Büyük objelerin üretimi için 3DGD-1800

Mimaki 3DGD-1800, endüstriyel reklam pazarına yeni fırsatlar sunuyor.

Epson Article Top

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının önde gelen markası Mimaki, ürün portföyünü genişleterek kullanıcılarına yeni uygulama olanaklarına kapı açıyor. Mimaki 3DGD-1800 3D baskı makinesi, çığır açan üretim hızı ile endüstriyel reklamcılara gerçek boyutlarda nesneler üretme fırsatı sağlıyor. Geleneksel Eriyerek Kaynaşan Filamanla Üretim (Fused Filament Fabrication – FFF) tipi 3D baskı makinelerine kıyasla 3 katı daha hızla, büyük ölçekli nesneler üretebilen bu makine, Mimaki’nin 2D alanındaki deneyim ve uzmanlığını 3D ile buluşturuyor. Yenilikçi bir konsepte sahip olan bu çözüm 1 Nisan 2020 tarihi itibariyle ticari olarak kullanıcılara sunulacak.

Mimaki Eurasia Genel Müdür Arjen Evertse, Mimaki’nin 2D baskıda sahip olduğu birikim ve deneyimin altını çizdi. Evertse şunları söyledi “Inkjet baskı konusunda zengin ve gelişmiş bir ürün portföyüne sahibiz. Endüstriyel reklam, tekstil ve endüstriyel uygulamalar alanlarındaki baskı ve kesim çözümlerimizle pazarda lider konumda bulunuyoruz. 3D baskıda artan talebi karşılamak için portföyümüze yakın zamanda küçük ölçekli nesnelerin üretilmesi için çözümler eklemiştik. Şimdi de, endüstriyel reklam ve diğer dekor uygulamaları için talep edilen büyük ebatlı nesnelerin üretilmesi için 3D baskı makinesi 3DGD-1800’ü pazara sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kullanıcılarımız tasarımdan nihai ürüne kadar bütün baskı işleri için, Mimaki ile tek kaynaktan faydalanabiliyor.”

3DGD-1800, GDP teknolojiyle eşsiz 3D üretim hızı

Mimaki 3DGD-1800 sahip olduğu Jel Dispers Baskı (Gel Dispensing Printing – GDP) teknolojisi ile sadece yedi saat içerisinde 1,8 metre yüksekliğinde nesneler üretebiliyor. Ayrıca montaj tabanlı yapısı, daha büyük tasarımların üretilmesini mümkün kılıyor. Sıcak eriyik katman oluşturmaya dayanan diğer 3D baskı yöntemlerinin aksine GDP olağanüstü bir üretim hızı sağlıyor. Jel tipi UV kürlenebilen reçine çizgisel olarak ekstrüde ediliyor. UV LED ışığı kullanılarak reçine anında kürleniyor ve böylece saatte 350 mm yüksekliğe kadar obje üretim hızı elde ediliyor.

Çift kafa yapılandırması zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor

Bir dizi akıllı özelliğe sahip Mimaki 3DGD-1800, kullanıcılarına ekstra faydalar sağlıyor. Örneğin çift kafa yapılandırması ile büyük ebatlı nesnelerin üretilmesinde zaman ve maliyet tasarrufu elde edilebiliyor. Kolayca, desteksiz ve içi boş yapılar üretilebiliyor. Hafif olduğu için rahatlıkla taşınabilen bu nesneler, içeriden aydınlatmalı uygulamalar için idealdir. Günümüzde bu objeler tabelalarda, etkinliklerde, yaratıcı sanatsal aktivitelerde (tiyatro sahneleri ve film setlerinde) ve iç tasarımda (ev veya ticari alanlardaki dekoratif objelerde) kullanılabiliyor ve çok çeşitli potansiyel uygulama alanlarına hitap ediyor.

Mimaki 3DGD-1800 katma değeri yüksek yeni uygulamalara kapı açmanın yanı sıra, ürünlerin hızlı teslimatı ile verimlilik artışına katkı sağlıyor. Uygulamalar sadece endüstriyel reklam ve dekorasyon ile sınırlı değildir. Vakum şekillendirme kalıpları gibi endüstriyel üretim parçaları hızlı ve verimli bir şekilde üretilebiliyor.

Büyük objelerin üretimi için 3DGD-1800
Büyük objelerin üretimi için 3DGD-1800

Mimaki Komple Çözüm Sağlayıcı konumunu güçlendiriyor

Kullanıcılar 3DGD-1800’de basılan objeleri, Mimaki’nin uzman 2D baskı çözümleri portföyünü kullanarak düşük maliyetle dekore edebiliyor. Mimaki, üç boyutlu, büyük ölçekli objelerin üretiminden, canlı ve yüksek kalitede dekorasyonuna kadar komple bir çözüm sağlayıcı konumunu ortaya koyuyor.

Hızla üretilen, büyük ölçekli 3D objelerin Mimaki’nin üstün inkjet baskı çözümleriyle dekore edilmesi onları daha etkileyici ve çok yönlü hale getiriyor. Katma değeri artan bu ürünler Mimaki’nin baskı sektöründen gelen köklü deneyim zenginliğinin ve yenilikçiliğe olan bağlılığının birer simgesi olarak ortaya çıkıyor. Mimaki geliştirdiği çözümler ile endüstriyel reklam sektörüne iki ve üç boyutlu baskı çözümleriyle öncülük etmeyi sürdürüyor. Bu nedenle, 3DGD-1800’ün pazara sunulması, bu yolda atılmış önemli bir adımdır.

3DGD-1800 ile tasarımlar veriden direkt nesneye dönüşüyor

Mimaki 3DGD-1800’ün pazara sunulması, büyük boyutlu nesnelerin üretilme biçiminde açıkça bir devrim yaratıyor. Eskiden ustalık gerektiren, pahalı ve zaman alan geleneksel el işi yöntemlerle üretime gerek kalmıyor. Geleneksel olarak büyük nesneler köpük malzemeler kullanılarak elle şekillendirilirken, artık her şey veriler üzerinden hayat buluyor. Yani, 3D baskı sistemi ile bir dizi veri kullanılarak konseptten direkt üretime geçiliyor. Tek bir veri seti ile farklı boyutlarda nesneler zahmetsizce ve hızla üretilebiliyor.

1 Nisan 2020 itibariyle pazarla buluşacak olan Mimaki 3DGD-1800 3D baskı makinesi, büyük ebatlı nesnelerin üretilmesinde gerçek bir dönüşümü temsil ediyor. Hız, kolaylık, düşük maliyet ve uygulama zenginliği bağlamında yeni bir üretim standardı sunuluyor.

Dijital Baskı Haberleri

Kendi işini kurmak isteyenler için geliştirildi

Epson, kendi ürünlerini üretmek isteyen girişimciler ve işini büyütmek isteyen küçük işletmeler için süblimasyon mürekkep kullanan Epson SureColor SC-F500...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied