12.7 C
İstanbul
Cuma, Mart 1, 2024

KARL MAYER TÜRKİYE’nin Genel Müdürü belli oldu: Toros Greenhalgh 

Ekim 2023’te Türkiye’nin Bursa şehrinde kendi işletmesini...

Türk tekstil sektörü zorluklara rağmen 2024’ten umutlu

Avrupa piyasalarındaki daralma, yüksek enflasyon, artan üretim...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Vandewiele halı üreticileriyle Domotex Turkey’de buluştu

DokumaVandewiele halı üreticileriyle Domotex Turkey'de buluştu

- Dokuma Haber Sponsoru -

Vandewiele 14 – 17 Mayıs tarihleri arasında  halının başkenti kabul edilen Gaziantep’te düzenlenen Domotex Turkey fuarında halı dokuma çözümlerini sergiledi. Fuarda firmanın RCE+ halı dokuma makinesinde geleneksel olarak dokunmuş birçok halının yanı sıra, Fast Creel ile dijital olarak kontrol edilen RCF makinesi, kesme bukle havlı dokuma makineleri ve hafif halıları dokumak için özel makineleri yer aldı. Bunların tümü halı örnekleri ile gösterilirken, ayrıca kesik havlı halıların düz dokuma ve sisal görünümlü halı kombinasyonları da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Vandewiele halı üreticileriyle Domotex Turkey’de buluştu

Vandewiele fuarda zengin ürün portföyüyle yer aldı

Vandewiele, standında hav ipliklerinin dijital kontrolü (IPD olarak da adlandırılan aktif iplik beslemesi) sayesinde geliştirdiği, geleneksel Axminster halı makineleriyle rekabet eden, 8 renkte veya 1/7” geyc ölçüsünde yüksek çözünürlüklü Colortec 1/10” tafting sistemini tanıttı. Firma aynı zamanda düz halılar, suni çim ve fayans ve diğer uygulamalar için sayısız makineleri için çözümleri de Domotex fuarında vurguladı. Vandewiele, terbiye segmentinde ise, Bejimac tarafında, yeni otonom kesme makinesi ATSH’yi ayrıntılı olarak ziyaretçilere tanıttı. Arka kaplama için odak noktası ise, günümüzde önemli bir konu olan enerji tasarrufu oldu.

Tanınmış TVP3’ü sayesinde basınç altında doymuş buharla termo fiksajda pazarda öne çıkan Superba, bu kez DHS3 serisi ile sıcak havayla termo fiksaj çözümünü tanıttı. Bu üç katmanlı termo fiksaj işlemi, benzersiz bir düzgünlük seviyesi ve ipliğe oldukça homojen bir sabitleme özelliğinin yanı sıra leke direnci veya artırılmış hacim sağlıyor. DHS3 serisi, azaltılmış zemin alanında yüksek enerji tasarrufu sunuyor.

Superba, ürün yelpazesini tamamlamak için yeni B403 otomatik sarıcısını da sergiledi. Uygulama alanını halı ipliği alanının ötesine taşıyan B403, bireysel iğ motorizasyon tahrikiyle gerçek bir teknolojik atılıma işaret ediyor; sabit bir tansiyon sarma işlemi, doğru bir bobin uzunluğu ölçümü ve her bir iplik konumu için benzersiz bir kalite kontrolü sağlıyor.

Vandewiele’nin BXE ekstrüzyon hattı, MF400 tekstüre makinesi ve Superba hatları ile fiksaj öncesi tamamlayıcı işlemler olarak MCD3 degrade boyama makinesi fuarda sergilenen çözümler arasında yer aldı. Bu çözümler, halı endüstrisinin yenilikçi iplik türleri üretmek için gerekli tüm donanıma sahip olmasını ve üreticilerin en kaliteli halıları en ekonomik fiyatlarla yapmalarına imkan tanıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler