9.6 C
İstanbul
Cumartesi, Mart 2, 2024

KARL MAYER TÜRKİYE’nin Genel Müdürü belli oldu: Toros Greenhalgh 

Ekim 2023’te Türkiye’nin Bursa şehrinde kendi işletmesini...

Türk tekstil sektörü zorluklara rağmen 2024’ten umutlu

Avrupa piyasalarındaki daralma, yüksek enflasyon, artan üretim...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Trützschler depremden etkilenen Türk meslektaşlarının yanında

GüncelTrützschler depremden etkilenen Türk meslektaşlarının yanında

- Haber Sponsoru -

Gaziantep ve Kahramanmaraş bölgelerinde servis lokasyonları bulunan tekstil makineleri üreticisi Trützschler, Türkiye’de yaşanan depremlerin ardından çalışanlarıyla dayanışma için harekete geçti. Acil yardım önlemi olarak şirket, dünya çapındaki tüm tesislerinde kurum içi bir bağış toplama kampanyası başlattı. Mevcut ve eski Trützschler çalışanları ve onların ağları sayesinde toplam 260.000 euro toplandı. Trützschler’in Gaziantep ve Kahramanmaraş’taki servis noktalarında 80 çalışanı bulunuyor.

Trützschler CEO’su Dr. Ulrich Schwenken, haberin doğal olarak kendilerini derinden etkilediğini belirterek şunları söyledi: “Hemen ve etkili bir şekilde harekete geçmek istedik. Mönchengladbach’taki kriz ekibimiz, durum hakkında genel bir bilgi edinmek ve etkilenen bölgedeki bir ekiple ilk acil önlemleri uygulamak için Türkiye’deki saha müdürümüzle yakın temas halindeydi.”

Trützschler depremden etkilenen Türk meslektaşlarının yanında

“Bu, Trützschler’in Türk çalışanlarının yalnız olmadığını gösterdi”

Geçici önlemler arasında bebek maması, giysi ve hijyen malzemeleri gibi yardım malzemelerinin yanı sıra depremden etkilenmeyen bölgelerde barınak sağlanması da yer aldı. Buna ek olarak, Trützschler dünya çapındaki tesislerinde kurum içi bir bağış toplama kampanyası başlattı. Çok sayıda cömert bireysel bağışın yanı sıra çeşitli kuruluşlardan gelen bağışlar sayesinde 122.323 euro toplandı. Şirket daha sonra buna ekleme yaparak 260.000 euroluk nihai bağışa ulaştı.

Türk servis şirketi TEMASA’nın başkanı Christoph Weber, bu küresel çabadan ve katılan herkesin gösterdiği büyük empatiden çok etkilendiklerini belirterek şunları söyledi: “Türk çalışanlarımıza yalnız olmadıklarını gösterdi, ve bu birliktelik ruhu özellikle bir aile şirketi olarak bizi karakterize ediyor.”

Trützschler, bu bağışların Türkiye’deki etkilenen meslektaşlarının yanı sıra ailelerine ve yerel topluluklara doğrudan fayda sağlamasını temin ediyor. Şirket, bu kampanyaya bağışta bulunan herkese ve Türkiye’deki önlemleri koordine eden ekiplere özellikle teşekkür etti.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler