Hesabım

Ana Sayfa » Güncel » Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı dopdolu içeriğiyle elinizden düşmeyecek.

Emirhan Çiloğlu
Emirhan Çiloğluhttps://www.textilegence.com
Mahmut Emirhan Çiloğlu, İstanbul’da Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamış, sonrasında da İstanbul Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisans bölümünden başarıyla mezun olmuştur. 2021 itibari ile Textilegence’da pazarlama ve dış ilişkiler sorumlusu olarak görev almaya başlayan Çiloğlu, kurumsal iletişimin güçlendirilmesine katkı sağlamaktadır.

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve baskı endüstrilerindeki son gelişmeler neleri gösteriyor? Bunun cevabını Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısında bulacaksınız. Dünya genelinde aşılamanın artmasıyla birlikte dünyadan ve Türkiye’den tekstil fuarları tekrar yüz yüze buluşma için kolları sıvadı. Türkiye tekstil ve ham maddeleri ihracatta yükselişe geçerken küresel tekstil makineleri pazarı 2020’de düşüş yaşadı. Küresel organik pamuk üretimi 2019/20 döneminde rekor seviyeye ulaştı. Türk tekstil sektöründen ‘Sürdürülebilirlik Eylem Planı’ hamlesi geldi. 

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısında yer alan diğer başlıklar…

Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor. Hali hazırda 2 Brückner hattı kullanan Elif İplik yatırım tercihini tekrar Brückner’den yana kullandı. 

Durak Tekstil aramid iplikleri geç tutuşur özelliği ile bilhassa ABD pazarında oldukça talep görüyor. Ayrıca firma boyanması oldukça güç olan bu iplikleri pek çok farklı renkte müşterilerine sunuyor. Durak aramid iplik çeşitlerinin kullanım alanları ve özellikleri hakkında daha ayrıntılı bilgiye dergimizden ulaşabilirsiniz. Teknik iplikler konusundaki bir başka haberimizde ise, Massebeuf Textiles’in kaymazlık sağlayn Silicotex ipliğini ele alıyoruz. 

Derginin tamamını okuyabilmek için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

Monforts teknolojileri kullanan denim üreticileri en yeni ve ilginç çözümleri ile Première Vision Dijital Denim Haftası’ndaydı. Azgard 9’un sunduğu ‘yaşayan’ giysi ve diğer katılımcıların sürdürülebilir çözümlerini dergimizden ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz. Truetzschler, Groz-Beckert ve Picanol gibi tekstil sektörünün önde gelen partnerlerinden son gelişmeler yine bu sayımızda. 

Baskı sektörünün lider markalarından Mimaki’nin direkt objeye baskı yapan UJF-MkII Serisi’nde bir kullanıcı deneyimine yer veriyoruz. Ayrıca UV baskı uzmanı swissQprint’in yeni neon renkleri ve çift taraflı baskı alanındaki yeniliklerini de Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısında bulabileceksiniz.  

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor
Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Özel röportajlar yeni sayımızda!

TotalEnergies madeni yağları tekstil sektörüne sürdürülebilir yüksek performanslı ve teknolojik ürünler sunuyor. TotalEnergies Endüstriyel Segment Müdürü Onur Onat ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajda firmanın ürünleri ve AR-GE süreçlerine dair detayları konuştuk. Bu sayımızda ayrıca TGSD ve Oba Perdesan ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajlar da yer alıyor. 

Textilegence’ın 49. sayısında tekstil sektöründen global ve yerel tüm bu yeni gelişmeleri ve daha fazlasını detaylı olarak okuyabilirsiniz.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Güncel Haberler

Yünsa, ikinci çeyrekte cirosunu yüzde 425 artırdı

Üst segment yünlü kumaş üretiminde dünyada lider firmalar arasında yer alan Yünsa, 2022 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı....

Textilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısı her zamanki gibi tekstil sektöründe en yeni ekonomik ve teknolojik gelişmelere dair haberleri okuyucularla...

Küresel tekstil makine sevkiyatı 2021’de pandemi öncesini aştı

Pandemiye rağmen küresel tekstil endüstrisinde yatırımlar hız kesmedi. Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF) tarafından yayınlanan 44. Yıllık Uluslararası Tekstil...

Türk tekstil sektörünün ihracat sonuçları yüzleri güldürdü

Türk tekstil sektörü 2022 yılının ilk altı ayında, geçen yılın aynı dönemine göre ihracat oranını %9,9 artırarak 6,8 milyar...