Ana Sayfa » Güncel » Vanelli Tekstil dokuma yatırımında Itema’yı tercih etti

Vanelli Tekstil dokuma yatırımında Itema’yı tercih etti

Vanelli Tekstil, 20 adet Itema rapier R9500-2 dokuma makinesine yatırım yaparak gücünü artırdı.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Türk tekstil sektörünün önde gelen firmalarından Vanelli Tekstil, yeni dokuma makinesi yatırımını Itema rapier R95002 ile yaptı. Yatırım sürecinde dikkatli değerlendirmeler ve testler gerçekleştiren firma, müşterilerinin zorlu dokuma taleplerini karşılamak için yatırımda Itema’yı tercih etti.

1976 yılında Türkün Holding bünyesinde kurulan Vanelli Tekstil, seçkin iplikler ve tasarımlarıyla öne çıkan üstün kaliteli kumaşları ile dünya çapında tanınan bir markaya dönüştü. Türkün Ailesi’nin sahibi olduğu Türkün Holding, 11 tesisi ile birinci sınıf döşemelik kumaşları dünya çapında ihraç ediyor.

Ev tekstilleri konusunda dünyanın önde gelen alıcıları ile çalışan Vanelli Tekstil, özellikle otel ve ofislerde kullanılan yanmaz kumaşlarıyla tanınan TREVIRA ipliklerinin Türkiye’deki bir numaralı tüketicisi, dünyada ise Gold Member olan ilk 5 tüketicisinden biri olarak sektörde yer alıyor.

Itema rapier R95002 dokumada çok yönlülüğü artıracak

Vanelli Tekstil birinci sınıf kumaş üretimini, en geniş iplik yelpazesinin çok yönlülüğünü ve en seçkin tasarımlarda dokuma kapasitesini seçenek olarak değil zorunluluk olarak görüyor. Bu nedenle şirket açısından oldukça önem taşıyan dokuma makineleri büyük bir özenle seçiliyor.

Vanelli Tekstil son olarak, Bursa fabrikasındaki yeni dokuma makineleri için pazarın sunduğu fırsatları dikkatli bir şekilde değerlendirerek aynı koşullarda çeşitli kumaş stillerini test etti. Tüm bu değerlendirmeler sonucunda Vanelli Tekstil’in tercihi; üstün çok yönlülüğü ve tekstildeki ustalığı ile yüksek kumaş kalitesi ve farklı çeşitte ipliklerin mükemmel şekilde işlenmesini sağlayan Itema rapier R95002 oldu. Bu rapier dokuma makinesiyle yürütülen başarılı deneme, ilk 20 adetlik R95002 grubu için sipariş verilmesini sağladı.

“R95002’ye güvenerek yatırım yaptık”

Vanelli Tekstil’in kurucusu ve yöneticisi Erol Türkün, dokuma tezgahının, dokuma personeli için vazgeçilmez bir araç olduğunu vurgulayarak, sofistike kumaşlarının en geniş ipliklerle dokunduğunu ve karmaşık tasarımlar üzerine temellendiğini dile getirdi. Bu nedenle dokuma makinesinin pazardaki başarılarını sağlayan yüksek standartları garanti etmek için hayati önem taşıdığını belirten Türkün; “Sahada sergilediği inanılmaz çok yönlülük ve kumaş kalitesi nedeniyle Itema ve R95002’ye güvenmeyi seçtik” diye konuştu.

Vanelli markasının sürekli yeniliğe odaklandığının altını çizen Türkün şirketin başarısına dair şu açıklamada bulundu; “Yaratıcı teknoloji ve yeniliği en yüksek performansla birleştiriyoruz. Ürünlerimizin, hizmetlerimizin ve çalışanlarımızın kalitesi şirketimizin başarısının merkezidir.”

Vanelli Tekstil dokuma yatırımında Itema’yı tercih etti

Piyasadaki en enerji verimli rapierli dokuma makinesi

Itema R95002, rapierli R9500 dokuma makinesinin ikinci nesli olarak pazara sunuldu. Itema R95002, çok çeşitli iplikler ve desenler sunan atkı transfer sisteminin benzersizliği sayesinde pazardaki en pozitif negatif rapier makinesi olarak biliniyor. Üstün performans ve yüksek kaliteli üretim için optimize edilen R95002, daha fazla iyileştirmenin bir sonucu olarak pazardaki en enerji verimli rapierli dokuma makinesi haline getirildi.

İçerisinde bulunan yüksek performans için optimize edilmiş cihazlar sayesinde makine verimliliğini artırırken, en hassas atkıları ve çözgü monofilament ipliklerini bile dokumak için üstün hassasiyet, en ağır kumaşları kolaylıkla elleçlemek üzere azami dayanıklılık ve kumaş kalitesi sunuyor. Ayrıca kilit güçlendirme ve temel ilerlemeler aracılığıyla dayanıklı ve esnek tabanına eklenmiş aparatlar, teknik kumaşların dokunmasında kullanıcıya avantaj sağlıyor.

Kullanıcı dostu olan dokuma makinesi daha da geliştirilerek kullanıcılara daha fazla kolaylık sağlıyor. Geniş bir kullanım alanına sahip makine; gömleklik, yün, ipek, döşeme, perde, ev tekstili, hazır giyim ve teknik kumaşlar gibi tüm tekstil uygulamalarında kullanılabiliyor.

Güncel Haberler

Arjen Evertse, Mimaki EMEA Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, bugün yaptığı bir açıklamayla, 1 Eylül 2021 tarihinden...

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs...

Teksel Tekstil sadece makine değil, güven ve tecrübe sunuyor

Türk tekstil sektörünün güçlenmesinde teknolojik yeniliklerin hızla ve en uygun koşullarda elde edilmesi büyük bir önem taşıyor. Teksel Tekstil...

Türk tekstil sektörü 2021 yılında 11 milyar dolar ihracat hedefliyor

Tekstil sektörü bugün 200’ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. 2020 yılını %2-2,5’luk...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied