Hesabım

Ana Sayfa » Fuarlar » DOMOTEX Turkey halı sektörünü buluşturmaya geliyor

DOMOTEX Turkey halı sektörünü buluşturmaya geliyor

Makine halısı ve zemin kaplama üreticileri DOMOTEX Turkey fuarında en yeni ürün ve çözümlerini tanıtacak.

Emirhan Çiloğlu
Emirhan Çiloğluhttps://www.textilegence.com
Mahmut Emirhan Çiloğlu, İstanbul’da Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamış, sonrasında da İstanbul Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisans bölümünden başarıyla mezun olmuştur. 2021 itibari ile Textilegence’da pazarlama ve dış ilişkiler sorumlusu olarak görev almaya başlayan Çiloğlu, kurumsal iletişimin güçlendirilmesine katkı sağlamaktadır.

Türkiye ve Orta Doğu’nun önde gelen halı ve zemin kaplamaları fuarı DOMOTEX Turkey, 14-17 Mayıs 2022 tarihleri arasında, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde (OFM) yurt içi ve yurt dışından sektör profesyonellerini bir araya getirecek. Hannover Fairs Turkey Fuarcılık tarafından iki yıl aradan sonra yedincisi düzenlenecek olan fuar için 3 ay öncesinden stant alanı satışları tamamlanırken, DOMOTEX Turkey 2022 fuarını ziyaret etmek isteyen tüm profesyonellerin, kayıt işlemlerini ücretsiz olarak yalnızca fuarın internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilecekleri açıklandı. En son düzenlenen DOMOTEX Turkey 2019’da 164 yerli ve 39 yabancı katılımcı firma, yenilikçi ürünlerini ve modern ile geleneksel çizgileri bir araya getiren tasarımlarını 89 ülkeden 14 bin 309 ziyaretçi ile buluşturmuştu.

DOMOTEX Turkey halı sektörünü buluşturmaya geliyor

“DOMOTEX Turkey ile ana hedefimiz yeni alıcılara ulaşıp ihracat pastasındaki payımızı artırmak”

1,6 milyar dolarlık ihracat rakamı ile Türkiye halı ihracatının yüzde 55’ini karşılayan ve makine halısının dünyadaki merkezi konumunda yer alan Gaziantep’te yapılacak olan fuar, Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) ve Gaziantep Halıcılar ve Dokumacılar Odası’nın (GHO) desteği ile gerçekleşecek gerçekleştirilecek. Halı ürün grubunun ülke ihracatında öne çıkan rolü sebebiyle yoğun ilgi gören DOMOTEX Turkey Fuarı, dört gün boyunca makine halıları ve kilimleri; el yapımı halılar ve kilimler; tekstil zemin kaplamaları (duvardan duvara); esnek zemin kaplamaları; laminant, ahşap ve parke; elyaf, iplik ve dokuma kumaşlar; döşeme, temizleme ve uygulama teknolojileri; yapay çim ve spor zeminlerin yanı sıra makine ve zemin uygulama ve teknolojileri sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar en yeni ürün ve teknolojilerini sergileyerek, yerli ve yabancı satın almacılar ile buluşacak.

GAİB, Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Kaplan fuara ilişkin yaptığı açıklamada DOMOTEX Turkey fuarının, halının merkezi Gaziantep için büyük önem taşıdığını söyledi. DOMOTEX Turkey ile sektördeki lider pozisyonlarını korumak için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini aktaran Kaplan; “Halı sektörünün devleri bu fuarda buluşuyor. Fuarlar vesilesiyle yeni alıcılara ulaşıp ihracat pastasındaki payımızı artırmak ana hedefimiz. Özgün fikirler ve yaratıcı tasarımlar halının merkezinde görücüye çıkmaya hazırlanıyor” dedi.

Fuar Haberleri

TEXSUM 2022; tekstilin geleceği sürdürülebilirlikte

Tekstil ve hazır giyim sektörünün kanaat önderleri, sektörün geleceğini TEXSUM 2022 Zirvesi’nde tartıştı. ‘Türkiye’nin Tekstilde Geleceği’ başlığı ile bu...

Özel Haberler