THEN Smartflow Jet Boyamada Yeni Bir Standart Belirliyor

Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.
Ana Sayfa » Terbiye » THEN Smartflow Jet Boyamada Yeni Bir Standart Belirliyor

THEN Smartflow tsf
THEN Smartflow Jet Boyamada Yeni Bir Standart Belirliyor

Merkezi Almanya’nın Schwäbisch Hall kentinde bulunan FONG’s Europe, 20-26 Haziran tarihleri arasında Barselona’daki ITMA 2019’da, THEN Smartflow TSF hidrolik yüksek sıcaklık boyama makinesini tanıtacak.

THEN Smartflow TSF, jet boyama için pazarda mevcut olan en düşük enerji ve su tüketimi oranlarını elde etmek üzere tasarlandı. Makine, 300 kg’a kadar tam yükler için elde edilebilir likör oranları ile azaltılmış bir kazan hacminin yanı sıra, pamuklular için 1:3.5 ve sentetikler için 1:2.5 ‘e kadar azaltılmış likör oranları sunuyor.

FONG’s Europe, Smartflow’un kumaş taşıma tasarımı da dahil olmak üzere bu makinenin yenilikçi yeni özellikleriyle ilgili, bekleyen bir dizi patenti var. Bu, yükleme halatına olan ihtiyacı ortadan kaldıran akıllı, vinçsiz kumaş taşıma sistemine dayanıyor. Bırakma bölgesinin tam dolumunu sağlayan programlanabilir dönüş hızlarına sahip sirküler bir katlama mekanizmasına sahiptir.

Hazneler, son derece esnek işleme için 40 kg’a kadar hem ağırlık hem de malzeme cinsinden değişken yükleri alabilir ve her bir Smartflow TSF ünitesi, rakip sistemlerden %40 daha az yer kaplarken, verimliliği tam olarak en üst düzeye çıkarmak için 8 kabin ile donatılabilir.

FONG’s Europe Satış ve Pazarlama Müdürü Richard Fander şunları söyledi; “Yeni geliştirilen nozullar ve akıllı kontrollü yuvarlak plise örgü ve değişken kabin ayarlaması ile birlikte makarasız taşıma sayesinde dolaşma olmadan kumaş işleme ve en düşük kazan hacmiyle en yüksek yükleme kapasitesi elde ediliyor.”

Diğer bir yenilik ise yeni banyo hazırlama ünitesi (BPU) ve patentli salelit tankıdır.

THEN Smartflow TSF ile mükemmel boyama

Fander sözlerini şöyle sürdürdü; “Jet makinelerin proses süreleri son birkaç on yıl boyunca sürekli olarak optimize edildiğinden; boyalar, yardımcı maddeler ve sıcak su için artan sayıda servis tankına gereksinim Otomatik dozajlama ve karıştırma programları ile yeni BPU ve salelit tankımız;  THEN sıcaklık yönetim sistemi ile birlikte çalışarak, reçetelerin tam miktarlarda sunulmasını sağlıyor. Boyalar ve yardımcılar iyi seyreltilir ve son derece hızlı bir şekilde istenen sıcaklığa ulaşılır.”

“Yeni THEN Smartflow, her seferinde mükemmel boyama için; hammaddelerin, su ve enerjinin en iyi şekilde kullanılmasıyla tamamen tekrarlanabilir üretimi mümkün kılıyor” diyen Fander, ayrıca; “Taşıyıcı vinç kullanmadan kumaşı hidrolik olarak yönlendirmek; işlem sırasındaki gerilimi azaltmak için kapıyı açıyor; ve streç ve spandeks kumaşların en yüksek rahatlamasını sağlıyor” dedi.

ITMA 2019 fuarında FONG’S Europe, Then ve Goller ile birlikte Salon 2 Stant D101’de; Xorella ise Salon 6 Stant D203’te yer alacak.

Bu fuarın öncesinde FONG’S Europe 14-17 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt kentindeki Techtextil fuarında Salon 3.0 F01 standında olacak.

Tekstil Terbiye Haberleri

Devan ve Jeanologia sürdürülebilir tekstil için birlikte çalışıyor

Sürdürülebilir ve fonksiyonel tekstil terbiyelerinde öncü şirketlerden Belçika merkezli Devan, iklim değişikliği, su tüketimini azaltma ve sürdürülebilirlik adına önemli...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied