Thies boyamada otomasyon ile verimliliği arttırıyor

Thies, Innovate Textile & Apparel’de terbiye ve boyamaya dönük gelişmiş çözümlerini sergileyecek.

Hugues Schellenberg UCMTF’nin yeni başkanı

Fransız Tekstil Ekipmanları Üreticileri Birliği UCMTF’de görev değişimi yaşandı. 2004 yılından bu yana birliğin başkanlığını yürüten Bruno Ameline’nin emekli...

Textilegence Eylül – Ekim 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine 44. Sayısıyla okurlarıyla buluştu. Tekstil ve baskı endüstrisinden haberlerle yine dopdolu bir sayı okurlara sunuldu. Textilegence Eylül...

TYH Tekstil kendi enerjisini güneşten üretmeye başladı

Türk tekstil ve hazır giyim sektörünün önemli üreticilerinden TYH Tekstil, yenilenebilir kaynakları kullanarak sürdürülebilir üretim yapabilmek için önemli bir...
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Almanya Coesfeld merkezli tekstil terbiye ve boya teknolojileri üreticisi Thies GmbH & Co. KG, 15-30 Ekim 2020 tarihleri arasında tamamen sanal bir ticaret fuarı olan ‘Innovate Textile & Apparel’a katılıyor. Pandemi koşullarında gerçekleşemeyen gerçek fuarlara alternatif olarak, WTIN tarafından organize edilen bu dijital fuarda Thies, sürdürülebilir ürün çözümlerini öne çıkaracak. Firma iplik ve kumaş boyama için yenilikçi, akıllı ve entegre konseptleri geliştirmeye odaklanan bu köklü aile şirketi ‘Değişimin Kendisi Ol’ sloganı ile çalışmalarını sürdürüyor. Thies’in sanal etkinlikte sunacağı çözümler arasında iCone, iMasterH2O ve soft-TRD SIII öne çıkacak.

İplik boyamada üstün esneklik ve verimlilik; iCone

Thies’in gelişmiş iplik boyama makinesi iCone’un dijital fuarda ziyaretçilerden yoğun ilgi görmesi bekleniyor. iCone, bobinler, çözgü leventleri, penye veya flok gibi farklı formlardaki elyafların ağartılması ve boyanması için idealdir. Modern akış analizi araçlarının yardımıyla boru sistemleri, pompalar ve pervaneleri optimize edilerek basınç kayıpları ve güç tüketimi azaltıldı. iCone, karşılıklı banyo sirkülasyonunu kullanarak geleneksel bir şekilde boyama yeteneği sunuyor. Bununla birlikte, aynı zamanda bir akış yönü ve 1:3.6’dan başlayan ultra kısa bir banyo oranı ile de çalıştırılabiliyor.

Çok esnek bir makine olan iCone çok çeşitli gereksinimleri karşılıyor. Teslim/iletim yelpazesi en yeni, kullanıcı dostu kontrol sistemi ile tamamlanan makinenin ‘yeşil işlevleri’ de farklı işlem adımlarının optimizasyonu için standartlaştırılmış programlar sağlıyor. iCone, mevcut boyama tesislerine sorunsuz bir şekilde entegre edilebiliyor. Müşteri talebi üzerine, iCone makineleri mevcut malzeme taşıyıcıları ile çalışacak ve buna bağlı olarak mevcut kurutuculara uyarlanacak şekilde tasarlanabiliyor.

Başarılı ve kapsamlı bir çözümün adı; iMaster H2O

İyi yapılandırılmış ve başarılı iMaster H2O’nun en son versiyonu, çeşitli yeni detay geliştirmelere sahip bulunuyor. Bu geliştirmelerin birçoğu, müşterilerden ve son kullanıcılardan gelen önerilere yanıt olarak ortaya çıktı. iMaster mini, iMaster ailesinde yer alıyor. Küçük üretim çalışmaları ve laboratuvar çalışmaları için 20-80 kg yükleme kapasitesine sahip tam donanımlı bir iMaster H2O versiyonudur. iMaster mini’nin iMaster H2O üretim makinesiyle aynı (parametre) ayarlarıyla çalışması ana avantajdır. iMaster mini’nin kullanıldığı önceki test ve optimizasyon aşaması, yeni tür kumaşların, reçetelerin ve işlemlerin üretim sürecine daha etkili ve daha uygun maliyetli bir şekilde dahil edilebileceğini gösterdi.

Hafif ve orta ağırlıktaki havluların işlenmesi için Thies, iMaster F makinesini öneriyor. Bu makine kamara başına 400 kg’a kadar yükleme kapasitesine sahip bulunuyor.

Hassas kumaşları işlemek için soft-TRD SIII

Soft-TRD SIII, mükemmel kumaş çalışma özelliklerini en son kısa banyo oranı teknolojisi ile birleştirir. 1:5’ten başlayan banyo oranları ile çeşitli hassas kumaşlar nazikçe işlenebilir. Soft-TRD SIII, yüksek performanslı (kier) sıcaklık regülasyonu nedeniyle polyester kumaşların terbiyesi için ideal bir çözüm olarak tanımlanıyor.

Thies boyamada otomasyon ile verimliliği arttırıyor
Thies boyamada otomasyon ile verimliliği arttırıyor

Terbiyede otomasyon; dozajlama ve dağıtım /hazırlama sistemleri

Hata oranlarını azaltmak ve tekrarlanabilirliği artırmak için, kimyasal ve yardımcı madde tedarikinin otomasyonu zorunludur. MPS ürün ailesi, bir terbiye tesisinin kimyasallar, boyalar ve yardımcı maddelerle tam otomatik olarak tedarik edilmesi için eksiksiz bir çözüm sağlar:

– MPS-L (sıvılar), bir boyahanede tipik olarak kullanılan tüm sıvı kimyasalların tanımlanan miktarlarda belirlenen varış noktalarına taşınmasını otomatikleştirir.

– MPS-D (çözücü) esas olarak boyaların çözülmesi için kullanılır.

– MPS Colourmatic, toz boyaların çözülmesini ve ayarlanmasını otomatikleştirir ve kontrol eder. MPS Colourmatic’in tam otomatik versiyonu boyaların depolanmasını, tartılmasını, çözülmesini ve hazırlanmasını kontrol eder.

– MPS-S (katılar), boyahanede kullanılan Glauber tuzu veya sodyum karbonatı gibi katıları otomatik olarak boyama tesislerine transfer eder.

– MPS-G (gravimetrik), tümü tek bir modülde olacak şekilde esneklik, güvenilirlik ve otomasyon sunar. MPS-L, MPS-D ve MPS-S sistemlerinin işlevlerini birleştirir.

Tekstil Terbiye Haberleri

Brückner’de üst düzey görev değişimi

Leonberg’deki Brückner Textile Technologies GmbH & Co. KG’de satış müdürü görevine 1 Eylül 2020 itibariyle Michael A. Tuschak getirildi....

Özel Haberler

Suni Deri Baskı Alanında Optimum Digital Planet Çözümü

Dijital baskı endüstrisinde çeyrek asırlık bir deneyime sahip olan Optimum Digital Planet, yenilikçi ürün portföyüne suni deri baskı çözümünü de ekledi. Geniş formatlı dijital...

Matesa Tekstil USTER® QUALITY EXPERT ile Kalite Endişesini Aştı

Kararların alınması ve çözüm bulunması gerektiğinde, güvenilir bilgi çok önemlidir. İplikhanede, üretim verimliliği ve işletme karlılığı, güvenilir veri ölçümüne ve karmaşık analizlere bağlıdır. Bunu...

Kıvanç Tekstil, R|Elan GreenGold Kumaşlarını Üretecek

Türkiye’nin önemli tekstil işletmelerinden Kıvanç Tekstil, küresel pazara dönük önemli bir üretim hamlesi yaptı. Firma, dünyanın önde gelen entegre polyester üreticilerinden Hindistan merkezli Reliance...

Mouvent Dijital Tekstil Baskısında Kuralları Değiştiriyor

Bobst Group’un dijital baskı endüstrisine kazandırdığı Mouvent markası, baskı endüstrisinde taşları yerinden oynatacak yeni teknolojiler geliştirmeyi sürdürüyor. Mouvent, ITMA 2019’da dünya lansmanını yapacağı yeni...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied