19.7 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

GüncelTextilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

- Haber Sponsoru -

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve baskı endüstrilerindeki son gelişmeler neleri gösteriyor? Bunun cevabını Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısında bulacaksınız. Dünya genelinde aşılamanın artmasıyla birlikte dünyadan ve Türkiye’den tekstil fuarları tekrar yüz yüze buluşma için kolları sıvadı. Türkiye tekstil ve ham maddeleri ihracatta yükselişe geçerken küresel tekstil makineleri pazarı 2020’de düşüş yaşadı. Küresel organik pamuk üretimi 2019/20 döneminde rekor seviyeye ulaştı. Türk tekstil sektöründen ‘Sürdürülebilirlik Eylem Planı’ hamlesi geldi. 

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısında yer alan diğer başlıklar…

Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor. Hali hazırda 2 Brückner hattı kullanan Elif İplik yatırım tercihini tekrar Brückner’den yana kullandı. 

Durak Tekstil aramid iplikleri geç tutuşur özelliği ile bilhassa ABD pazarında oldukça talep görüyor. Ayrıca firma boyanması oldukça güç olan bu iplikleri pek çok farklı renkte müşterilerine sunuyor. Durak aramid iplik çeşitlerinin kullanım alanları ve özellikleri hakkında daha ayrıntılı bilgiye dergimizden ulaşabilirsiniz. Teknik iplikler konusundaki bir başka haberimizde ise, Massebeuf Textiles’in kaymazlık sağlayn Silicotex ipliğini ele alıyoruz. 

Derginin tamamını okuyabilmek için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

Monforts teknolojileri kullanan denim üreticileri en yeni ve ilginç çözümleri ile Première Vision Dijital Denim Haftası’ndaydı. Azgard 9’un sunduğu ‘yaşayan’ giysi ve diğer katılımcıların sürdürülebilir çözümlerini dergimizden ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz. Truetzschler, Groz-Beckert ve Picanol gibi tekstil sektörünün önde gelen partnerlerinden son gelişmeler yine bu sayımızda. 

Baskı sektörünün lider markalarından Mimaki’nin direkt objeye baskı yapan UJF-MkII Serisi’nde bir kullanıcı deneyimine yer veriyoruz. Ayrıca UV baskı uzmanı swissQprint’in yeni neon renkleri ve çift taraflı baskı alanındaki yeniliklerini de Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısında bulabileceksiniz.  

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor
Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Özel röportajlar yeni sayımızda!

TotalEnergies madeni yağları tekstil sektörüne sürdürülebilir yüksek performanslı ve teknolojik ürünler sunuyor. TotalEnergies Endüstriyel Segment Müdürü Onur Onat ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajda firmanın ürünleri ve AR-GE süreçlerine dair detayları konuştuk. Bu sayımızda ayrıca TGSD ve Oba Perdesan ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajlar da yer alıyor. 

Textilegence’ın 49. sayısında tekstil sektöründen global ve yerel tüm bu yeni gelişmeleri ve daha fazlasını detaylı olarak okuyabilirsiniz.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler