.
Ana Sayfa » Yardımcı Materyaller » Groz-Beckert dikiş iğneleri kolay ve hızlı çözüm sağlıyor

Groz-Beckert dikiş iğneleri kolay ve hızlı çözüm sağlıyor

Firmanın dikiş için özel Müşteri Portalı kullanıcılara samanlıkta iğne aramanın kolay yolunu öneriyor.

Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Gelişmiş tekstil teknolojileri ve çözümleri sunan Groz-Beckert dikiş iğneleri portföyünde bulunan 3 bin farklı seçenek ile çok sayıda dikiş uygulamasına imkan tanıyor. Firma, kullanıcıların bu kadar seçenek arasından doğru amaca uygun iğneleri kolayca seçebilmesi için Müşteri Portalı’nı ilk kez 2015 yılında duyurdu. O zamandan beri gelişmeye devam eden portal dünyanın hemen her yerinden müşterilerin iğneler ve dikişler ile ilgili zengin bilgilere ulaşmasını sağlıyor. Burada ayrıca online sipariş seçeneği de sunuluyor. 2020 yılında toplam satışların yarısının Müşteri Portalı’ndaki siparişlerden gelmesi, bir yandan platformun bu konudaki işlevselliğini açıkça gösterirken diğer yandan buna duyulan ihtiyacı ortaya koyuyor.

Hassas ve zorlu dikiş uygulamaları için uygun iğneyi seçmek oldukça önem taşırken uygulamaya uygun iğne kullanılmazsa dikiş atlaması, malzeme hasarı ve dikiş büzülmesi gibi aksaklıklar meydana gelebiliyor. Groz-Beckert sürekli geliştirdiği Müşteri Portalı ile kullanıcıların bu alandaki ihtiyaçlarına cevap vererek her bir iğneye ait bilginin detaylı bilgisine kolayca ulaşım ve uygun seçim yapabilme imkanı sağlıyor.

Groz-Beckert dikiş iğneleri ile ilgili tüm bilgiler cebinizde

Dikiş Müşteri Portalı, son dönemde teknik olarak yükseltilmiş bir sürüme geçirilerek mobil cihazlarda kullanım için optimize edildi. Groz-Beckert’in uygulamaya eklediği bir diğer yenilik ise son siparişleri ve en sık satın alınan ürünleri gösteren bireysel başlangıç ​​sayfası. Kişisel müşteri hesabı görünümler, analizler ve satın almalarla ilgili tüm ayrıntıları gösteren bir gösterge paneli sunuyor. Kullanıcılar oturum açtıklarında iğnelerin fiyatlarını ve mevcut olup olmadığını hemen görebiliyor.

Ürün kataloğu, doğru iğneleri daha hızlı bulmak için yeni ve optimize edilmiş işlevlerle geliştirilirken, ürün detay sayfası, seçilen iğne hakkında kapsamlı bilgi veriyor. Teknik detaylara ve mevcut nokta stillerine ek olarak, kullanıcılar ayrıca her iğne için uygun uygulamaları belirleyebiliyor.

Groz-Beckert dikiş iğneleri kolay ve hızlı çözüm sağlıyor
Groz-Beckert dikiş iğneleri kolay ve hızlı çözüm sağlıyor

Farklı ihtiyaçlara özel çözümler

Groz-Beckert dikiş iğneleri arasından SAN® 5.2, SAN® 6, SAN® 10 and SAN® 10 XS uygulama alanına özel iğne seçiminde ana öğeleri açıklayıcı bir şekilde gösteriyor. 2. nesil dikiş makinesi iğnesi olan SAN® 5.2 teknik tekstiller alanına özel olarak geliştirildi. Hava yastıkları, taşıma kayışları, araba koltukları, döşemeli mobilyalar, koruyucu giysiler, güneşten korunma sistemleri gibi teknik tekstiller alanındaki sayısız uygulamada sofistike iğneler büyük öneme sahip. SAN® 5.2, özel ağız takviyesi sayesinde mükemmel stabilite, atlanan dikişlere karşı daha fazla koruma için güvenilir ilmek alma, tek tip dikiş görünümü ve dikilen kumaşın sürekli hassas işlenmesi konularında avantaj sağlıyor.

Denim dikişler için özel olarak tasarlanan SAN® 6 bu alanda sıklıkla karşılaşılan iplik kopması ve atlanan dikişler konusunda etkili bir çözüm sunuyor. SAN® 6, daha büyük bir deliğe sahip olması sayesinde çoğunlukla bu tür uygulamalar için kullanılan daha kalın ipliklerin sorunsuz bir şekilde kaymasını sağlıyor. Bu seçenekte iğne boyutunu artırmadan daha kalın iplik kullanımı mümkünken, atlanan dikişler için çözüm ise artırılmış güvenlik sunan Loop Control® geometrisidir.

İnce kumaşlara hassas dokunuş

İnce ve en ince kumaşlar için tasarlanan SAN® 10 ve SAN® 10 XS özel uygulama iğneleri, hassas ve sağlam bir dikiş imkanı sunuyor. SAN® 10, malzemenin korunması ve iğne stabilitesi ile ilgili gereksinimleri birleştiriyor ve ince tasarımı göz bölgesinde azaltılmış bir enine kesit ortaya çıkararak iğne delip geçerken malzeme üzerindeki baskıyı azaltıyor. Aynı zamanda, ağız alanındaki özel geometri, iğne kırılmalarını önlemek için yeterli iğne stabilitesi sunuyor. Malzemeye karşı daha da duyarlı bir tasarıma sahip olan SAN® 10 XS  ise silindirik ağız yapısıyla malzemenin iğne ile çok hassas bir şekilde delinmesini mümkün kılıyor.

Yardımcı Materyaller

Groz-Beckert dikiş iğneleri kolay ve hızlı çözüm sağlıyor

Gelişmiş tekstil teknolojileri ve çözümleri sunan Groz-Beckert dikiş iğneleri portföyünde bulunan 3 bin farklı seçenek ile çok sayıda dikiş...

Özel Haberler