26.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

BRÜCKNER iklim-nötr terbiye için yeni olanakları keşfe çağırıyor

ITMABRÜCKNER iklim-nötr terbiye için yeni olanakları keşfe çağırıyor

- Haber Sponsoru -

Özelleştirilmiş makine ve hatların önde gelen tedarikçilerinden BRÜCKNER, Milano’da düzenlenecek ITMA 2023 fuarında tekstil terbiye ve kaplama için yenilikçi ve trend belirleyen önemli noktaları ele alacak. Salon 18’deki A101 standında şirket, elektrikli / hidrojenle çalışan yeni ısıtma sistemleri, formülleri optimize etmek için akıllı yazılım çözümleri, ısı geri kazanımı ve atık hava arıtma sistemleri, kimyasallar için yenilikçi uygulama sistemleri ve yeni geliştirilen makine konseptleri gibi birçok yeni özelliğe sahip yeni ram nesli POWER-FRAME SFP-4’ü tanıtacak.

CO2 içermeyen ısıtma sistemleri

BRÜCKNER kurutucunun en önemli yeniliğini yenilikçi ısıtma sistemleri oluşturuyor. Enerji krizi ve enerji tasarruflu çözümlere sürekli odaklanmanın etkisiyle, gaz, buhar, petrol veya elektrik gibi farklı ısıtma ortamlarını birleştirmek için yeni olanaklar geliştirildi. Buna ek olarak, BRÜCKNER gelecekte hidrojen ile çalıştırılabilecek brülörler (yakma donanımı) de sunuyor. Bu kombinasyon olanakları, tekstil terbiyecilerine enerji taşıyıcı seçiminde maksimum esneklik sağlıyor. Bir diğer heyecan verici gelişmeyi ise BRÜCKNER’in bir partneriyle birlikte sunduğu ısı pompaları aracılığıyla endüstriyel fırınların tamamen elektrikli ısıtılmasına yönelik çözümler oluşturuyor. Mevcut durumda ve geleceğe yönelik bir bakış açısıyla, bu yeni ısıtma türleri belirleyici avantajlar sunuyor: Yeşil hidrojen ve/veya elektrik, fosil ham maddelere olan bağımlılığı azaltırken, CO2 ayak izinin en aza indirilmesine önemli ölçüde katkıda bulunuyor.

BRÜCKNER iklim-nötr terbiye için yeni olanakları keşfe çağırıyor

Akıllı Üretim Sistemleri

Dijital ürün ve hizmetler de öne çıkan bir diğer unsuru oluşturuyor. Talep üzerine, yeni hatlar, her işlem için optimum makine ayarını bulmada makine operatörünü destekleyen çeşitli akıllı yardım sistemleriyle donatıldı. Özel yeniliklerden biri de yeni simülasyon aracı ExperTex olup, yapay zeka yardımıyla, istenen kurutma veya ısıyla sertleştirme üretim süreci bilgisayarda simüle ediliyor. Verim süreleri, enerji tüketimi, CO2 ayak izi ve üretim maliyetleri dahil farklı senaryolar daha sonra birbirleriyle karşılaştırılabiliyor. Bu yenilikçi sistem, siparişlerin doğru bir şekilde önceden hesaplanmasına olanak tanıdığı, verimlilik artışı ve/veya enerji tasarrufu sağladığı ve önceden optimize edilmiş formüller aracılığıyla “ilk seferde doğru üretime” izin verdiği için müşterilere önemli bir katma değer sağlıyor. Tekstil terbiyesinde uzman bilgisi ve yılların deneyimi böylece bir düğmeye basarak kullanılabiliyor. Bu araç ve çok daha fazlası gelecekte yeni myBrückner müşteri portalında müşterilerin kullanımına sunulacak. Tüm önemli makine bilgileri, dijital hizmetlere erişim ve bir servis sistemi burada bir araya getirilecek ve her zaman erişim sağlanabilecek.

Brückner’in ITMA 2023’te odaklanacağı bir diğer nokta da ısı geri kazanımı ve atık hava temizleme sistemleri olacak. Yeni nesil ECO-HEAT ısı geri kazanım ve ECO-AIR atık hava arıtma sistemleri yeni bir akıllı kontrol türüne sahip bulunuyor. Her iki hat türü de, mümkün olan en iyi enerji tasarrufunu gerçekleştirmek ve mevcut atık hava sorunlarını çözmek için çeşitli üreticilerin eski hatlarına herhangi bir zamanda uyarlanabiliyor. Tüm atık hava arıtma sistemleri, kullanım oranını ve verimliliği daha iyi değerlendirmek için laboratuvar sistemleri aracılığıyla müşterilerin tesislerinde önceden test edilebiliyor.

Kimyasalların uygulanması için yenilikçi sistemler

Müşteriler BRÜCKNER standında ayrıca enerji, su, kimyasallar ve atık su gibi birincil kaynaklardan tasarruf etmeye yönelik çok sayıda başka olanak hakkında da bilgi edinebilecekler. Minimum uygulama ünitesi ECO-COAT, minimum hazırlık miktarı veya artık likör içeren yeni bir fular tipi ve yüzer bıçak ve silindir üzeri bıçak uygulamasını tek bir sistemde birleştiren daha da geliştirilmiş bir kaplama ünitesi OPTI-COAT 2in1’i içeriyor. Yüksek hassasiyetli bir kaplama silindiri ve mükemmel taşlanmış bir kaplama bıçağı ile macun ve köpük kaplamalar için mükemmel sonuçlar elde edilebiliyor. Ayrıca, ünitenin özel tasarımı temizlik ve bakım amaçları için optimum erişilebilirlik sağlıyor.

Fuarda yer alacak bir diğer önemli nokta ise, yüksek sıcaklıklı bir ısı pompası aracılığıyla CO2’siz olarak ısıtılabilen tamamen yeni tasarlanmış yüksek performanslı bir gevşeme kurutucusu POWER-DRY olacak. BRÜCKNER’in ürün portföyünün çeşitliliğini göstermek ve teknolojileri gerçekçi ve ‘elle tutulur’ bir şekilde göstermek için ayrıca birçok makine modeli de sergilenecek.

BRÜCKNER ekibi, ziyaretçilerle kişisel olarak tanışmak ve daha fazla yenilik hakkında konuşmak için ITMA 2023 fuarındaki standında hazır olacak.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler