Avgol, enhanceFIT Breathe Serisini Tanıttı

Maske üreticileri BUTEKOM ile avantaj yakalıyor

Bursa’da sektörlerin nitelikli dönüşümü noktasında test ve analiz altyapısını genişleten Bursa Teknoloji Koordinasyon ve AR-GE Merkezi (BUTEKOM), Covid-19 salgını...

Yünsa’nın yeni genel müdürü Mustafa Sürmegöz oldu

Geçen yıl Ağustos ayında Sabancı Holding’in Sürmegöz Tekstil’e sattığı Avrupa’nın lider yünlü kumaş üreticisi Yünsa’da yönetim kademesinde önemli bir...

Pamukta kirlilik arttı, yapışkanlık azaldı

Tekstil ve iplik üreticileri için temiz pamuk hammaddesine ulaşmak hem kalite hem de verimlilik açısından en önemli konuların başında...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Avgol, enhanceFIT Breathe Serisini Tanıttı
Avgol, enhanceFIT Breathe Serisini Tanıttı

Hafif nonwoven kumaş çözümleri üretiminde dünyada önde gelen Avgol, mevcut satışta olan spunmelt SMS malzemelerinin performansını aşan yeni bir nefes alabilen kumaş yelpazesini pazara sürüyor. Bu geliştirmenin, yeni ürün inovasyonu için Avgol’un İleri Yenilikçi Düşünme (FIT) stratejisiyle uyumlu olduğu belirtiliyor.

Avgol’un Pazar İş Bilgisi ve Fikri Mülkiyet Direktörü Nick Carter şunları söyledi; “enhanceFIT ürün ailesi, daha hafif elastiklik, bariyer ve nefes alabilen performans özelliklerine sahip, hafif kumaşlar için artan ürün tasarımcısı ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirildi. Bu ürün ailesi, Avgol’un hijyen, medikal ve endüstriyel uygulamalar da dahil olmak üzere, belirli pazarların ihtiyaçlarına göre kumaş performansını uyarlamasını mümkün kılan, birden fazla teknoloji platformuna dayanıyor.”

enhanceFIT Breathe, Avgol’un yeni ürünler ve teknolojideki son geliştirmelerinden kaynaklanan yeni kumaş çözümlerinin ilkidir. Hantal altmikron filament üretim yöntemlerine dayanmayan bu kumaşlar, bariyer, dış yüzey ve kaplamadaki iyileştirmelerle birlikte, 25gr’dan küçük malzemelerde gelişmiş bir homojenlik gösteriyor.

Pratik uygulamalar için bu değerli kumaşlar artık satın alınabilir. Daha önceden hava geçirgenliği özelliğine ulaşmak için daha ağır kumaşlar gerekiyordu.

Avgol, comfortFIT Feel’i tanıtarak nonwovena yeni yumuşaklık boyutu getirdi

Avgol, sürekli gelişen tüketici ve küresel üretici ihtiyaçlarını karşılamak için hijyen uygulamalarında gelişmiş yumuşaklık ve kullanıcı rahatlığı sağlamak için yeni bir teknolojiyi pazara sunuyor.

comfortFIT Feel, şirketin, tüketici ihtiyaçlarını önceden tahmin etmek ve yüksek performanslı teknolojiler oluşturmak için uzmanlığı kullanma konusundaki bağlılığını temsil eden Avgol’un İleri Yenilikçi Düşünme (FIT) stratejisinin bir parçası olarak geliştirildi. FIT stratejisi ayrıca karde (taranmış) elyaf performansına bir alternatif oluşturma amacının bir parçasındır.

comforFIT teknolojilerinin bir parçası olan comforFIT Feel; kimya ve desen tasarımını birleştirme sayesinde; çocuk bezleri dahil olmak üzere birçok uygulamada yeni bir yumuşaklık düzeyi yaratıyor.

Doğada modüler olması için tasarlanan teknoloji, işlevselliği daha da arttırmak ve ürün tasarımcılarına yumuşaklık çözümleri paleti sağlamak için; tek başına veya diğer FIT teknolojilerinin yanında kullanılabilir.

Nick Carter şunları söyledi; “Bakıcılar bir çocuğun cildine yalnızca en konforlu kumaşların temas etmesini sağlamasına giderek daha fazla önem veriyorlar. ComforFIT Feel tarafından kullanılan teknoloji, nonwovenlarda kullanım için kozmetik pazarından uyarlanmıştır.”

“ComforFIT Feel, daha fazla sıkıştırılabilirlik sunan pamuk benzeri spunmelt malzemeye sahiptir; ve ‘plastik-hissini’ azaltarak daha iyi bir tüketici deneyimine katkıda bulunur. Bu teknoloji ile birlikte, kopolimer içermeyen, kayganlıktan ziyade pamuk hissi yaratan katkı maddeleri ile yumuşaklık sağlıyoruz. Bu da ürün işlevselliğinden ödün vermez.”

ComforFIT Feel, hijyen ürünleri için iyileştirilmiş dönüşüm performansı sunar, böylece proses değişikliklerini azaltır ve pazara hız kazandırır.

Carter sözlerini şöyle bitirdi; “Yumuşaklığın tanımlanması ve başarılması zor olabilir ancak Avgol; bunun, istenen efekti elde etmek için birlikte sunulan dokunma, hissetme, esneklik, esneme ve yüzey estetiğinin sinerjisiyle ilgili olduğunu biliyor.”

Teknik Tekstiller Haberleri

Sasa’nın siparişleri salgın nedeniyle %20 arttı

Türkiye’nin en büyük polyester üreticisi SASA, coronavirüs salgını nedeniyle siparişlerinde %20 artış elde etti. Adana merkezli firma yılda 700...

Özel Haberler

Suni Deri Baskı Alanında Optimum Digital Planet Çözümü

Dijital baskı endüstrisinde çeyrek asırlık bir deneyime sahip olan Optimum Digital Planet, yenilikçi ürün portföyüne suni deri baskı çözümünü de ekledi. Geniş formatlı dijital...

Matesa Tekstil USTER® QUALITY EXPERT ile Kalite Endişesini Aştı

Kararların alınması ve çözüm bulunması gerektiğinde, güvenilir bilgi çok önemlidir. İplikhanede, üretim verimliliği ve işletme karlılığı, güvenilir veri ölçümüne ve karmaşık analizlere bağlıdır. Bunu...

Kıvanç Tekstil, R|Elan GreenGold Kumaşlarını Üretecek

Türkiye’nin önemli tekstil işletmelerinden Kıvanç Tekstil, küresel pazara dönük önemli bir üretim hamlesi yaptı. Firma, dünyanın önde gelen entegre polyester üreticilerinden Hindistan merkezli Reliance...

Mouvent Dijital Tekstil Baskısında Kuralları Değiştiriyor

Bobst Group’un dijital baskı endüstrisine kazandırdığı Mouvent markası, baskı endüstrisinde taşları yerinden oynatacak yeni teknolojiler geliştirmeyi sürdürüyor. Mouvent, ITMA 2019’da dünya lansmanını yapacağı yeni...

İlgili Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied