22.9 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Tekstil sektöründe beklentiler ilk kez düşüşte

Mayıs 2021’den bu yana firmalarla iş durumları,...

Ulucak Höyüğü ve tekstilde geleneğin keşfi

M.Ö. 6800 yıllarına uzanan geçmişiyle en eski...

Archroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

Sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen...

Avrupa tekstil sektörü enerji krizi karşısında alarmda

Rusya ve Ukrayna savaşı ile birlikte doğal...

ATA Freight tekstile özel lojistik çözümler sunuyor

Yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri...

Kordsa yılın ilk yarısında 61 milyon dolar net kar elde etti

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme çözümlerinin güçlü...

Uster müşteri bildirimlerini değere dönüştürüyor

EğirmeUster müşteri bildirimlerini değere dönüştürüyor

- Eğirme Haber Sponsoru -

Tekstil sektöründe kalite yönetim ve kontrol çözümleri sunan Uster Technologies, müşterileriyle olan etkili diyaloğu sayesinde optimum elyaf temizliği için geliştirmelerini kesintisiz sürdürüyor. Müşterilerin geri bildirimi ve talepleri doğrudan Uster’in Ar-Ge uzmanlarına iletilirken bu, maliyetlerde azalma, daha az telef ve iplikçiler için stressiz bir deneyim ile elyaf temizliğinde sürekli ilerlemeyi beraberinde getiriyor. Yeni elyaf sistemlerinin yanı sıra mevcut sistemlerini de bu yolla geliştiren firma, Uster Jossi Vision Shield, model T ve model 2’nin pazardaki güçlü konumuyla ve dünya çapında iplikhane harman hallaç dairelerinde 2 binden fazla kurulum ile bu konudaki başarısını ortaya koyuyor.

Uster Global Satış Sonrası ve Servis Başkan Yardımcısı Suresh Kris, her yazılım güncellemesinde müşterilerin bildirimlerinin uygulanmasını başarı modellerinin bir parçası olarak gördüklerini söyledi. Yazılımdaki pratik deneyimin sürekli entegrasyonu ve sürekli dağıtımı, Uster elyaf temizliği için bir standart olarak görülürken, müşterilerle dijital olarak iletişimde kalan Kris ve servis ekibi, bilgi akışını pandemi döneminde de devam ettirdi.

Uster tamamen müşteri odaklı geliştirmeler sunuyor

Jossi Vision Shield’da bulunan yazılım sürekli olarak geliştirilirken, algoritmalar, proaktif olarak talep edilen ve Uster Servisi aracılığıyla araştırma ve geliştirme ekiplerine iletilen müşteri geri bildirimlerini dikkate alacak şekilde uyarlandı. Bu anlamda, tesisler ve Uster Ar-Ge arasındaki bu çift yönlü bağlantı, müşterilerin tam olarak ihtiyaç duyduğu noktaları geliştirmede temel bir rol oynuyor. Bilginin farklı Uster uzmanlarından geçmesi onu sofistike bir çözüm haline getirirken Her biri, aynı zamanda tekstil teknolojisi ve ürün yönetimi departmanından gelen bilgi ve deneyim katıyor.

Jossi Vision Shield ile minimum iyi pamuk kaybı

Algılama yeteneklerini sensörlerden ve güçlü görüntüleme tanıma teknolojisinden alan Jossi Vision Shield, görüntü tanıma sayesinde en küçük kirletici parçacıkları seçebiliyor. Bu detaylı tespit kirletici maddelerle birlikte iyi pamuğun da dışarı atılma ihtimalini akıllara getirirken, bu aksine hız ölçüm özelliği ile kayıpta kayda değer bir azalma sağlıyor. Sistem, geçen pamuk tutamlarının hızını sürekli olarak ölçerek, her bir çıkartma/atma süresini ayarlayabiliyor, böylece kirletici madde ile minimum miktarda malzeme uzaklaştırılıyor. Tesis denemeleri, çıkartma/atma sürelerinin bu şekilde optimize edilmesinin, çıkartma/atma başına önemli ölçüde daha az kayıpla sonuçlandığını kanıtlamıştır.

Uster müşteri bildirimlerini değere dönüştürüyor

Kirlilik kontrolü için entegre çözüm

Performansta düzensizlik için KPI’lara (Key Performance Indicators) odaklanan en son iyileştirmeler, iplik üretimini kontrol altında tutmaya imkan verirken, yeni veriler, katma değer ve kullanım kolaylığı için sonraki süreçlerin dikkate alınmasını sağlar. Her pazar seviyesindeki iplikçilere hitap eden Jossi Vision Shield, en yüksek kalite segmentinde, elyaf temizleme ayarları, israfı artırmadan daha da sıkı toleranslara ayarlanabilir. Daha az kritik uygulamalar için, iplikçiler mevcut kalite ayarlarını koruyabilir ve daha az çıkartma/atma ile kayıplarının büyük ölçüde azaldığı gözlemlenebilir. Bu sayede Uster, fabrikalara kalite ve verimlilik arasındaki denge için önemli gelişmeler sunabiliyor.

Kirlilik yönetimini bir sonraki düzeye çıkarmak için birleşik veriler gerekirken bu, Uster Quantum ve Uster Jossi Vision Shield’ın gücünü kullanan Toplam Kirlilik Kontrolü ile gerçekleşir. Entegre bir çözüm olan Toplam Kirlilik Kontrolü, minimum kayıp ve minimum olası maliyetle ipliklerde hassas şekilde kontrol edilen kirlilik seviyeleri sağlar.

Uster’den yeni geliştirilmiş ve iyileştirilmiş çözümler

Uster müşteri geri bildirimleri sonucu daha pek çok iyileştirme yaparak, sunduğu avantajları artırdı. İstatistiksel verilerin doğru bir şekilde toplanmasına olanak tanıyan ‘Dizim Değiştirme Düğmesi’, çeşitli pazarlarda faaliyet gösteren iplik üreticilerinin, tesisten yeni bir dizim için değişim zamanını işaretlemesi talebi üzerine geliştirildi. Ayrıca, bazı müşterilerin servis ekibine donanımda iyileştirme potansiyeli olabileceğini iletmesinin ardından, Ar-Ge ekibi ürünlerin arıza süresini azaltmak için de bir çözüm üretti. Yazılımla birlikte, sistemin genel kararlılığı için müşteriler tarafından doğrudan görülemeyen çeşitli iyileştirmeler yapıldı.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler