Hesabım

Ana Sayfa » Baskı » Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Genişleyen Mimaki UJF Serisi ile artık endüstriyel baskıcılar da objeye doğrudan baskı olanaklarından faydalanabilecek.

Emirhan Çiloğlu
Emirhan Çiloğluhttps://www.textilegence.com
Mahmut Emirhan Çiloğlu, İstanbul’da Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamış, sonrasında da İstanbul Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisans bölümünden başarıyla mezun olmuştur. 2021 itibari ile Textilegence’da pazarlama ve dış ilişkiler sorumlusu olarak görev almaya başlayan Çiloğlu, kurumsal iletişimin güçlendirilmesine katkı sağlamaktadır.

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı ve görüntü kalitesi sunan bu yeni modeller, gelişmiş kapasiteleri ile endüstriyel baskıcılara yeni pazarların kapılarını açacak.

Geniş format inkjet baskı makinelerinin ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, objeye doğrudan baskı alanında ürün portföyünü gelişmiş yeni modellerle genişletti. Yeni UJF-7151plus II ve üç yeni küçük format modelin içinde yer aldığı UJF-MkII e Serisi kaliteli endüstriyel baskı uygulamaları için yeni olanaklar sunuyor. Objeye doğrudan baskı işine yüksek hız, kapasite ve performans getiren dört yeni model Aralık 2021 itibariyle satışa çıkacak.  

Çift dört renkli (CMYK) boya konfigürasyonuna olanak tanıyan 8 adet baskı kafasına sahip yeni UJF-7151plus II UV-LED baskı makinesi, bir önceki modele göre üretim hızını %190’a kadar artırdı. Yeni model, yüksek baskı hızının yanı sıra MFD2 (yarım tonlama) fonksiyonu gibi görüntü kalitesini geliştirmek için çeşitli üstün özelliklerle donatıldı. Artırılmış kontrol sayesinde baskılarda daha keskin kenarlar, ince/hassas çizgiler ve azaltılmış renk düzensizliği gibi avantajlar elde ediliyor. 

UJF-7151plus II ile verniksiz parlak yüzeyler

UJF-7151plus II daha doğru renk üretimi için CMYK boya konfigürasyonunu light cyan ve light magenta renkleri ile altıya çıkarıyor. Kaliteli uygulamalar için 1800 dpi’a varan üstün görüntü çözünürlüğünün yanı sıra, yenilikçi Colour Gloss (Renk Parlaklığı) fonksiyonu da bir başka önemli noktayı oluşturuyor. Kullanıcılar bu özellik sayesinde sertleşmiş renkli boyalara şeffaf vernik kullanmadan parlak bir yüzey ekleyebiliyor ve ayırt edici dokular, ince detaylar oluşturabiliyor.  

Mimaki UJF-7151plus II ayrıca daha güçlü bir makine olarak geliştirildi. 30 kg’a kadar yük kapasitesine sahip olan baskı makinesi, yüksek kaliteli baskı kalıpları ile birlikte kullanılabiliyor ve ahşap, metal ve cam gibi ağır endüstriyel malzemelere baskı yapabiliyor.  

Mimaki UJF-6042MkII e modeli 610 mm x 420 mm ile daha büyük bir baskı boyutu sunuyor

UJF-MkII e Serisi küçük formatta büyük kapasite sağlıyor

Mimaki, yeni UJF-MkII e Serisi’ndeki üç küçük format baskı makinesi ile kapsamlı ürün portföyüne önemli bir ekleme yaptı. Seri içindeki UJF-3042MkII e ve UJF-3042MkII Ex e baskı makineleri 300 mm x 420 mm baskı alanına sahipken, UJF-6042MkII e modeli de 610 mm x 420 mm ile daha büyük bir baskı boyutu sunuyor. Üç yeni modelle deri, ahşap, akrilik, metal ve cam dahil olmak üzere çok çeşitli yumuşak, esnek ve sert malzemeye baskıda üstün görüntü kalitesi elde ediliyor.   

UJF-MkII e Serisi’ndeki modellerde yer alan boşluk kontrol sensörü malzemenin kontrollü şekilde algılanmasını mümkün kılıyor. Bu lazer sensör, baskı sırasında baskı kafalarının malzemeye temas etmesini önlemek için malzeme yerleşimini algılıyor. Sistem, şeffaf malzemeleri bile üstün doğruluk için yüksek düzeyde kontrolle algılayarak olası hataların ve sorunların önüne geçiyor. Bu modeller ayrıca yeni görsel kılavuz özelliği eklenen 3,45 inçlik tam renkli ekranları ile operatörlere kullanım kolaylığı sunuyor.  

Baskı performansını artıran yeni teknolojiler

Kullanıcılar, Mimaki’nin pazara sunacağı dört yeni UV-LED baskı makinesi modelinde birçok yeniliği deneyimleme fırsatı elde edecek. MDL komutu özelliği sayesinde çalışılan iş otomatik olarak aktarılabiliyor ve yeni baskı makineleri harici üretim sistemleri ve cihazlardan da kontrol edilebiliyor. Gelişmiş otomasyon özellikleriyle dikkat çeken modeller, kullanıcıların kontrolünü ve üretkenliği artırmakla kalmıyor, aynı zamanda operatör müdahalesini en aza indirerek verimliliği yükseltiyor.   

Hem UJF-7151plus II hem de UJF-3042MkII e, UJF-6042MkII e ve UJF-3042MkII Ex e modelleri RasterLink7 RIP yazılımıyla birlikte geliyor. Bu en yeni yazılım platformuyla numaralandırma ve değişken data baskısı kolaylıkla gerçekleştiriliyor, üretimde zamandan ve maliyetten önemli ölçüde tasarruf elde ediliyor.  

Mimaki’nin ünlü Çekirdek Teknolojileri yeni modelleri de güçlendirmeye devam ediyor. NCU (Nozül Kontrol Ünitesi), NRS (Nozül Kurtarma Sistemi) ve MAPS4 (4. Nesil Mimaki Gelişmiş Pass Sistemi) ile hem baskı kalitesi garanti altına alınıyor hem de güvenli bir baskı prosesi elde ediliyor. Ayrıca yine UJF Serisi’nin yeni modellerinde kullanılan UV boyalar da çevre ve insan sağlığına zararsız olduğunu gösteren GREENGUARD GOLD sertifikasına sahip bulunuyor.  

Mimaki UJF-3042MkII e ve UJF-3042MkII Ex e baskı makineleri 300 mm x 420 mm baskı alanına sahip

Mimaki endüstriyel baskıcılara yeni fırsatlar sunuyor

Mimaki Eurasia Bölge Satış Müdürü Hüseyin Şarerler, baskı endüstrisinin daha fazla esneklik ve verimlilik odaklı hale geldiğine dikkati çekti. Mimaki’nin kullanıcılarının rekabet gücüne ve karlılığına katkı sağlayacak çözümler geliştirdiğini belirten Şarerler, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Pazardaki bu lider tavrımız ile endüstriyel baskı üreticilerine yeni avantajların kapılarını açacak UJF Serisi yeniliklerimizi sunuyoruz. Objelere doğrudan baskı için dört yeni modeli geliştirirken, kullanıcılarımızı kalite ve performans anlamında bir adım öne çıkarmayı hedefledik. Basılı bu ürünlere dönük pazar her geçen gün büyüyor ve yeni uygulama alanları kazanıyor. UJF serimizin yenilikleri de bu süreçte kullanıcılarımıza güç verecek ve en büyük yardımcıları olacaktır.”

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Dijital Baskı Haberleri

Kardem Tekstil moda devleri için Mimaki TS55-1800 ile üretim yapıyor

Küresel moda ve giyim markalarının en önemli tedarikçilerinden biri olan Kardem Tekstil, başarılı pazar çalışmalarıyla marka değerini artırıyor. 1990...

Özel Haberler