23.2 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Tekstil sektöründe beklentiler ilk kez düşüşte

Mayıs 2021’den bu yana firmalarla iş durumları,...

Ulucak Höyüğü ve tekstilde geleneğin keşfi

M.Ö. 6800 yıllarına uzanan geçmişiyle en eski...

Archroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

Sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen...

Avrupa tekstil sektörü enerji krizi karşısında alarmda

Rusya ve Ukrayna savaşı ile birlikte doğal...

ATA Freight tekstile özel lojistik çözümler sunuyor

Yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri...

Kordsa yılın ilk yarısında 61 milyon dolar net kar elde etti

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme çözümlerinin güçlü...

Altun Tekstil üretimini Montex®Coat ile güçlendirdi

TerbiyeAltun Tekstil üretimini Montex®Coat ile güçlendirdi

- Haber Sponsoru -

Ev tekstili ve döşemelik kumaşlarda Türkiye’nin önde gelen firmalarından Altun Tekstil, Türkiye’deki ilk Montex®Coat kaplama sistemini devreye aldı. Sürekli genişleyen aile şirketinin Bursa’daki endüstriyel kompleksine kurulan gelişmiş makine, bıçakla rulo kaplama yoluyla, döşemelik kumaşlara dengeli ve homojen bir köpük ile kaymaz ve dokulu bir taban sağlamak için kullanılıyor. Ram makinelerinin tamamı belirli ürün grupları için tasarlanırken, Montex®Coat ünitesi, maksimum 2,2 metre çalışma genişliğine ve sekiz kamaraya sahip bu hatların en sonuncusuna entegre edildi. Tam entegre hat, evrensel kontrol teknolojisinden ve benzersiz Monforts görselleştirme sisteminden yararlanıyor. Montex®Coat’un pervazlama sistemi, zenginleştirilmiş kullanım rahatlığı için optimize edilirken, sıyırma bıçağı ayar aralığı ise pazarda mevcut olan en hassas ayar olarak yer alıyor.

1993 yılında kurulan Altun Tekstil, boyama ve terbiyenin yanı sıra tekstüre iplik, dokuma ve raşel örme üretimi gerçekleştiriyor. Tül perdelere ve döşemeye odaklanan şirketin kumaş yelpazesi aynı zamanda çok çeşitli giyim tarzlarını da içeriyor. Kumaşlarını 60’tan fazla ülkeye ihraç eden Altun Tekstil’in başlıca ihracat pazarlarını ise Rusya ve Ukrayna’nın yanı sıra birçok Orta Doğu ve Avrupa ülkesi oluşturuyor.

Altun Tekstil üretimini Montex®Coat ile güçlendirdi

Altun Tekstil 2016’dan bu yana sekiz Monfogs ram makinesine yatırım yaptı

Mevcut pazar koşullarına rağmen yatırımlarının artarak devam ettiğini söyleyen şirket sahibi Murat Altun şu açıklamada bulundu; “Hem örme hem de dokuma kumaş boyahanesi ve entegre bir döşemelik kumaş dokuma fabrikası kurduk ve burada 2022’de cipslerden sentetik filament eğirmeye geri entegre olacağız. Uzun vadede ise tüm operasyonlarımızı 350 bin metrekarelik tek bir tesiste toplayarak yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlamayı planlıyoruz. Yurt dışı tedarikçilere olan bağımlılığımızı daha da azaltmayı ve her şeyi kendi operasyonlarımız içinde yapmamızı sağlayan yeni yatırım hedeflerimiz var.”

Altun Tekstil, Monforts’un Türkiye temsilcisi Neotek’in kurulduğu yıl olan 2016’dan bu yana iki fabrikasında çeşitli genişliklerde sekiz Monfongs ram makinesi kurdu. Fabrika Müdürü Mehmet Mor, en başından itibaren Neotek ile çalıştıklarını söyleyerek; “Monforts teknolojisi ile hem hizmet hem de ürün kalitesi son derece tatmin edici” şeklinde konuştu.

Monforts Satış Müdürü Thomas Päffgen ise; “Altun Tekstil, Montex®Coat ünitesi ile yüksek hızda düzgün bir köpük uygulaması elde edebiliyor ve bu da oldukça ekonomik bir süreçle sonuçlanıyor” dedi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler