VPK baskı sonrası temizlik için Baldwin Technology’nin çözümünü seçti

Yeni sistem, oluklu baskı plakalarını dört dakikadan daha kısa sürede otomatik olarak temizliyor.

Epson Article Top

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Baldwin Technology Company Inc., oluklu ambalaj pazarının önemli oyuncularından VPK Group’a yakın zamanda bir FlexoCleanerBrush yüzey temizleyici kurulumunu tamamladığını açıkladı. Oluklu baskı plakalarını dört dakikadan daha kısa sürede otomatik olarak temizleyen ve kurutan bu yeni sistem, firmanın Norveç Halden’deki yeni yüksek raflı fabrikasında bulunan, 2,1 metre genişliğinde altı renkli Göpfert Ovation High Board Line fleksografik baskı makinesine eklendi.

VPK Group Proje ve Teknik Müdürü Robert Stade kurulumu tamamlanan ve faaliyete geçen gelişmiş temizlik otomasyonundan dolayı heyecanlandıklarını söyledi. FlexoCleanerBrush sayesinde manuel temizlik için üretimi durdurmak zorunda kalmaktan kurtulduklarını dile getiren Stade ayrıca, hem baskı işlemi sırasında hem de baskı arasında düzenli olarak birden fazla plakanın verimli bir şekilde temizlenmesini sağlayabildiklerini belirtti. Stade; “Sonuç olarak üretim kapasitemizi artırdık ve çalışmama süremizi önemli ölçüde azalttık” dedi.

VPK Group otomatik temizliğin avantajlarını teyit etti

VPK Group, müşterilerine sürdürülebilir ve yenilikçi oluklu çözümler sunuyor Yeni tesis için Baldwin’in FlexoCleanerBrush sisteminin kapasitesini teyit etmek için bağımsız bir çalışma yapıldı. Çalışma tüm performans verilerini ölçtü. Sonuç olarak, otomatik sisteminin dört dakikadan daha kısa sürede tüm baskı plakalarını tamamen temizleyip kurutabildiğini ve saniyeler içinde çapakları toplayabildiği doğrulandı.

Baldwin Bölge Satış Müdürü Lee Simmonds; “FlexoCleanerBrush, oluklu mukavvalara baskı sonrası fleksografik baskı için gerçekten bir yenilik ve piyasada karşılaştırılabilecek herhangi bir ürün bile yok” dedi. Simmonds sözlerini şöyle sürdürdü; “Plakaları temizlemek için çalışma ortasında mikro durdurmaların ortadan kaldırılması sayesinde, bir işten diğerine baskı çalışmasına daha hızlı geçilir ve sonuç olarak sistem hafta bazında kaybolan saatleri sadece dakikalara indirir. Ayrıca, yüksek baskı kalitesi korunur ve daha da geliştirilir”.

VPK baskı sonrası temizlik için Baldwin Technology’nin çözümünü seçti
VPK baskı sonrası temizlik için Baldwin Technology’nin çözümünü seçti

Saniyeler içinde otomatik temizlik kapasitesi

FlexoCleanerBrush sistemi ile her baskı ünitesinin içine yerleştirilmiş bir sıralı temizleme istasyonu; her baskı plakasının tam genişliğince çalışan bir fırça kullanır. Hassas bir sprey uygulama sistemi ile eşleştirilen FlexoCleanerBrush, dönerken yaklaşık yüzde beş deterjan ve su karışımını plaka boyunca eşit olarak dağıtarak yüzeyi hassas bir şekilde temizler. Plakalar daha sonra entegre hava bıçağı ile kurutulur. Temizleme döngüleri FlexoCleanerBrush’ın operatör panelinden veya entegre Göpfert insan-makine arayüzünden kontrol edilebilir.

FlexoCleanerBrush sistemi, çalışma sırasında verimli temizlik ve iş sonunda hızlı temizlik sunmanın yanı sıra operatörlerin; plakaları plaka raf sistemine geri yerleştirildikten sonra birbirine yapışma riski olmadan kuru plakaları makineden çıkarmasını da sağlıyor. Bu, operatörlerin kıstırma noktaları, hareketli parçalar ve kimyasallarla temasını ortadan kaldırarak artan iş hacmi; daha az arıza süresi ve daha güvenli bir çalışma ortamı sağlamaya yardımcı oluyor.

Dijital Baskı Haberleri

Kendi işini kurmak isteyenler için geliştirildi

Epson, kendi ürünlerini üretmek isteyen girişimciler ve işini büyütmek isteyen küçük işletmeler için süblimasyon mürekkep kullanan Epson SureColor SC-F500...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied