Ana Sayfa » Güncel » TMAS Üyesi İsveçli Firmalar ITMA Asia + CITME 2018’de

TMAS Üyesi İsveçli Firmalar ITMA Asia + CITME 2018’de

Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

TMAS Üyesi İsveçli Firmalar ITMA Asia + CITME 2018’de
TMAS Üyesi İsveçli Firmalar ITMA Asia + CITME 2018’de

TMAS üyeleri, ITMA Asia + CITME 2018’de İsveçli makinelerdeki en son yenilikleri sergilemeye hazırlanıyor.

Dünyanın en yeni teknolojik gelişmeleri görmesi için, son derece ilham ve heyecan verici bir platform olan ITMA Asia + CITME, Çin’in Şanghay şehrinde gerçekleştirilecek.  Fuarın bu edisyonunda İsveçli makine üreticileri 4 TMAS üyesi tarafından gururla temsil edilecek; IRO, Eltex, Eton systems ve ES Automatex. İsveç Tekstil Makineleri Derneği TMAS, her biri kendi özel segmentinin ön saflarında yer alan dokuz üyeye, uzun ve başarılı bir geçmişe ve tekstil üretimi için güçlü bir tutkuya sahiptir.

Çin, İsveçli makine üreticileri için gittikçe önem kazanan bir pazar oldu. Bu şaşırtıcı değil, çünkü ülke bugün dünyanın en önemli üretim merkezlerinden birisi. Çin tekstil endüstrisini şekillendiren etkileyici teknoloji; otomasyon ve sürdürebilirlik ile gündemi belirliyor. TMAS üyesi şirketler, otomasyon ve yenilikçi üretim proseslerinin ön saflarında yer aldığından; yeni nesil çözümlere yönelik bu heyecan verici yolculukta Çinli müşterilerle yakın bir işbirliği içinde çalışmayı dört gözle bekliyorlar.

İsveçli üreticiler özellikle Ar-Ge’ye büyük yatırım yapıyor, çünkü teknolojik yenilik İsveç şirketlerinin kurum kültüründe yer alıyor. Fuarda, gerçek müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen kişiselleştirilmiş üretim için dahili bilgi/istihbarat ve verilerin kullanımını göreceğiz.

TMAS; Çin Pazarını İyi Biliyor

TMAS Başkanı Mikael Äremann şunları söyledi; “Çin pazarını biliyoruz ve anlıyoruz, ve Çin tekstilini ve konfeksiyon endüstrisini şekillendirecek geleceğin trendlerinin farkındayız. Müşterilerimizle yakın işbirliği içinde çalışıyoruz ve pazardaki tetikleyicileri anlıyoruz. Bu da, müşterilerimizin rekabetçi kalması için sürekli olarak yenilikçi atılımlar gerçekleştirmemizi sağlıyor.”

Makine üreticilerine yönelik talepler, sadece bir makine veya teknoloji tedarik etmekten çok daha fazlasıdır. Bir tedarikçi olarak, müşteri için eksiksiz, akıllı bir sistem ve verimli prosesler oluşturmak amacıyla, tedarik, yönetim, üretim ve stok idare etme sistemleri ile arayüzü bütünleştirmeye ve anlamaya hazır olmalısınız. Bu, bir makine üreticisi olarak, İsveçli şirketlerin çok iyi olduklarını kanıtladıkları tekstil ve hazır giyim endüstrisindeki tüm farklı ürün ve prosesler için en iyi çözümleri bulmak için müşterilerinizle yakın bir şekilde çalışmanız gerektiği anlamına geliyor. Çinli müşterilere verimlilik, kalite iyileştirmeleri, azalan atıklar ve ürünlerin otomasyona uyacak şekilde nasıl adapte edebilecekleri hakkında fikir verebildik.

TMAS Genel Sekreteri Theresa Premler-Andersson; “İsveçli makineler her zaman Çin’deki müşterilerinin onların müşterilerine çözümlerinde esnek ve yenilikçi olmalarını sağlayacak, her zaman çığır açan teknolojiler sağlıyor. Müşteri deneyimini geliştirmek ve kişiselleştirilmiş çözümlere talebi arttırmak için makinelerin yerel üretimi ve montajı diğer bir İsveç yöntemidir” dedi.

Firmalar ve Çözümleri

IRO (Salon 3 Stant C01) gelişmiş modern dokuma makinelerine olan talebi karşılamak üzere optimize edilmiş geniş iplik besleme ekipmanı yelpazesini sergileyecek. Besleyiciler, yenilikçi enerji tasarrufu kalıcı mıknatıslı motor tasarımı ile donatıldı, ve akıllı aksesuarlar ve gelişmiş bir iplik açma sistemini bağlamak için kolay ‘tak ve çalıştır’ gibi yenilikler içeriyor.

Eltex (Salon 3 Stant C10) yeni Eltex EyETM İplik Gerginlik Görüntüleme Sistemini sergileyecek. Bu sistem, tüm pozisyonlardaki iplik gerginliğini gerçek zamanlı olarak izliyor, böylece herhangi bir arıza pozisyonunu hemen tespit edebilirsiniz. Eltek EyETM, çözgü leventlerinin kalitesini arttırmaya yardımcı olur. Sonuçta sadece çözgüde değil, aynı zamanda bir sonraki adımda dokuma ve taftingde daha az sorunla karşılaşılır. Sistem, çözgü, sarım vb. uygulamalar için idealdir.

Eton Systems (Salon 5 Stant B14) verimlilik yaratmak, üretimi arttırmak ve tam izlenebilirlik sağlamak için geliştirilmiş, malzeme işleme için benzersiz konseptini gösterecek. Makineler, gerçek zamanlı bir bilgi sistemi ve güçlü yazılım programları ile, üretim proseslerini iyileştirmek için gerekli araçları içeriyor. ITMA Asia + CITME’deki firma standını ziyaret ederken, Eton sistemlerinin tesisin tüm alanına nasıl entegre edildiğini de anlayacaksınız.

ES Automatex (Salon 5 Stant D04), belirli müşteri taleplerini karşılamak üzere tasarlanmış yüksek performanslı otomatik sistemler sunuyor. Ev tekstili, çantalar veya giysiler için akıllı, otomatik dikiş üniteleri arıyorsanız, ES Automatex’in standını ziyaret etmeniz gerekir.

İsveçli firmalar ITMA Asia + CITME fuarına katılmaktan çok heyecan duyuyor. Fuar, en son teknolojik gelişmeleri görmek için mükemmel bir platform. Ayrıca, fuar, yeni iş ortaklıkları ve müşterilerle değerli iş ilişkileri kurmak ve mevcut ilişkileri de güçlendirmek için mükemmel bir Pazar yeri sunuyor. TMAS geçmişte fuarın bir parçası olmuştu ve sonuçlardan çok memnun kaldılar. Firmalar bu yılki gösteriyi de sabırsızlıkla bekliyor.

Güncel Haberler

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied