Ana Sayfa » Dokuma » Çin ve Asya Pazarı Itema Yenilikleriyle Buluşuyor

Çin ve Asya Pazarı Itema Yenilikleriyle Buluşuyor

Itema, ITMA Asia + Citme 2018 fuarında Salon 3 Stant C25’de, Çin ve Asya pazarına iki yeni dokuma makinesini ve çığır açan dokuma yeniliklerini sergileyecek.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Çin ve Asya Pazarı Itema Yenilikleriyle Buluşuyor
Çin ve Asya Pazarı Itema Yenilikleriyle Buluşuyor

Sınıfının en iyi dokuma makineleri, yedek parçaları ve entegre hizmetleri dahil olmak üzere en büyük özel dokuma çözümleri tedarikçisi olan Itema, 15-19 Ekim’de Şanghay’da ITMA ASIA + CITME 2018 fuarı için etkileyici bir ürün yelpazesi hazırladı.

ITMA Asia ziyaretçileri, Itema dokuma teknolojisini takdir etmek ve incelemek için çok sayıda şansa sahip olacak. Fuarda toplam 15 Itema dokuma makinesi sergilenecek, bunların 6’sı Itema standında (Salon 3 Stant C25) ve geri kalanlar da Salon 3’teki partnerlerinin stantlarında yer alacak.

Itema makine gamının mutlak yıldızları, çok iyi bilinen iki rapier makinesinin yeni nesilleri; R95002denim ve R90002 olacak.

Itema R95002denim Çin’de ilk kez gösterilecek

Itema’nın denime adanmış ikinci nesil rapier dokuma makinesi R95002denim, Çin’de ilk kez Asya-Pasifik dokumacıları için sergilenecek.

Nisan 2018’de pazara sunulan Itema R9500-2denim, yıl boyunca dünyanın dört bir yanından gelen ilgi ve talepleri toplayarak başarı örneği oldu. ITMA Asia ziyaretçileri, denim dokumacılara R95002denim tarafından sağlanan olağanüstü avantajları ilk elden görecekler.

Benzersiz maliyet tasarrufu, üstün kumaş kalitesi ve olağanüstü kullanıcı deneyimi R95002denim’in anahtar kelimeleridir. Çığır açıcı cihazlar ve geliştirilmiş beceriler barındıran makine, pazarda denim fabrikalarına üstün bir rekabet avantajı sağlıyor.

Tasarruf R95002denim’in en önemli noktasıdır. Ana mekanik bileşenlerin optimizasyonu, önemli bir enerji tüketimini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda makine, endüstride daha önce hiç görülmeyen devrim niteliğindeki bir cihaz olan iSAVER™ ile donatıldı. Bu da sol taraftaki telef kenarını ortadan kaldırarak benzersiz bir tasarrufa yol açıyor.

Itema’nın gelişmiş inovasyon departmanı ItemaLab tarafından tasarlanan ve geliştirilen iSAVER™, en yenilikçi mekatronik prensipleri birleştiriyor ve dokumacıların asla elde etmeyi beklemeyecekleri tasarrufu sağlıyor. Ayrıca, dokuma endüstrisinde ilk kez, kaynak kullanımında ve israfta önemli bir azalma sağlandığı için, kumaş üretimine sürdürülebilir bir yaklaşım mümkündür.

R9500-2denim, hem İtalya’da hem de Çin’de Itema’nın dünya standartlarında üretim tesislerinde aynı kalite garantisi ile üretiliyor. Bu da, dünya çapındaki Müşteriler için en iyi pazara sürüm süresi ve aynı mükemmellikte makineyi garanti ediyor.

Itema R90002: ITMA Asia 2018’de ilk kez dokuma dünyasına sunulacak

Çin’deki Itema üretim tesislerinde üretilen ve montajlanan R9000, Itema’nın R9500-2denim’de uygulanan ikinci nesil teknolojik ilerlemelerden bazılarını ödünç alarak, ITMA Asia’ya tamamen yenilenmiş bir versiyonla geliyor. R9000 İkinci Nesil, dokumacılar için somut ve önemli faydaları nedeniyle makineyi rekabette daha da öne geçirecek. Aslında, R90002 optimize edilmiş bileşenler ve önceki modele kıyasla önemli enerji tasarrufu ve performans iyileştirmelerine yol açan mekanik özelliklerle donatıldı.

Üstelik, yeni makinenin ergonomisi, günlük tekstil operasyonlarını gerçekleştirirken dokumacı için makinenin erişilebilirliğini kolaylaştırarak üstün bir kullanıcı dostu olmasını garanti ediyor ve Itema Electronic NCP – Yeni Ortak Platform- bu makinede yüksek performanslı, süper hassas bir dokunmatik ekran konsoluna yüklendi. ITMA Asia fuarında R90002 bir moda giyim tarzının dokumasını gerçekleştirecek ve Serbest Pozitif Yaklaşım atkı transferi ile donatıldı. Bu da, ağızlık içerisinde kancasız transfer ile üstün çok yönlülük sağlıyor. Ayrıca, R90002, hız ve üstün performans sağlayan Stäubli 2678 armürü ile çalışacak.

Itema standı: Komple çözümler

R95002denim ve R90002 ’e ek olarak, Itema standında iki tane daha rapier makinesi ve iki adet airjet makinesi de sergilenecek. Dünya çapında yüksek kaliteli havlu dokuma pazarının şampiyonu olan R9500terry, ünlü ve benzersiz avantajlarıyla tam yüklü olarak ITMA Asia’ya geliyor. Makine benzersiz tekstil çok yönlülüğünü ve üstün kumaş kalitesini göstermek için ağır bir banyo paspası stilini dokuyacak.

Son ve bir o kadar önemli olarak, Itema; ITMA Asia fuarında R9500’in geniş dokuma gamından 540cm enindeki dokuma makinesi modelini sergileyecek. Her uygulama için özel cihazların yanı sıra; teknik kumaşlar için uyarlanmış özel versiyonları sürekli kullanıma sunulması; Itema’nın R9500’ünü tüm teknik tekstil ürünlerinin üretimi için mükemmel bir makine haline getiriyor. Bu teknik uygulamalara en ince monofilament iplikli, yüksek mukavemetli multifilament iplikli ve çoklu atkı yerleştirmeli kumaşlar dahildir. Çin’de ve Asya ülkelerinde teknik kumaş üretiminin yaygınlığı göz önünde tutulduğunda; bir kaplama kumaşını dokuyan R9500 540cm, dokuma salonunda kesinlikle dikkat çeken bir nokta olacak.

Airjet tarafında, ITMA Asia, iki Itema airjet makinesine sahne olacak; A9500 giyim kumaşı dokuyacak ve A9500p ağır tabanlı bir kumaş dokuyacak.

Daha hızlı çalışma için geliştirilen ve pazara ITMA Asia 2014 fuarında sunulan A9500p; günümüzde en zorlu Hintli üreticilerde sergilediği aralıksız hiç durmayan üretim kapasitesi nedeniyle gerçek bir pazar başarısı kabul ediliyor. Bu fabrikalarda çok sayıda A9500p durmaksızın (non-stop) ve üstün kumaş kalitesi ile en yüksek üretim hızlarında giyim kumaşı gamı üretiyor. Yaklaşan ITMA Asia’da sergilenecek olan A9500p; üstün kumaş kalitesi ve önemli maliyet tasarrufu sağlayan Itema Çift Tandem Meme dahil olmak üzere, alanındaki en yenilikçi airjet yapan, olağanüstü teknolojik gelişmelere sahip olacak.

Ayrıca, konfeksiyon ve moda kumaş üreticilerinin yarına önemli bir geliştirme fuarda A9500-280cm modeli üzerinde sergilenecek. Makine, üstün bir kumaş kalitesi sağlayan ve dokumacılar için; önemli bir katma değer yaratan 10mm’lik kenarlar için yeni Pnömatik Kapalı Kenar Sistemi donatılacak.

Itema standı: yedek parça ve satış sonrası servis

Fuarda, Itema’nın pazardaki en yeni ve en yenilikçi doku makinelerinin yanı sıra, Şirketin yedek parçaları ve satış sonrası desteği de sunulacak. Itema müşterisi dokumacıların dokuma makinelerinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak için eğitim verilmesinin yanı sıra; müşterilere yüksek kaliteli yedek parçalarla iç rahatlığı sunmak için hızlı ve güvenilir hizmet sunuluyor. Dokuma tezgahlarına yeni bir yaşam vermek için mevcut tezgahlarda; elektrikli, elektronik ve mekanik tamirlerde makine performanslarını optimize etmek; ve en son Itema yeniliklerini makinelere uygulamak için yükseltme kitleri sağlanıyor.

Lamiflex – Bir Itema Group şirketi standı

Salon 3 Stant E9’de, Lamiflex temsilcileri pazardaki orijinal esnek rapier bantları, zincir dişlisi ve diğer aksesuarların en kapsamlı portföyünü sergilemek için hazır bulunacak. Lamiflex, diğer sektörlere dönük geniş yelpazesinin yanı sıra, pazardaki ilk esnek rapier bandını icat etti ve şimdi; gelişmiş kompozit malzemeler tasarımı ve dokuma için sınıfının en iyisi olan bant ve aksesuarlarının üretimi konusunda tartışmasız bir teknoloji lideridir. Itema ve Lamiflex arasındaki sinerjinin bir sonucu olarak; R9500-2denim’de yepyeni bir TLC üç katmanlı karbon bant geliştirildi.

Itema Çin pazarında

Itema Weaving Machinery China firması Çin’deki en üst düzey organizasyona sahip. 150 çalışanı ve şirketin İtalya’daki genel merkezinde uygulanan en modern yalın üretim konseptlerine dayanan bir montaj hattı bulunuyor. Itema, Müşterilerinin Itema makineleri satın aldıklarında aradıkları ayrıntı ve kalite; güvenilirlik ve performans garantisine de dikkat ederek, hem Avrupa’da hem de Çin’de, birinci sınıf üretim tesislerinde yeni nesil makinelerin montajını gerçekleştiriyor.

Dokuma endüstrisinde bu geleceğe yönelik stratejiyi benimseyen tek üretici olan Itema; Çin ve dünya çapındaki dokumacıların pazardaki en yeni ve en gelişmiş teknolojiyi daima hak ettiğine inanıyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Oba Perdesan geleneği ve teknolojiyi buluşturan çözümler sunuyor

1972 yılında İstanbul’da kurulan Oba Perdesan sektöre ilk olarak dikey perde, pvc perde, banyo perdesi ve bahçe mobilyaları üretimi ve ticareti yaparak adım...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied