.
Ana Sayfa » Eğirme » Trützschler ürün portföyünü yeni TCO 21 penye makinesi ile genişletti

Trützschler ürün portföyünü yeni TCO 21 penye makinesi ile genişletti

Yeni Trützschler TCO 21 penye makinesi, verimlilik ve kaliteyi artırırken aynı zamanda atık miktarını da düşürüyor.

Emirhan Çiloğluhttps://www.textilegence.com
Mahmut Emirhan Çiloğlu, İstanbul’da Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamış, sonrasında da İstanbul Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisans bölümünden başarıyla mezun olmuştur. 2021 itibari ile Textilegence’da pazarlama ve dış ilişkiler sorumlusu olarak görev almaya başlayan Çiloğlu, kurumsal iletişimin güçlendirilmesine katkı sağlamaktadır.

Tekstil endüstrisine güçlü ve yenilikçi çözümler sunan Trützschler, yeni nesil TCO 21 penye makinesini pazara sundu. Üretkenliği artırmak, kaliteyi sağlamak ve daha yüksek otomasyonu desteklemek için en son teknolojiyle geliştirilen TCO 21, iplik üreticilerine pazarda rekabet avantajı sağlıyor. Ayrıca bir sonraki seviye performans ve genişletilmiş özellikler yelpazesi sunmak için Trützschler’in pazarda kendini kanıtlamış tasarımlarından ve teknolojilerinden yararlanıyor. Daha etkili eğirme proseslerine yönelik önemli bir yenilik sunan makine, modern ve kullanımı kolay otomatikleştirilmiş özellikleri ile, aynı zamanda operatörlere performansı hızlı ve kolay bir şekilde özelleştirme ve optimizasyon imkanı veriyor.

TCO 21 penye makinesi güçlü üretkenlik ve ham madde tasarrufu sağlıyor

Gelişmiş işlem hızına sahip TCO 21 yeni nesil penye makinesi, dakikada 600 tarama hızına kadar üretim gerçekleştirebiliyor. Bu sayede pazarda sınıfının en iyisi üretkenliği sunan makine, bunu daha da artırmak için Trützschler’in oldukça ekonomik JUMBO CANS’i (Ø 1.200 mm) ile başarılı bir şekilde koordine edilebiliyor. Kalite iyileştirmelerine yol açan daha az ekleme, yalnızca iplik hatalarını azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda daha büyük boyutları nedeniyle daha yüksek verimlilik sunuyor. Bu, örneğin, gerekli kova ve kova taşıma sayısı üzerinde olumlu bir etki yaratırken personel maliyetlerini düşürür.

Üstün iplik kalitesi, kolay kullanım

TCO 21, standart olarak COUNT MONITORING (Sayım İzleme) ile birlikte gelir. Bu özellik, makine operatörünün kullanımı kolay bir ekran aracılığıyla sayım varyasyonları için limitler tanımlamasını mümkün kılar. Trützschler’in DISC MONITOR sensör sistemi, sayımı sürekli olarak ölçer, makine operatörünü uyarır ve limit aşıldığında kapanır. Ayrıca Sayım İzleme işlevi, spektrogram analizini de içerir.

Müşteriler, TCO 21 penye makinesine COUNT CONTROL (Sayım Kontrol) işlevini eklemeyi seçerek kalite odaklı üretimlerini daha da güçlendirebiliyor. Bu, aynı ekran üzerinden yönetilip otomatik şerit numarası ölçümü ile spektrogram analizi sunuyor. Ayrıca, numara varyasyonlarını dengelemek ve istenen şerit numarasını sağlamak için üretim sırasında ana çekimi otomatik olarak düzenliyor. Genel iplik bileşimindeki değişiklikleri önlemek için de kullanılabilen bu özellik, özellikle pamuk ve sentetik karışımları üreten müşteriler için ideal bir seçenek olarak yer alıyor.

Trützschler ürün portföyünü yeni TCO 21 penye makinesi ile genişletti

Otomatik optimizasyon avantajı

TCO 21, sahip olduğu iki fonksiyon ile, tek bir laboratuvar testi olmaksızın doğru ekleme ayarını bulan otomatik PIECING OPTIMIZER teknolojisi sunan pazardaki tek penye makinesi olarak Trützschler’in TCO 12’sine katılıyor. Birinci fonksiyonu, penye döngüsünde ekleme süresini ayarlamasıdır (zamanlama fonksiyonu). Koparma noktasının sıfırlanması (bağlama süresi) genellikle çok zaman alan bir iş iken bu sayede birkaç dakika sürer ve bir düğmeye basılarak otomatik olarak gerçekleştirilir. İkinci fonksiyonu ise, müşteriye benzersiz gereksinimleri için belirli koparma eğrisi tiplerini (eğri işlevi) seçmesinde yardımcı olmasıdır..

Kolay bakım ve operasyon

Çalıştırılması ve bakımı oldukça kolay olan TCO 21’in SMART TOUCH ekranı hızlı ve sezgiseldir. Bir Radyo Frekansı Tanımlama (RFID) sensörü her kullanıcıyı hızlı bir şekilde tanımlayarak, ekrandaki bilgileri kişisel ihtiyaçlarına göre uyarlar. Çok renkli T-LED ekran, operatörün tüm iplikhanede bir bakışta bunları tanımasını sağlayan, uzun mesafelerde makinenin durumunun veya kalite parametrelerinin görsel göstergelerini sağlar.

TCO 21, birinci sınıf performans ve dayanıklılık sağlayan orijinal Trützschler elektroniği ile üretilmiştir. TD 10 cer makinasında kendini kanıtlamış akıllı soğutma sistemi, elektronik güç bileşenlerinin çalışma sıcaklığını azaltarak daha uzun hizmet ömrüne katkıda bulunur. Bileşenlerin bir noktada değiştirilmesi gerekse bile, müşteri yedek parça envanterini küçük tutabilir çünkü elektronik yedek parçalarını, taraklar ve cer makineleri gibi farklı makine türleri arasında esnek bir şekilde değiştirebilir. Otomatik gresleme işlevi ekleme seçeneği ise TCO 21’in kolay kullanımını başarılı bir şekilde tamamlar.

Tekstil Eğirme Haberleri

Durak Tekstil 50. yıl gururunu tekstil endüstrisiyle paylaşıyor

Durak Tekstil, 1972 yılında başlayan sektörel yolculuğu ile üretimden gelen gücün ve vizyon sahibi bir girişimciliğin başarısını özetliyor. Endüstriyel...

Özel Haberler