Ev tekstilleri sektörü Heimtextil 2021’i bekliyor

Küresel ev tekstilleri sektörü, Heimtextil 2021 fuarına odaklanıyor.

Tekstil ihracatı ekim ayında %14,7 arttı, büyüme sürüyor

Tekstil ihracatı ekim ayında %14,7 arttı, büyüme sürüyor. Türk tekstil ve ham maddeleri sektörü yeni pandemi sonrasında ihracatta elde...

Hugues Schellenberg UCMTF’nin yeni başkanı

Fransız Tekstil Ekipmanları Üreticileri Birliği UCMTF’de görev değişimi yaşandı. 2004 yılından bu yana birliğin başkanlığını yürüten Bruno Ameline’nin emekli...

Textilegence Eylül – Ekim 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine 44. Sayısıyla okurlarıyla buluştu. Tekstil ve baskı endüstrisinden haberlerle yine dopdolu bir sayı okurlara sunuldu. Textilegence Eylül...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Messe Frankfurt’un 12-15 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştireceği Heimtextil  2021, ev tekstilleri endüstrisinin önde gelen temsilcilerini buluşturacak. Fuar, pandemi sonrası endüstrinin yeniden hareketlenmesi ve canlanmasında etkin bir rol üstlenmeyi ve iş faaliyetlerini arttırmayı hedefliyor. Organizatör Messe Frankfurt’un fuarın güvenli bir şekilde açılması ve gerçekleşmesi için, katılımcı ve ziyaretçilerin sağlığını ve hijyenini koruyan önlemleri alacağı dile getiriliyor.

Fuar sergi alanının %95’i rezerve edilmiş bulunuyor. 49 ülkeden 947 katılımcı Heimtextil 2021’de yer almak için yerini ayırttı. Önümüzdeki dönemde katılım için daha fazla talebin geleceği belirtiliyor. Birçok şirketin karşılaştığı zorlu durumu göz önüne alarak, Heimtextil katılımcılarını ve ziyaretçilerini yeni bir uygulamayla destekliyor. Katılımcılara ve ziyaretçilere ücretsiz giriş için bilet kodları verilecek ve bu sayede çok sayıda sektör profesyoneli fuara ücretsiz giriş yapabilecek.

Gerekli sağlık ve hijyen önlemleri alınacak

Messe Frankfurt Istanbul Yönetici Ortağı Tayfun Yardım, Messe Frankfurt’un 780 yıldır fuar organize ettiğini söyledi. Yardım, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisinin fuarcılık sektöründeki etkilerini katılımcılara en az şekilde yansıtmak için çalıştıklarını vurguladı. Yardım şunları dile getirdi; “Bu süreçte doğal olarak kişisel güvenlik ve sağlık hepimiz için en öncelikli konular haline geldi. Normalleşme süreciyle birlikte kapılarımızı tekrar açacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. 2021 yılında 51. kez gerçekleşecek olan Heimtextil fuarı için hazırlıklarımız hızla devam ediyor. Messe Frankfurt olarak katılımcılarımızın ve ziyaretçilerimizin sağlığı için gerekli tüm önlemleri aldık.”

Türkiye’nin uzun yıllardır Heimtextil’e en büyük katılım gerçekleştiren ülkeler arasında yer aldığını belirten Yardım, Türk firmalarının 2021 fuarına olan ilgisinin de artarak devam ettiği bilgisini verdi. Bu ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Yardım, Türk tekstil sektörü adına gurur duyduklarını kaydetti. Yardım; “Türk tekstil sektörünün gelişimi ve ihracatımıza katkı sağlamak için her zaman yenilikçi ve sürdürülebilir projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Heimtextil 2021 her zamankinden çok farklı olacak

Messe Frankfurt Tekstil ve Tekstil Teknolojileri Başkan Yardımcısı Olaf Schmidt ise alınan hijyen önlemlerinin fuarın görünümünü değiştireceğine değindi. “Heimtextil 2021 her zamankinden çok farklı olacak” diyen Schmidt sözlerini şöyle sürdürdü; “Hem ulusal hem de uluslararası çok sayıda katılımcıyı ve ziyaretçiyi ağırlayacağımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Pandemi sonrası sektörün yeniden hareketlenmesi sürecinde bize ve Heimtextil’e güvendikleri için teşekkür ederiz.”

Schmidt, uluslararası alıcıların eski ve yeni iş ortaklarıyla buluşabilmek için yılın başında Frankfurt’taki Heimtextil fuarını ziyaret edeceklerini söyledi. Schmidt bu nedenle, ulusal uygulamaların yanı sıra uluslararası katılım için de ek teşvikler oluşturmak istedikleri açıkladı.

Ev tekstilleri sektörü Heimtextil 2021 ’i bekliyor
Ev tekstilleri sektörü Heimtextil 2021 ’i bekliyor

Ev tekstil sektöründen tam destek

Almanya’nın ve küresel pazarın önde gelen sektörel dernekleri ve birlikleri; bdia (Alman İç Mimarlar Derneği), BTE (Alman Tekstil ve Yatak Perakendecileri Derneği), DecoTeam, Heimtex (Ev Tekstili Endüstrisi Birliği), MZE (önde gelen, orta ölçekli uzman mağazalar için mobilya birliği), VDB (Yatak Bayileri Derneği) ve TETSİAD (Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) Heimtextil’in sektör için önemini vurgulayarak desteklerini vurguluyor.

TETSİAD – Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Hüseyin Bayram; “Heimtextil 2020 fuarında Türkiye 300 katılımcı ile temsil edildi, bu da şirketlerimiz için büyük bir başarı sağladı. Heimtextil, Türk ev tekstili sektörü için, Türk üreticilerinin gerçek potansiyelini ve vizyonunu herkese gösterme şansına sahip olduğumuz önemli bir fuar. TETSİAD olarak, gelecek için umutlarımızı ve beklentilerimizi güçlendiren Heimtextil’e katılımımızla yıllık 5-10 milyar dolarlık bir ihracat gelirine ulaşacağımızdan eminiz” diye konuştu.

Bdia, Alman İç Mimarlar Derneği, Almanya Hesse bölgesi Dernek Başkanı Monika Slomski: “Karantina süresince dijital toplantıların potansiyelini keşfetmiş olsak da, hiçbir şey bir fuarı ziyaret etmenin yerini tutmuyor. Biz Bdia Hesse olarak yüz yüze diyaloğu deneyimlemek istiyoruz ve Heimtextil’i dört gözle bekliyoruz” dedi.

Dina Vanelli Türkiye Kurucusu Erol Turkun: “Heimtextil, sektörümüzün en önemli ticari fuarı. Messe Frankfurt’un gerekli tüm sağlık önlemlerini alacağına, katılımcıların ve ziyaretçilerin sorunsuz bir şekilde bir araya gelebileceğine inanıyoruz.” dedi.

BTE, Alman Tekstil ve Yatak Perakendecileri Derneği / VDB, Yatak Perakendecileri Derneği, BTE sözcüsü ve VDB CEO’su Axel Augustin: “BTE olarak, Heimtextil’in en düşük riskle, güven verici bir sosyal mesafe düzenlemesi ve hijyen konsepti geliştirdiğinden eminiz. 2021 için çok umutluyuz ve Heimtextil’de bir araya gelmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Fuar Haberleri

Sign İstanbul ve FESPA Eurasia pandemi nedeniyle 2021’e ertelendi

Türk baskı ve endüstriyel reklamcılık sektörünün iki fuarı 2020 edisyonlarını ertelediklerini duyurdu. 17-20 Eylül tarihleri arasında TÜYAP’ta organize edilmesi...

Özel Haberler

Suni Deri Baskı Alanında Optimum Digital Planet Çözümü

Dijital baskı endüstrisinde çeyrek asırlık bir deneyime sahip olan Optimum Digital Planet, yenilikçi ürün portföyüne suni deri baskı çözümünü de ekledi. Geniş formatlı dijital...

Matesa Tekstil USTER® QUALITY EXPERT ile Kalite Endişesini Aştı

Kararların alınması ve çözüm bulunması gerektiğinde, güvenilir bilgi çok önemlidir. İplikhanede, üretim verimliliği ve işletme karlılığı, güvenilir veri ölçümüne ve karmaşık analizlere bağlıdır. Bunu...

Kıvanç Tekstil, R|Elan GreenGold Kumaşlarını Üretecek

Türkiye’nin önemli tekstil işletmelerinden Kıvanç Tekstil, küresel pazara dönük önemli bir üretim hamlesi yaptı. Firma, dünyanın önde gelen entegre polyester üreticilerinden Hindistan merkezli Reliance...

Mouvent Dijital Tekstil Baskısında Kuralları Değiştiriyor

Bobst Group’un dijital baskı endüstrisine kazandırdığı Mouvent markası, baskı endüstrisinde taşları yerinden oynatacak yeni teknolojiler geliştirmeyi sürdürüyor. Mouvent, ITMA 2019’da dünya lansmanını yapacağı yeni...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied