Hesabım

Ana Sayfa » Yardımcı Materyaller » TotalEnergies madeni yağları tekstil üretimine güç ve güven veriyor

TotalEnergies madeni yağları tekstil üretimine güç ve güven veriyor

TotalEnergies, zengin ürün portföyü ile tüm üretim süreçleri için çözüm sunuyor.

Yağmur Melis Şimşek
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Tekstil yağları alanındaki 60 yılı aşkın uzmanlığı ile tekstil sektöründeki başlıca madeni yağ tedarikçilerinden biri olan TotalEnergies, kendi geliştirdiği teknolojiler ve ürünler ile pazarda önemli bir konuma sahip. Tekstil sektöründeki değişimleri yakından takip eden firma, yürüttüğü AR-GE çalışmaları ile ürünlerini sürekli geliştirerek üreticilerin üretim süreçlerindeki tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. TotalEnergies Endüstriyel Segment Müdürü Onur Onat ile gerçekleştirdiğimiz röportajda TotalEnergies ürün ve hizmetlerine dair detayları konuştuk. 

TotalEnergies olarak madeni yağ konusundaki uzmanlıkları ve dünya çapındaki tekstil tecrübeleri sayesinde müşterilerine yüksek performanslı, son teknoloji ürünler sunduklarını aktaran Onur Onat, TotalEnergies’in tekstil yağları ürün gamında kone ve örme yağları dahil olmak üzere 7 adet alt segmentin bulunduğunu söyledi. Onat; “Ekstrüzyondan eğirmeye, dokumadan nonwovena ve terbiye/apreye kadar her tekstil üretim süreci için ürünlerimiz bulunmakta, bu ürünlerimizi de; kompresör yağları, zincir yağları, gresler, hidrolikler gibi konvansiyonel endüstriyel yağlarla tamamlamaktayız. Bu şekilde, pazarda ürün gamında endüstrinin her ihtiyacını karşılayan tek tedarikçi konumundayız” diye konuştu. 

TotalEnergies madeni yağları pazarda kalite ve güvenliğiyle öne çıkıyor

Onur Onat TotalEnergies madeni yağlarının tekstil endüstrisinde kalite ve güvenliği ön planda tutarak rakiplerinden ayrıldığını söyledi. Tekstil imalatçılarına sürdürülebilir, sorumlu çözümler sunduklarını kaydeden Onat, alanında uzman AR-GE mühendisleriyle tekstil alanında kendi geliştirdikleri teknoloji ve patentli katkıları ile pazarda fark yarattıklarının altını çizdi. 

TotalEnergies tekstil ürünlerinin, sektörün gerektirdiği şartlar göz önüne alınarak sürekli geliştirildiğini aktaran Onat, iş ortaklarına en doğru çözümleri sağlayabilmek adına orijinal ekipman üreticileri ile uzun yıllardır yakın iş birliği içinde çalıştıklarını söyledi. Onat sözlerini şöyle sürdürdü: 

“2018 yılı sonunda Japon ekipman üreticisi FUKUHARA ile yapılan partnerlik anlaşması, TotalEnergies’in uzmanlığının ve tekstil uygulamalarına özel madeni yağlar ve proses yağlarının kalitesinin bir referansı niteliğinde bulunuyor. Sektörün dünyada önde gelen referans ekipman üreticileri ve enstitüler ile AR-GE alanında uzun soluklu iş birlikleri içerisindeyiz. Bu durum, her biri 100 yılı aşkın geçmişe sahip alanında lider olan bu üreticilerin ve endüstrinin, TotalEnergies’in tekstil endüstrisindeki vizyonuna olan güvenlerinin güçlü bir göstergesidir. Yeni teknolojiler üzerindeki çalışmalarımız ve iş birliklerimiz devam edecek.” 

TotalEnergies madeni yağları tekstil üretimine güç ve güven veriyor

“İnovasyon işimizin DNA’sında var”

“İnovasyon işimizin DNA’sında bulunuyor” diyen Onur Onat son dönemde pazara sundukları çevreye ve insan sağlığına saygılı ve çok daha yüksek performans ihtiyaçlarını karşılayabilecek ürünleri şu şekilde açıkladı: 

“Büyük ve küçük çaplı örgü makinelerinin artan teknik gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilen Tixo Stainless Co/ Co+ yağları, yüksek mekanik performansı sayesinde örgü makinelerinde iğne ve platinlerin kullanım ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor. Tixo Stainless Co/ Co+, üstün mekanik perfomansı ile orta ve yüksek sıcaklıklarda en iyi yıkama performansını sağlamak için tasarlandı. Tekstil endüstrisindeki boya ve apre işlemleri için geliştirilen Statermic X400 ise yüksek sıcaklık uygulamalarında kullanıma uygun teflon gres olarak ön plana çıkıyor. 260°C’ye kadar çıkan sıcaklık koşullarına uygun olmasının yanında yüksek oksidasyon koruması sunuyor.” 

TotalEnergies’in bir diğer yenilikçi ürün gamı Cortis Xht 245 zincir yağları, özellikle çok yüksek sıcaklıklardaki sistemlerde çalışan hareketli parçaların yağlanması için uygun bir sentetik zincir yağı olarak pazara sunuldu. 280°C’ye varan sıcaklıklara kadar yağlamanın sürekliliğini sağlarken içeriğinde bulunan özel katkı maddeleri, mükemmel bir korozyon koruması ve aşınma önleme performansı sağlıyor. 

TotalEnergies çevreye duyarlı ürünleriyle sektöre öncülük ediyor

Ürünlerinde performansların ötesinde toksikoloji standartlarına uyum ve çevreye duyarlılık konularına öncelik verdiklerini ifade eden Onur Onat, bu üretim felsefesiyle sektöre öncülük etmekten mutluluk duyduklarını söyledi. Tüm tekstil yağları ürün gamlarının OEKO-TEX Standard 100’a uygun olarak üretildiğini aktaran Onat sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Tekstil ürünleri toksikolojisi alanında önde gelen OEKO-TEX inisiyatifinin kurucu üyesi olduğu Alman Hohenstein Enstitüsü ile yakın iş birliği içerisindeyiz. Dünyada ilk ECO PASSPORT Sertifikası alan kone ve örme yağı üreticisi olduk, ayrıca bu 2 alanın dışında kalan yüksek hacimli belirli tekstil yağlarımızı da sertifikalandırmış durumdayız. Diğer bir deyişle dünyada tekstil yağları satış hacmimizin %90’ı sertifikalandırılmış durumda, önümüzdeki süreçte kalan ürün gamımızı sertifikalandırmaya devam etmeyi planlıyoruz.” 

Ana ürünler olarak Lissolfix ve Tixo Stainless ile kayda değer bir pazar payına sahip olduklarını dile getiren Onat, Lissolfix ürünü ile kone yağlarında lider ve Tixo Stainless ürünü ile örme endüstrisinde referans marka olduklarının altını çizdi. 

TotalEnergies çevreye duyarlı ürünleriyle sektöre öncülük ediyor

“Tüm ürünlerimiz bağımsız test ve sertifikalandırma sistemine tabi tutuluyor”

Çevreye karşı sorumlu bir şirket olarak güvenilir ve çevre dostu ürünler sunduklarını aktaran Onur Onat, ham maddeden son ürüne kadar üretimin her aşamasındaki tekstil ürünlerinin, dünyanın önde gelen bağımsız test ve sertifikalandırma sistemine tabi tutulduğunu söyledi. Onat; “Örneğin örme yağı gamımız Tixo Stainless, Tixo Stainless Co ve Tixo Stainless Co+ OEKO-TEX tarafından ECO PASSPORT onaylı ve STANDARD 100 ile uyumludur. Aynı zamanda Global Organik Tekstil Standardı (GOTS) ile uyumluluğu sayesinde çevre dostu yönüyle ön plana çıkan ürünlerimiz bulunuyor. Organik üretim yapan değerli üreticilerimiz için tüm örme yağı serisine çok kısa süre içerisinde GOTS sertifikasyonunu almayı hedefliyoruz” dedi. 

TotalEnergies ITM 2022 fuarında yer alacak

Pandemi döneminde kısıtlamalar nedeniyle iş ortakları ile olan ilişkilerinin dijital platformlarla sınırlı kaldığını belirten Onur Onat, kısıtlamaların gevşetilmesi ile birlikte müşterileriyle yüz yüze görüşmeler yapmaya ve sahadaki varlıklarını hissettirmeye devam edeceklerini söyledi. Onat; “Müşterilerimizle iş ortaklığımızı güçlendirme ve tekstil endüstrisinde marka bilinirliğini artırma konusunda fırsat sunan teknik seminerlerimizi düzenlemeye devam edeceğiz. Ayrıca 2022 yılında düzenlenecek olan ITM Fuarı’nda yer alarak ürün ve çözümlerimizi tanıtma fırsatı bulacağız.”

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Yardımcı Materyaller

Groz-Beckert dikiş iğneleri kolay ve hızlı çözüm sağlıyor

Gelişmiş tekstil teknolojileri ve çözümleri sunan Groz-Beckert dikiş iğneleri portföyünde bulunan 3 bin farklı seçenek ile çok sayıda dikiş...

Özel Haberler