XORELLA Yenilikçi Teknolojileriyle Endüstri 4.0’a Hazır

Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.
Ana Sayfa » Terbiye » XORELLA Yenilikçi Teknolojileriyle Endüstri 4.0’a Hazır

xorella arayüzü
XORELLA Yenilikçi Teknolojileriyle Endüstri 4.0’a Hazır

XORELLA, 50 yıldan uzun bir süre önce kurulduğundan bu yana, tekstil ürünlerinin iyileştirilmesi ve termo-fiksajı için önde gelen bir ekipman üreticisi olarak biliniyor. Bu makinelerin teknolojisi, işletme verimliliği ve güvenilirliği ile ünlüdür.

Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler için, XORELLA, standart iyileştirme ve termo-fiksaj makineleri ile tam otomatik malzeme işleme ve paketleme sistemlerine entegrasyon ekipmanları için tercih edilen bir ortaktır.

XORELLA, müşterilerin ihtiyaçlarını dinlemiş ve denetleyici ve yazılımlarını yeniden yapılandırdı. En yeni nesil donanımlar kullanıldı ve yazılımların yanı sıra görselleştirme de açık bir konsept göz önünde bulundurularak yeniden tasarlandı; tesislerde daha az deneyimli personel tarafından bile kolay kullanılabiliyor.

Tüm ekranlarda net bir yapı var ve yazı kullanımı en aza indirildi. Sağ tarafta gerçek tehlikeler yüksek sıcaklık gibi piktogramlarla (resimyazı) gösterilir.

Buharlama programlarının kullanımı ve ayarlaması da basitleştirildi ve programlar artık, en fazla 50 karakter olacak şekilde alfanümerik isimlerle tanımlanabilir.

Xorella ITMA 2019’da

Müşterilerin sorun gidermesine yardımcı olmak için yeni bir arayüz oluşturuldu. Mevcut ve geçmiş veriler kaydedilir ve analiz ve destek için Servis Departmanına gönderilir.

Büyük Veri’nin yolunu açmak, yeni XORELLA kontrol cihazının en önemli özelliğidir. Harici sistemlere bağlantı için tamamen OPC UA arayüzüne dayanıyor. Müşteriler, OPC UA tarafından sağlanan değişkenlere erişerek görselleştirmeyi tamamen kendi sistemlerinde görme imkanına sahiptir.

Bu, yüksek sistemlere entegrasyonu oldukça kolaylaştırıyor. Bu nedenle, XORELLA kontrol cihazını ana iplik makinaları üreticileri veya üçüncü taraflarca sağlanan proses görselleştirme sistemleri ile bağlamak mümkündür.

Firmanın makineleri ve hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi vermek için firma ITMA 2019 ziyaretçilerini Salon 6 D203 numaralı standına davet ediyor.

Buharla sabitleme ve iyileştirme için sürdürülebilir çözümler

1967 yılında İsviçre’de kurulan firma, 2002 yılında CHTC Fong’s Group tarafından satın alındı. Firma, iplik ve kumaşlar için buharla sabitleme ve iyileştirme ekipmanlarının tasarım ve üretiminde uzmanlaşmıştır. İsviçre köklerine dayanarak, AR-GE ve servise bugün Almanya’da Fong’s Europe GmbH tarafından gerçekleştiriliyor. Bu nedenle vakumlu buharlama işleme alanında ‘ilk tercih’ statüsünü elde etmek için sağlam bir temele sahiptir. 2004 yılından bu yana, tüm XORELLA makineleri, Çin’in Shenzhen şehrinde bulunan Fong’s fabrikasında, yalnızca Avrupa tedarikçilerinden gelen yüksek kaliteli teknolojik bileşenler kullanılarak üretiliyor.

Tekstil Terbiye Haberleri

Devan ve Jeanologia sürdürülebilir tekstil için birlikte çalışıyor

Sürdürülebilir ve fonksiyonel tekstil terbiyelerinde öncü şirketlerden Belçika merkezli Devan, iklim değişikliği, su tüketimini azaltma ve sürdürülebilirlik adına önemli...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied