Ana Sayfa » Dokuma » Asya pazarı Stäubli’nin gelişmiş çözümleriyle ITMA ASIA’da buluşacak

Asya pazarı Stäubli’nin gelişmiş çözümleriyle ITMA ASIA’da buluşacak

Stäubli, ITMA Asia’da yüksek teknoloji ve yazılım çözümleriyle donatılmış makine yelpazesini sergileyecek.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Konektörler, robotik ve tekstil olmak üzere üç temel alanda faaliyet gösteren Stäubli 12-16 Haziran tarihleri arasında katılacağı ITMA Asia + CITME fuarında yeni dokuma ve örme çözümlerini sergileyecek. Katılımcılar aynı zamanda bu çözümlerin, dokuma veya çorap örme performansını ve genel işletme verimliliğini nasıl artırabileceği hakkında bilgi edinme fırsatı bulacak.

Stäubli optimal bir dokuma işlemi için iplik işleme ve çözgü hazırlama gibi önceki işlemlerden kaynaklanan birçok farklı ön koşulu karşılayan çözümler sunuyor. Fuarda yer alacak SAFIR serisi tahar sistemleri, kullanıcıya mükemmel hizalanmış ipliklerle en kaliteli çözgülerin hazırlanması gibi önemli avantajlar sağlıyor. Bunlar hem tekli hem de çoklu iplik türlerini işleyen Stäubli’nin özel iplik ayırma teknolojisi AWC (Aktif Çözgü Kontrolü) ile elde ediliyor. Stäubli’nin 3. salon, C21 standını ziyaret edenler, diğer yeniliklerin yanı sıra SAFIR S40 otomatik tahar makinesinin teknolojisinin nasıl daha fazla yüksek kalitede üretim sağladığını ve zamanında teslimatı desteklediğini yakından deneyimleyebilecek.

Pazarın nabzını tutan Stäubli çerçeveli dokuma çözümleri geliştiriyor

Ar-Ge çalışmalarıyla dokuma ve örme çözümleri yelpazesini genişleten Stäubli, büyüyen pazar ve müşteri taleplerine cevap veriyor. Stäubli çerçeveli dokuma çözümleri, güvenilir yüksek hızlı dokuma ve her tür düz veya desenli kumaşa ve her çeşit dokuma makinesine uyarlanabiliyor. Geniş kapsamlı 1600/1700 serisi eksantrik makineleri ve S3000/S3200 serisi elektronik rotatif armürleri sağlam ve yüksek kalitesi ile oldukça uzun bir hizmet ömrüne sahip. Ayrıca yüksek kalite standartlarında üretilen bu makineler, bakım gerektirmeyen özel Stäubli şanzımanlar ile birlikte ideal bir sistem sunuyor.

N4L jakar makinesi ilk kez ITMA Asia’da

Stäubli kullanıcılara, geniş formatlı makinelerden (25.600 çengele kadar) kumaşta ve kumaş kenarında marka/yazı dokuyan Jakar makinelerine kadar çok geniş bir elektronik Jakarlı dokuma çözümleri yelpazesi sunuyor. Fuarda yer alacak LXM Jakar makinesi, 2,688 ve 5,376 çengel olmak üzere iki farklı formatta bulunuyor. Böylece çok çeşitli uygulama gereksinimlerini karşılarken aynı zamanda da yüksek dokuma hızlarında güvenilir çalışma sağlıyor.

Stäubli’nin Asya pazarında ilk kez bu fuarda tanıtacağı N4L Jakar makinesi, kumaşta ve kumaş kenarında marka/yazı dokumada artan yüksek kalite talebini karşılamak için geliştirildi. Kolay kullanım, yüksek ulaşılabilirlik ve azaltılmış bakım gereksinimlerine sahip olan makine, kaliteli marka/isim dokumasını mümkün hale getiriyor.

Asya pazarı Stäubli'nin gelişmiş çözümleriyle ITMA ASIA’da buluşacak
Asya pazarı Stäubli’nin gelişmiş çözümleriyle ITMA ASIA’da buluşacak

ALPHA 500 serisi halı dokumada esneklik sağlıyor

Halı dokumada zorluk derecesi ne olursa olsun Schönherr halı sistemlerinden ALPHA 500 serisi, halı dokuma fabrikalarında büyük bir esneklik sunuyor. Bu halı dokuma çözümü yer kilimleri veya duvardan duvara halı, düşük havlı, hafif ilmekli, düz, kesik havlı veya yüksek yoğunluklu uygulamalarda en yüksek kalitede dokuma sağlayarak hızla değişen pazar taleplerine cevap veriyor.

Çorap örmede hızlı burun kapama verimliliği artırıyor

Bir yandan pazar taleplerine hızla uyum sağlaması bir yandan da sıkı teslimat programlarını karşılayabilmesi gereken üreticiler D4S burun kapama cihazı ile önemli avantajlar elde ediyor. Çorap örmede kritik bir işlem olan burun kapama oldukça zaman alırken kalitenin belirlenmesinde de rol oynuyor. D4S burun kapama cihazı doğrudan yuvarlak örgü makinesine takıldığında, makine bir sonrakini örerken, cihaz diğer çorabı kapatıyor.

Stäubli birçok belirleyici işlevsel avantaj sunmanın yanı sıra, özellikle orijinal yedek parçalar kullanıldığında makineleri için oldukça uzun bir kullanım ömrü vaat ediyor. Firma, müşterilerinin yedek parça ihtiyacını satıştan sonra yıllarca stokta tuttuğu ürünler ile sağlıyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Oba Perdesan geleneği ve teknolojiyi buluşturan çözümler sunuyor

1972 yılında İstanbul’da kurulan Oba Perdesan sektöre ilk olarak dikey perde, pvc perde, banyo perdesi ve bahçe mobilyaları üretimi ve ticareti yaparak adım...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied