Nonwoven Teknolojilerine Talep Artıyor

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Çin'de ANDRITZ aXcess Talebi Artıyor
Çin’de ANDRITZ aXcess Talebi Artıyor

Uluslararası teknoloji grubu ANDRITZ, 15 – 19 Ekim tarihleri arasında ITMA ASIA + CITME 2018 fuarında Asya pazarlarına, ANDRITZ aXcess gibi yenilikçi nonwoven ve tekstil terbiye teknolojilerini sunacak (Salon H2, stant A24).

Piyasa taleplerine cevap olarak ANDRITZ, emici hijyen ürünlerinin dönüştürülmesinin yanı sıra kuru serim, spunjet, ısıl bağlama ve ıslak serim için anahtar teslim ve özelleştirilmiş çözümler için çıtayı bir kez daha yükseltiyor. ANDRITZ, her müşterinin bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış benzersiz teknolojiler sunuyor.

ANDRITZ hava yoluyla bağlama teknolojisi – hijyen ürünleri pazarı için yeni bir çözüm

Hava yoluyla bağlama hatları, en iyi kalitede yumuşaklık ve büyük miktarlarda alma ve yayma tabakaları, üst tabakalar ve iç tabaka nonwoven üretimi için tercih edilen seçenektir. Müşteriler, ANDRITZ taraklama makineleri ve yeni düz bantlı fırın ile, iki bileşenli elyafla üretilen yüksek üretim kapasiteleri ve 16 ila 80 gsm arası yüksek performanslı kumaşlardan yararlanıyor. Birçok Çinli müşteri, mükemmel bir tülbent bütünlüğü sağlayan ANDRITZ aXcess tarak makinelerine yatırım yapmış bulunuyor. Buna ek olarak, Fransa’nın Lille kentindeki CETI (Avrupa Yenilikçi Tekstil Merkezi), kısa bir süre önce ANDRITZ’den bir hava yoluyla bağlama fırını kurdu.

ANDRITZ aXcess ile tam kuru serme proses çözümü

AXcess portföyü sayesinde, ANDRITZ orta üretim kapasiteleri için tam kuru serme prosesleri sunuyor. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Çinli spunlace üreticileri, ANDRITZ Wuxi tarafından üretilen; doğrudan hatlı ve çapraz bağlantılı konfigürasyonlara sahip birkaç aXcess hattına yatırım yaptılar. Bu gelişen pazar, yüz maskesi endüstrisinin gelişimi gibi yeni trendlerle el ele; ve mendil uygulamalarındaki büyümenin itici gücü ile yoluna devam ediyor.

Orta kapasiteli needlepunch alanında, ANDRITZ; 2017 yılında Çin’in önde gelen needleloom tedarikçisi olan ShanTou SanFai Nonwoven Machinery ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. Bu işbirliği, kanıtlanmış teknolojilerin avantajlarını birleştirerek; ve needlepunch endüstrisinde geniş bir uygulama yelpazesi için güvenilir çözümler sunarak; adeta mükemmel bir sinerji yaratıyor. ANDRITZ aXcess serisinin ağ oluşturma ve SanFai’nin needleloomu; yatırım güvenliği, yenilik ve kalite açısından büyük bir avantaj sağlıyor; ve bu kombinasyon güçlü ve büyüyen bir pazarın artan taleplerini de karşılıyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

ANDRITZ, Laroche’ı satın alıyor

Uluslararası teknoloji grubu ANDRITZ, tekstil endüstrisinde önemli bir satın alma gerçekleştiriyor. Grup, Laroche SA ve Miltec SA France’yi kapsayan...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied