Ana Sayfa » Eğirme » Uster Quantum 4.0 ile daha fazla güvenlik, önleme ve esneklik

Uster Quantum 4.0 ile daha fazla güvenlik, önleme ve esneklik

Hatayı oluşmadan kaynağında kontrolü de mümkün kılan Quantum 4.0, tekstilde kalite beklentilerini yükseltiyor.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Elyaftan kumaşa kadar kalite yönetim ve kontrol çözümleri sunan Uster Technologies, iplikçilere yeni çözümler sunmayı sürdürüyor. Firmanın Quantum iplik temizleyicilerinin 4. nesli beklentilerin ötesinde özelliklerle donatıldı. Uster Quantum 4.0 iplik temizleyicisi hem kapasitif hem de optik sensörleri ile daha kapsamlı güvenlik, hata önleme ve esneklik sağlıyor.

Smart Duo sistemi, akıllı iplik kalite kontrolü ve optimize edilmiş karlılığı birlikte mümkün kılıyor. Bu, iplikhanelerin artık teknik seçenekler üzerinde kafa yormak yerine, hızla değişen pazar zorluklarını karşılamaya odaklanabileceği anlamına geliyor.

Güvenlik ve güvenilirlik: iplik kalitesinin temeli

Quantum 4.0, endüstrinin gerçekleşmesini beklediği bir yenilik olarak değerlendirilebilir. Yıllardır iplikçiler, güvenli kalite ve maksimum esneklik için farklı teknolojilerin en iyisini bir araya getirmenin bir yolunu talep ettiler.

Uster Technologies’in yeni çözümüyle iplikçiler artık kalite kontrolde tam güvenliğe erişerek en iyi temizleme modunun uygulanmasını sağlayabilir. Quantum 4.0, bunu basit bir Kapasitif / Optik geçişiyle sağlıyor. Bu özellik, üretilebilen iplik türlerinde daha fazla esneklik sağlarken, aynı zamanda nem değişimleri gibi faktörlerle de ilgilenir.

Ardışık akıllı sensörlerle daha fazla kontrol

Quantum 4.0’da bulunan kapasitif ve optik sensörler, Çapraz Temizleme olarak bilinen bir yenilikle birlikte akıllı şekilde çalışıyor. Bu, ana sensör sinyalinin yardımcı sensör tarafından desteklendiği çifte kontrol yoluyla gizli kusurları bulur ve ortadan kaldırır. Bu, tüylenme sorunları gibi, aksi takdirde sonraki işlemlerde durmalara neden olabilecek, sorunlarla ilgilenir.

Bugünün piyasa eğilimleri, kompakt iplikler için güçlü bir talep olduğunu gösteriyor. Burada, iplikçiler bu potansiyeli kullanmak ve herhangi bir kalite sorunuyla başa çıkmak için Quantum 4.0’a güvenebilirler. Örneğin sıklık özelliği, fabrikaları tıkalı kompaktlama bölgeleri veya bükülme sorunları gibi ring eğirme arızalarının neden olduğu standart altı masuralardan korur. Smart Duo, iplik sıklığının sürekli ve her ekleme sonrasında izlemesi avantajı sağlıyor.

Uster Technologies Ürün Müdürü Katrin Hofer; “Sıklık değişimlerinin nereden kaynaklandığına bakılmaksızın, ister kompaktlama, ister kaymalı iğler nedeniyle farklı büküm seviyeleri olsun, Uster Quantum 4.0 bununla başa çıkabiliyor ve bu, gerçek bir teknik yenilik” dedi.

Malzeme karışıklığı bitiyor, kirlilikle mücadelede yeni sınıflar geliyor

Quantum 4.0 ile bir başka önemli yenilik, artık fabrikaların farklı türdeki ham maddelerin karışımlarını tanımlamasına olanak tanıyan Harman Karışım seçeneğidir. Pazarın uzun zamandır beklediği bu yenilik, gri ve beyaz ipliklerdeki herhangi bir yanlış ham maddeyi tespit eder ve kumaşlarda kötü şöhretli ama ciddi barre hatasının oluşmasıyla mücadele eder.

İplikhanelerde masura karışıklıkları olabilir, çünkü farklılıklar insan gözüyle neredeyse hiç görülmez. Ancak Quantum 4.0, tümü Smart Duo tarafından desteklenen önemli ölçüde iyileştirilmiş donanım ve yazılım sayesinde bu sorun hiç oluşmaz. Yeni sensörlerin daha yüksek işlem gücü, hem eksik hem de merkez dışına çıkan özü sürekli olarak algılayan gelişmiş Sürekli Özlü İplik seçeneği gibi ek faydalar sağlar.

Quantum 4.0’daki yenilikler, polipropilen ve yabancı maddenin daha derin analizi ile kirliliğe de odaklanıyor. Yeni bir PP sınıflandırması, kullanıcılara polipropilen içeriğine genel bir bakış sağlarken, Gelişmiş FD sınıflandırması artık %5 seviyelerinin altındaki ekstra sınıfları gösteriyor. Her iki özellik de Toplam Kirlilik Kontrolü (TCC) ile birlikte kirlilik fonksiyonunun değerine katkıda bulunur.

Önleme özelliği gerçek anlamını buluyor

Sarımdaki kusurların belirlenmesinin yanı sıra, Quantum 4.0’ın yeni Uzman Sistemi’nin odağında hataların kaynağında önlenmesi de bulunuyor. Yeni Quantum Expert artık ürün sunumuna dahil edildi. Eklenen birçok akıllı analitik özellik sayesinde, Uster Quantum Expert, Toplam Kirlilik Kontrolü, Ring Eğirme Optimizasyonu ve RSO 3D Değer Modülü aracılığıyla proses kontrolünü ve kusurların önlenmesini geliştiriyor.

İş başarısını sağlamak Quantum 4.0’un gerçek amacını oluşturuyor. Bu sayede yeni temizleyicideki en son yenilikler iplikçileri hasar taleplerinden ve israftan korumaya odaklanıyor. En son temizleyici teknolojileri, Uygulama Zekası kullanarak esnek veri tabanlı kararlar sağlamak için Uster’in benzersiz veri analiziyle çalışıyor. Katrin Hofer şunları dile getirdi; “Başarısızlığı önleme başarının anahtarıdır ve sorunları kaynağında çözmek bunu yapmanın yoludur. Uster Quantum 4.0, bunu güçlendirmek için seçenekler sunarak bu konuda önemli bir rol oynuyor.”

Uster Quantum 4.0 ile daha fazla güvenlik, önleme ve esneklik
Uster Quantum 4.0 ile daha fazla güvenlik, önleme ve esneklik

Güvenli ve kullanıcı dostu

Uster Technologies yeniliği ortaya koyarken, kullanıcı etkileşimi için en iyi tasarımı elde etmeyi de göz önünde tutuyor. Ne kadar veri toplanırsa toplansın Uster Quantum Expert miktar ve farklı parametrelerle sezgisel çalışarak karmaşıklığı yönetiyor.

Quantum 4.0 ile, yeni bir merkezi Smart-Limit düğmesi esnekliği artırıyor. Çünkü operatörler benzersiz İplik Gövdesi konseptine dayalı olarak mevcut tüm akıllı sınırları tek bir dokunuşla ayarlayabiliyor. Her bir limit, tercihe göre basitçe yönetilebiliyor.

Kullanıcılar, yerleşik Quantum iş akışlarının ve 7. nesil kontrol ünitelerinde 16:9 dokunmatik ekranlı yeni müşteri merkezli kullanıcı arayüzünün keyfini çıkarıyor. Quantum 4.0 güvenlik ve esneklik arayışında olan bütün iplikçiler için dikkat çekici bir seçenek oluşturuyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

Marzoli ITMA Asia’da dijital ve sürdürülebilir çözümleriyle yer alacak

Eğirme sürecinde performansı optimize eden komple eğirme hatları, bileşenler ve dijitalleştirilmiş çözümlerde önde gelen tedarikçilerden Marzoli, 12-16 Haziran tarihleri...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied