen önemli konu başlıklarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Tekstil ihracatı haziranda hem pandemi dönemine hem de geçen seneye göre ciddi bir artış yakaladı? Rakamlar ne gösteriyor? Hangi pazarlarda büyüme elde edildi?
 • Boyteks’in geliştirdiği antiviral kumaşın özellikleri neler? Bu kumaş nerelerde kullanılabiliyor?
 • Türk pamuğu için nasıl bir durum söz konusu? ISO pamuk üretimi için reçete hazırladı? Burada neler var?
 • KARL MAYER’in Stoll’u satın alma süreci tamamlandı. Stoll markası devam edecek mi?
 • Truetzschler dijital uygulamalarla iplik üreticilerinin işini kolaylaştırıyor. My Mile hangi olanakları sunuyor?
 • Yünsa’nın geliştirdiği kumaş virüse karşı nasıl etki gösteriyor?
 • Rieter’in kompakt sistemi eğirme işleminde hangi avantajları beraberinde getiriyor?
 • Itema, Oerlikon, Brückner, Biancalani, SPGPrints ve Lupamat Kompresör firmaları Covid-19 pandemisi karşısında hangi önlemleri aldı? Pazara dönük çalışmalarında bir değişiklik oldu mu? Firma yetkilileri ile yapılan röportajlar güçlü bir duruşu ortaya koyarken, alınan önlemlere dikkat çekiyor.
 • Türk tekstil makineleri üreticileri pandemi döneminde nasıl bir yol izledi? Hangi önlemleri aldılar, satış ve siparişlerinde neler değişti?
 • Ateşe en fazla hangi elyaftan kumaşlar direniyor? Yapılan testlerle ulaşılan sonuç sizi şaşırtabilir.
 • 2019 yılında hangi tekstil makineleri hangi pazarlara satıldı? Artan ve azalan segmentler neleri gösteriyor? Hepsi ITMF’nin raporunda yer alıyor.

Textilegence Temmuz Ağustos 2020 sayısı yayınlandı
Textilegence Temmuz Ağustos 2020 sayısı yayınlandı

Derginin tamamını okuyabilmek için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

 • Denim ve sürdürülebilirlik yan yana getirilirken zorlanan iki terim. Peki denim üretiminde sürdürülebilirlik ne kadar mümkün? ISKO bunu nasıl başardığını anlatıyor.
 • Eruslu Nonwoven yeni yatırımını Andritz’den yaptı? Peki bu yeni yatırım ne?
 • Üretim sürecinizi ve tesisinizi daha güvenli hale getirmek için Bosch Güvenlik Sistemleri neler sunuyor?
 • Pandemi nedeniyle ertelenen ve iptal edilen fuar ve etkinlikler hangileri? Etkinlikler için yeni tarihler açıklandı mı? Dornbirn GFC, Denim Mumbai ve FESPA 2021 fuarları hakkında yeni bilgiler burada.

Güncel Haberler

İsveç otomasyonu ile Avrupa tekstil endüstrisi dışa bağımlılığını azaltıyor

Avrupa tekstil endüstrisi dışa bağımlı yapısını gözden geçirdiği bu günlerde otomasyon çözümlerinden faydalanıyor. Yüksek kaliteli yaka bandı kesme makinelerini...

Arjen Evertse, Mimaki EMEA Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, bugün yaptığı bir açıklamayla, 1 Eylül 2021 tarihinden...

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs...

Teksel Tekstil sadece makine değil, güven ve tecrübe sunuyor

Türk tekstil sektörünün güçlenmesinde teknolojik yeniliklerin hızla ve en uygun koşullarda elde edilmesi büyük bir önem taşıyor. Teksel Tekstil...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied