26.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Uster’in FiberQ çözümü ham madde yönetimini güçlendiriyor

EğirmeUster’in FiberQ çözümü ham madde yönetimini güçlendiriyor

- Eğirme Haber Sponsoru -

Elyaftan kumaşa uzanan tüm süreçlerde toplam kalite çözümlerinin önde gelen tedarikçilerinden Uster Technologies, ham madde yönetimi konusundaki bilgi birikimini paylaşıyor. Şirket, tekstil üretimi için öncü çözümlerden oluşan yeni Uster 360Q paketinin bir parçası olan FiberQ’yu sunarak ham madde yönetimine öncelik veriyor. Uster Technologies tarafından kasım ayı başında yapılması planlanan ikinci bir webinar, ham madde verilerinden kazanca giden yolu göstermeyi hedefliyor.

Uster, hassas ölçümün güvenilir veri kaynağı olduğunu ve uygun analizin yanı sıra karar verme sürecine de ihtiyaç duyulduğunu söylüyor. Bu süreç, genellikle zaman alan, hataya açık ve zayıf optimizasyon seviyelerine sahip, yoğun emek gerektiren, yalnızca insana dayalı bir iş olarak belirtirken; buna karşılık Uster’in sunduğu FiberQ çözümü HVI’dan alınan pamuk sınıflandırma verilerinin otomatik olarak Uster 360Q Platformuna yüklenmesini ve bu sayede optimum yerleşimlerin kolayca oluşturulmasını sağlıyor. Uster Technologies Fabrika Yönetim Çözümleri Ürün Yönetimi Başkanı Stratos Fragkotsinos geliştirdikleri çözümü şu sözlerle açıkladı: “Fabrikalar, büyük ham madde envanteri olmadan da temel tekstil bilgisi ile uzun vadeli kalite tutarlılığı ve sorunsuz üretim için tutarlı ve güvenilir serimler elde edebilirler.”

Uster’in sunduğu FiberQ ile ham madde yönetimi daha kolay hale geliyor Görsel Kaynak: Uster

Uster’in sunduğu FiberQ ile ham madde yönetimi daha kolay hale geliyor 

Uster Technologies, tekstildeki genel sorunlardan birinin, pamuğun satın alınması veya kullanımı konusunda sağlıklı kararlar vermeye başlamak için objektif ölçüm verilerinin eksikliği olduğunu belirtti. FiberQ güçlü yazılımı ile mümkün olan en iyi iplik kalitesini ve performansını elde ederek hem güvenilir hem de tutarlı serimler üretmek için mevcut envanterlerden elyaf verilerini analiz ediyor. Bu bağlamda, sektörün daha geniş bir yelpazesi, Uster HVI’ın yüksek numune testi ile objektif, veriye dayalı ham madde seçiminden ve kullanımından faydalanabilecek. FiberQ, daha yüksek kalite tutarlılığına öncülük ederken minimum israf ve karıştırma maliyeti sağlamayı da amaçlıyor.

Stratos Fragkotsinos, basit hesap tablolarının iplik fabrikalarında ham madde yönetimini gerçekleştirmek ve sürdürmek için gereken derin bilgi birikimi ile karmaşıklığın üstesinden gelemediğini ifade etti. Bu bağlamda Uster’in ortaya koyduğu yeniliği şu sözlerle ifade etti: “Uster, müşteriler için maksimum düzeyde ve sürekli değer yaratılmasını sağlamak amacıyla pamuk parametrelerinin HVI ile ölçülmesinden başlayarak, bilgi birikimine entegre yazılımla büyük veri analizine kadar uzanan ve teknoloji uzmanlarının hizmetlerini de içeren eksiksiz bir çözüm sunuyor.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler