26.4 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Crealet’ten yeni Gerginlik Ölçer LC ve avantajları

Yardımcı MateryallerCrealet’ten yeni Gerginlik Ölçer LC ve avantajları

- Haber Sponsoru -

İsviçre merkezli Crealet firması geniş ve dar dokuma kumaşlar için elektronik kontrollü çözgü besleme sistemleri üretiyor. 2003 yılından bu yana üretkenlik, verimlilik ve kaliteyi arttırmak için yenilikçi çözümler geliştiriyor. Bu çözümlerden biri olan Gerginlik Ölçer LC son zamanlarda pazara sunuldu.

Gerginlik Ölçer LC ile ölçüm kafaları LC’nin kombinasyonu sayesinde düşük gerginlik ve küçük iplik gruplarının yanı sıra yüksek gerginlik ve geniş iplik gruplarında tam kontrol elde ediliyor. Bu Gerginlik Ölçer, Crealet tarafından, negatif çözgü çıkışlı kurdela (şerit) tezgahlarında hassas bir çözgü gerginliğini kontrolü için bir müşteri talebi ile geliştirildi. Böyle bir çözgü gerginliği düzenlemesi genelde doludan boş çözgü levendine eşik bir çözgü gergi sağlayamadığından, daha sofistike kumaşların üretilmesinde ciddi sorunlar yaratabiliyor. İşte Crealet tam da bu sorunu ortadan kaldırmak için yeni Gerginlik Ölçer LC’yi müşterilerine sunuyor.

Gerginlik Ölçer, dijital ekranında minimum ve maksimum çözgü gerginliğini gösterir. Sapma durumunda, negatif çözgü gerginliği kontrolü ayarlanabilir. Cihaz, iki çözgü levendinin çözgü gerginliğinin ölçülebilmesi ve izlenebilmesi için iki Ölçüm Kafası ile donatılabilir. Uzun süreli ölçümler için Gerginlik Ölçer dokuma makinesindeki bir DIN Ray braketine (kol) takılabilir. Başka bir dokuma makinesine yerleştirilmesi çok kolay olan Gerginlik Ölçer, alternatif olarak taşınabilir bir ölçüm cihazı olarak da kullanılabilir.

Gerginlik Ölçer LC’nin temel özellikleri şöyle sıralanabilir. Bir veya iki ölçüm kafası; güç kaynağı veya veri iletişimi için USB soketi; birkaç Gerginlik Ölçeri bağlamak için CANopen arayüzü; Gerilim Ölçerlerin birinden veya hepsinden veri analiz etmek, kaydetmek ve yazdırmak için ölçüm verilerinin merkezi bir bilgisayara aktarılması; düşük ve çok yüksek çözgü gerginlikleri için Ölçüm başlıkları.

Crealet Gerginlik Ölçer LC ve avantajları
Crealet Gerginlik Ölçer LC ve avantajları

Crealet Ölçme Kafası LC basit bir yapıda tasarlandı

Crealet düşük gerginlik ve küçük iplik gruplarında çalışabilecek şekilde Ölçüm Kafası LC’yi geliştirdi. Basit bir yapıda tasarlanan Ölçüm kafası çözgü tabakasına kolayca yerleştirilebilir. Ölçüm kafasına bir velcro bant takılarak dokuma makinesine takılır ve yerinde tutulur. Ayrıca cihazdaki ek tutturma noktaları tezgaha sağlam bir şekilde tutunmayı sağlıyor.

Ölçüm kafasının temel özellikleri şöyle sıralanıyor: 20 mm’ye kadar iplik grupları ayarlanabilir; hafif yapısı çözgü gerginliğinin etkilenmeden ölçülmesini sağlar; küçük çözgü tekrar eden desenler içindir; ölçüm aralığı 100N, 200N, 600N; hızlı mobil ölçümler veya uzun süreli ölçümler için uygundur, kablo uzunluğu 2 metredir.

Ölçüm Kafası LC yüksek çözgü gerginliği ve geniş iplik grupları için de kullanılabiliyor. Geniş bir ölçüm aralığı avantajı sağlayan bu cihaz yüksek net ağırlık nedeniyle dokuma makinesine mekanik olarak sabitlenmelidir. Ayrıca, yüksek çözgü gerginliğine sahip tezgahlarda çözgü stop motion (durdurma) profiline sabitlenebilir. Ölçüm Başlığı LC’nin temel özellikleri şunlardır;  100 mm’ye kadar iplik grupları ölçülebilir; büyük çözgü tekrar desenleri için uygundur; ölçüm aralığı 50N, 100N, 300N, 500N; 2 yönlendirme silindiri; çözgü stop motion profiline tutturmak için halat.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler