23.2 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Tekstil sektöründe beklentiler ilk kez düşüşte

Mayıs 2021’den bu yana firmalarla iş durumları,...

Ulucak Höyüğü ve tekstilde geleneğin keşfi

M.Ö. 6800 yıllarına uzanan geçmişiyle en eski...

Archroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

Sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen...

Avrupa tekstil sektörü enerji krizi karşısında alarmda

Rusya ve Ukrayna savaşı ile birlikte doğal...

ATA Freight tekstile özel lojistik çözümler sunuyor

Yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri...

Kordsa yılın ilk yarısında 61 milyon dolar net kar elde etti

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme çözümlerinin güçlü...

DOMOTEX Turkey halı sektörünü buluşturmaya geliyor

FuarlarDOMOTEX Turkey halı sektörünü buluşturmaya geliyor

- Haber Sponsoru -

Türkiye ve Orta Doğu’nun önde gelen halı ve zemin kaplamaları fuarı DOMOTEX Turkey, 14-17 Mayıs 2022 tarihleri arasında, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde (OFM) yurt içi ve yurt dışından sektör profesyonellerini bir araya getirecek. Hannover Fairs Turkey Fuarcılık tarafından iki yıl aradan sonra yedincisi düzenlenecek olan fuar için 3 ay öncesinden stant alanı satışları tamamlanırken, DOMOTEX Turkey 2022 fuarını ziyaret etmek isteyen tüm profesyonellerin, kayıt işlemlerini ücretsiz olarak yalnızca fuarın internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilecekleri açıklandı. En son düzenlenen DOMOTEX Turkey 2019’da 164 yerli ve 39 yabancı katılımcı firma, yenilikçi ürünlerini ve modern ile geleneksel çizgileri bir araya getiren tasarımlarını 89 ülkeden 14 bin 309 ziyaretçi ile buluşturmuştu.

DOMOTEX Turkey halı sektörünü buluşturmaya geliyor

“DOMOTEX Turkey ile ana hedefimiz yeni alıcılara ulaşıp ihracat pastasındaki payımızı artırmak”

1,6 milyar dolarlık ihracat rakamı ile Türkiye halı ihracatının yüzde 55’ini karşılayan ve makine halısının dünyadaki merkezi konumunda yer alan Gaziantep’te yapılacak olan fuar, Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) ve Gaziantep Halıcılar ve Dokumacılar Odası’nın (GHO) desteği ile gerçekleşecek gerçekleştirilecek. Halı ürün grubunun ülke ihracatında öne çıkan rolü sebebiyle yoğun ilgi gören DOMOTEX Turkey Fuarı, dört gün boyunca makine halıları ve kilimleri; el yapımı halılar ve kilimler; tekstil zemin kaplamaları (duvardan duvara); esnek zemin kaplamaları; laminant, ahşap ve parke; elyaf, iplik ve dokuma kumaşlar; döşeme, temizleme ve uygulama teknolojileri; yapay çim ve spor zeminlerin yanı sıra makine ve zemin uygulama ve teknolojileri sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar en yeni ürün ve teknolojilerini sergileyerek, yerli ve yabancı satın almacılar ile buluşacak.

GAİB, Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Kaplan fuara ilişkin yaptığı açıklamada DOMOTEX Turkey fuarının, halının merkezi Gaziantep için büyük önem taşıdığını söyledi. DOMOTEX Turkey ile sektördeki lider pozisyonlarını korumak için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini aktaran Kaplan; “Halı sektörünün devleri bu fuarda buluşuyor. Fuarlar vesilesiyle yeni alıcılara ulaşıp ihracat pastasındaki payımızı artırmak ana hedefimiz. Özgün fikirler ve yaratıcı tasarımlar halının merkezinde görücüye çıkmaya hazırlanıyor” dedi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler