.
Ana Sayfa » Yardımcı Materyaller » Bosch ile endüstriyel üretim güvenle devam ediyor

Bosch ile endüstriyel üretim güvenle devam ediyor

Bosch kamera sistemleri ve anons sistemleri standart güvenliğin ötesine geçiyor.

Emirhan Çiloğluhttps://www.textilegence.com
Mahmut Emirhan Çiloğlu, İstanbul’da Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamış, sonrasında da İstanbul Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisans bölümünden başarıyla mezun olmuştur. 2021 itibari ile Textilegence’da pazarlama ve dış ilişkiler sorumlusu olarak görev almaya başlayan Çiloğlu, kurumsal iletişimin güçlendirilmesine katkı sağlamaktadır.

Covid-19 pandemisi firmaları sadece pazar anlamında değil işletme süreçleri konusunda da yeni zorluklarla karşı karşıya bıraktı. İşletmelerin operasyonlarını güvenli bir şekilde devam ettirebilmeleri için güvenlik ve iletişim teknolojileri bu konudaki en büyük yardımcı olabilir. Bosch Bina Teknolojileri bu konudaki talepleri karşılayan ve pandeminin yayılmasını önlemeye katkı sunan çözümlere sahip.

İşletmeler için en önemli güvenlik sorunlarının başında yangın geliyor. Özellikle yanıcılığı yüksek ürünler kullanılmasından dolayı üretici şirketler yangın ve dumanı 30 saniyeden kısa sürede algılayabilecek bir sisteme ihtiyaç duyuyor. Çalışan güvenliğini ve yüksek değerli makinelerin hasar görmemesini ana hedefi olarak belirleyen firmalar, geleneksel detektörlerin performansının çok ötesinde olan ve yangınları yarım dakikadan kısa sürede tespit eden yenilikçi bir çözüm talep ediyor.

AVIOTEC IP Starlight 8000 ile yangınlar kabus olmaktan çıkıyor

Video tabanlı yangın algılama sistemi AVIOTEC IP Starlight 8000’in yeni versiyonu gerekli güveni sağlayan özelliklere sahip. 2 lüx’lük düşük aydınlatmalı bir ortamda bile yangınlar kameralar tarafından algılanabilir.

Bosch bunu, 20’den fazla algoritmanın sonuçlarını işleyen ve buna göre bir alarm kararı veren yapay zekayla kanıtlanmış video analizlerini kamera üzerinde genişleterek başardı. Bu sayede yanlış alarmlar ortaya çıkmazken önemli ölçüde geliştirilmiş bir duyarlılık elde edildi.

Yeni yazılım versiyonu 7.61 ile AVIOTEC IP Starlight 8000, fabrikalar, depolar ve üretim tesisleri gibi geceleri çok az ışık alan alanlardaki uygulamalar için uygundur. Değişen çevresel koşullara göre sağlamlık ve hassasiyet ayarlanabiliyor. Örneğin, gündüz saatlerindeki yoğun operasyonlar sırasında yanlış alarmlara karşı sağlamlık optimize edilirken, geceleri en hızlı tespit için yüksek hassasiyet özelliğinden yararlanılabiliyor.

Bosch’un yeni çözümü minimum ortam ışığıyla da güvenilir bir şekilde çalıştığından, aydınlatmanın planlanması, kurulumu ve çalışması için maliyetten tasarruf sağlıyor. Tüm ortamlarda kurulu kameralar, yangın algılama ve video gözetimi için aynı anda kullanılabiliyor, bu da kurulum ve işletim maliyetlerini daha da azaltıyor.

Bosch akıllı yangın algılama sistemini uzaktan bakım ile daha da güçlendirdi. Remote Services sayesinde sistem entegratörleri, yerinde bakım faaliyetleri için nihai müşterilerin fabrikalarına veya ofis binalarına gitmek zorunda kalmadan uzaktan bakıma geçiş yapma imkanı sunuyor.

Daha az temas daha fazla güvenlik – pandemi kapıdan giremiyor

Bosch’un işletmeler için sunduğu güvenlik çözümleri sadece yangın algılama sistemleri ile sınırlı değil. Özellikle üretim tesislerinde temassız ve akıllı kartlı geçiş sistemleri pandeminin yayılmasını engellemeye yardımcı olacak yeni teknolojik çözümlerdir. Kapı kolları, PIN girmek için tuş takımları veya parmak sensörleri virüsün yayılmak için yuvalanacağı noktalar olduğundan bir sorun oluşturur. Bosch Bina Teknolojileri’nin temassız geçiş sistemleri bu sorunları kökten çözüyor.

Firma bir binada bulunanların tüm hareketlerini isimsiz olarak izleyen bir algoritma üzerinde de çalışıyor. Birisi bir enfeksiyonu bildirirse algoritma, diğer kişilerin enfekte olmuş kişiyle bir araya gelmiş olabileceğini gösteren bir sosyal grafik çıkarabilecek. Birçok nihai müşterinin, pandemiye daha iyi hazırlanabilmek için yeni kartlı geçiş çözümlerine yatırım yapması bekleniyor.  Bosch Bina Entegrasyon Sistemi üzerinde yönetilen entegre bir video güvenlik ve kartlı geçiş sistemi sayesinde 7/24 bir güvenlik garanti ediliyor.

Bosch ile endüstriyel üretim güvenle devam ediyor
Bosch ile endüstriyel üretim güvenle devam ediyor

Kamera ve anons sistemi güvenlikten fazlasını vaat ediyor

Bosch video kameraları ile dahili analizlerle güvenliği iyileştirmek, verimliliği artırmak ve maliyetleri azaltmak için akıllı veriler elde edilir. Bu sayede stok kontrolünü kolaylaştırma, üretim bandı üzerinde yığılan kutuları koordine etme, acil çıkış kapılarına bırakılan nesneleri tespit etme ve izinsiz kişilerin girişini algılama gibi analizler kolay ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

Kalabalık yönetimi ve fiziksel mesafenin korunmasına dönük uyarılar için Bosch Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri çözüm sağlıyor. Bu sistem insanlara uyulması gereken davranışları, yönlendirmeleri, bilgilendirmeleri ve uyarıları hatırlatmak amacıyla duyuru yapmak için kullanılıyor. Ayrıca yeni Acil Anons Sistemi PRAESENSA veya EN54 sertifikalı PAVIRO ile çalışanların güvenli bir yönlendirilmesi ve güvenli tahliye sağlanabiliyor.

Yardımcı Materyaller

Groz-Beckert dikiş iğneleri kolay ve hızlı çözüm sağlıyor

Gelişmiş tekstil teknolojileri ve çözümleri sunan Groz-Beckert dikiş iğneleri portföyünde bulunan 3 bin farklı seçenek ile çok sayıda dikiş...

Özel Haberler