Ana Sayfa » Teknik Tekstiller » Uster Kalite Güvencesini Nonwoven Sektörüne Genişletti

Uster Kalite Güvencesini Nonwoven Sektörüne Genişletti

Uster’in geliştirdiği USTER® EVS FABRIQ VISION N nonwoven üreticilerine kesin ve güvenli kalite sunuyor.

Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Uster Kalite Güvencesini Nonwoven Sektörüne Genişletti
Uster Kalite Güvencesini Nonwoven Sektörüne Genişletti

Hassas uygulamalar için hizmet veren kumaş üreticileri, hem kesin hem de güvenli kaliteye ihtiyaç duyar. Ancak tipik nonwoven üretim hattında, gereksinimleri etkili bir şekilde sağlayan uygun otomatik kontrol sistemlerini yerleştirmeyi zorlaştıran alan her zaman önemli bir yere sahiptir. Uster Technologies bu kalite beklentilerini karşılamak için yenilikçi çözümler sunuyor. USTER® EVS FABRIQ VISION N kontrol teknolojisi, dar alandaki üretim hatlarına düzgünce yerleştirilmek için tasarlanmış özelleştirilmiş çözümlerle, aynı zamanda ışık koşullarının optimum birinci kalite verim için en iyi algılama sonuçlarına ve güvenilir verilere izin vermesini sağlayarak bu sorunu çözer.

USTER, nonwoven premium segmentler için kaliteli çözümler sunuyor. Elyaftan kumaşa tekstil uygulamalarında USTER uzmanlığı tüm dünyada takdir ediliyor. Şimdi nonwoven camiası, eğirme endüstrisinde 70 yıldan fazla bir süredir kabul edileni yakından fark ediyor. Her türlü kontaminasyonu (kirlilik) kontrol etmek de dahil olmak üzere iplik kalitesi konusundaki uzman bilgi artık kumaş ve nonwovenların kalite güvencesine de genişletildi. Bu, 2018 yılında USTER tarafından satın alınan ve otomatik görme (vizyon) kontrolünde dünya lideri yüksek teknoloji tedarikçisi olan EVS’nin know-how’ına dayanıyor. USTER® EVS FABRIQ VISION N kumaş kontrolü şimdi USTER’in benzersiz ‘Kalite Düşüncesi (Think Quality) yaklaşımını da destekleyerek nonwovenlar için, USTER® JOSSI elyaf temizleme sistemleriyle birlikte ikinci bir çözümü temsil ediyor.

Uster otomatik proses-içi kontrol

Yapağı üreticileri için güvenilir kaliteyi garanti etmek için sürekli olarak yüksek hata tespiti oranları gereklidir. USTER® EVS FABRIQ VISION N, ara kontrol esnasında otomatik kontrol kullanarak bunu sağlar. USTER® EVS FABRIQ VISION N görünür hataları objektif ve tutarlı bir şekilde bulur. Her rulodaki hatalar, normal hat çalışma hızlarında bulunur ve kaydedilir.

USTER® EVS FABRIQ VISION N, bir kontrol sisteminin, delikleri, düzensizlikleri, kirlilikleri ve diğer kusurları tespit ederek, ideal olarak nonwoven üretim hatları dahil olmak üzere, herhangi bir üretim prosesine kusursuz entegrasyonunu temsil ediyor. Kurulumu kolay ve esnektir: Bir takma çubuğu, uygulama için gereken sayıda spektroskopu üretim hattının tüm genişliğini kapsayacak şekilde tutar. Sofistike spektroskoplar denetim için en iyi izleme koşullarını sunar. Spektroskoplarla kombine bir şekilde en uygun hata tespitini garanti etmek için, kurulumda çeşitli ışık kaynakları entegre edilmiştir, hepsi özelleştirilmiş ve iplikhane ışık koşullarına mükemmel şekilde uyarlanmıştır.

Sistem ince ve kompakt olabilir, ancak operatör için büyük değer yaratır. USTER® EVS FABRIQ VISION N, tüm hataları gösteren ve otomatik olarak rulo denetim çizelgeleri oluşturan gerçek zamanlı alarmlar üretir. Tespit edilen tüm hatalar bir albüm incelemesinde toplanır. Burada operatör hataları hızla işaretleyebilir ve hangilerinin silinebileceğini seçebilir. Sınıflandırma işleminin verimliliğini arttırarak kullanıcılar, farklı nonwoven türleri için kendi kalite standartlarını belirleyebilir ve son olarak müşterilerini istikrarlı bir kalite ile memnun edebilirler.

Üreticiler için optimize edilmiş verim

USTER kumaş denetimi Başkan Yardımcısı John Belew; “USTER® EVS FABRIQ VISION N, tüm uygulamalar için üreticilere önemli ölçüde gelişmiş birinci kalite verim sunuyor” dedi. Tam bir kumaş hatası haritasının ve kesim optimizasyon modülünün birleşimi; daha fazla birinci kalite rulo üretilebileceği ve kötü kalitenin ayıklanabileceği anlamına gelir.

USTER® EVS FABRIQ VISION N, toplam kumaş kalite güvencesine ve üretim güvenliği ve karlılığı için büyük avantajlara imkan tanır. Belew; “Müşterilerimiz, müşteri ilişkilerini güçlendirmek için doğru kaliteyi sağlama konusunda güvence istiyor. USTER® kumaş kontrol sistemleri ile kalite uyumluluğunu garanti edebilir ve işlerini koruyabilirler” şeklinde konuştu.

Teknik Tekstiller Haberleri

TUSAŞ havacılık endüstrisi için yeni kompozit tesisini açtı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) Ankara Kahramankazan’daki yerleşkesinde açtığı yeni kompozit tesis sahip olduğu son teknolojiyle, Türk...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied