Groz-Beckert, ITMA 2019’da 6.500’ten Fazla Ziyaretçiyi Ağırladı

Tekstil endüstrisinin en büyük fuarı ITMA 2019’da yeni bir stant konseptiyle çözümlerini sunan Groz-Beckert, fuar boyunca 6.500’den fazla ziyaretçiyi standına çekti.

Yünsa net karını 10 kat artırdı

Avrupa’nın en büyük entegre yünlü kumaş üreticisi Yünsa, 2020 yılının üçüncü çeyreğine ait konsolide faaliyet sonuçlarını açıkladı. 50’den fazla...

Küresel tedarik zinciri yeniden yapılanıyor

Artan sürdürülebilirlik talepleri ve dijitalleşme geleneksel tedarik zinciri yapısını dönüştürüyor. Özellikle tedarik zincirleri çocuk işçiliğinin önlenmesi, insan hakları, çevre...

Aksa Akrilik 3. çeyrekte karlılığını %20 arttırdı

Akkök Holding’e bağlı Aksa Akrilik 2020 yılının üçüncü çeyreğinde, pandeminin devam eden etkilerine rağmen karlılığını artırmayı başardı. %19’luk global,...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Groz-Beckert, ITMA 2019’da 6.500’ten Fazla Ziyaretçiyi Ağırladı
Groz-Beckert, ITMA 2019’da 6.500’ten Fazla Ziyaretçiyi Ağırladı

20-26 Haziran tarihleri arasında Groz-Beckert, İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen ITMA 2019 fuarındaki standında 6500’ten fazla uluslararası ziyaretçiyi ağırladı. Bu yıl 45 ülkeden 1.717 katılımcı, tekstil makineleri yapımında dünyanın önde gelen bu fuarında, 137 ülkeden gelen 100 binden fazla ziyaretçiye ürünlerini sundu. Firma Salon 8.0’da tamamen yenilinmiş stant konseptiyle; örme, dokuma, tarak, keçe, tafting ve dikiş dahil olmak üzere toplam 6 ürün alanındaki çözümlerini sundu.

Groz-Beckert standı da 94 farklı ülkeden gelen uluslararası bir izleyiciyi kendisine çekti. Ziyaretçilerin çoğunluğu İtalya’dan (%12) ve onu takiben Almanya’dan (%10), Türkiye’den (%9), Hindistan’dan (%8) İspanya’dan (%7) ve Portekiz’den (%4) geldi. ITMA sırasındaki sayısız uzman görüşmesi tekstil endüstrisi için önemli teşvik edici unsur sağladı. Barselona’daki ITMA 2019, Groz-Beckert için gerçek bir başarı olarak belirtildi ve yeni bakış açıları sağladığının altı çizildi.

İnovasyon Merkezi ve Arttırılmış Gerçeklik

Tekil sergi alanlarına ek olarak, yeni fuar konsepti tüm bölümlerdeki en son geliştirmelerin bir araya getirildiği bir inovasyon merkezini içeriyordu. Firmanın altı ürün alanının tümünün (Örme, Dokuma, Keçe, Tafting, Taraklama ve Dikiş) yanı sıra, birçok farklı alanı kapsayan hizmetler de Groz-Beckert Akademisi ve Teknoloji Geliştirme Merkezi’nin (TEZ) birlikte oluşturduğu ‘İnovasyon Merkezi’ olarak adlandırılan alanda sergiledi.

Ziyaretçiler hem gerçek hayatta hem de sanal olarak, Arttırılmış Gerçeklik sayesinde son derece küçük bir alanda tüm ürün çeşitleriyle karşılaşabildi. Bu sanal sistem aynı bilgiyi yeni bir şekilde sunmaktan daha fazlasını yaptı. Groz-Beckert standında ziyaretçiler, gerçek pozitif ortaklıklar kuran benzersiz bir deneyimin tadını çıkardı.

Yeni Groz-Beckert kampanyası, hem görsel hem de içerik düzeyinde tüm stant boyunca ortak nokta oldu. Çeşitli motifleri sunmak ve açıklamak için çok sayıda film ve animasyonlu klip vardı. Konuklar ayrıca, Groz-Beckert kampanya motiflerinin bir parçası olmalarını sağlayan, stanttaki tünelde Selfie İstasyonunda kendi kişisel hatıralarını alma fırsatı buldu.

ITMA ziyaretçileri Groz-Beckert Akademisi’nden gelen büyük yenilikler hakkında her şeyi öğrendi ve hatta bu değişliklerin yönlendirilmesine yardımcı oldu. Groz-Beckert Gorup için bir inovasyon platformu olan TEZ (Teknoloji ve Geliştirme Merkezi), fuardaki İnovasyon Merkezi’nde bulunan birçok sunum için güçlü bir dayanak sundu. TEZ, örme, dokuma, keçe, tafting, taraklama ve dikiş alanlarının ihtiyaçlarına uygun uzmanlar, makineler, aletler ve ölçüm cihazları havuzundan müşteri planlarını ve vizyonlarını uygulamak için çalışıyor.

Tüm segmentlerde yenilik

Örme alanı, mağazadaki çeşitli ürün yeniliklerine sahipti. Bu, Groz-Beckert’in büyük çaplı yuvarlak örme makinelerinde kullanılan yeni özel uygulama iğnesi SAN™ SF ile başladı. Bu iğne tipleri, kesikli elyaftan ipliklerin örülmesi için özel olarak geliştirildi. İğne geometrisi, altta kapalı bir iğne sakı ve silindir duvarlar için bir destek çıkıntısı ile tasarlanmıştır. Bu, elyaf artıklarının ve iplik aşınmasının toplanmasını etkili bir şekilde önleyen bir kombinasyondur. Yuvarlak Örme sunumunda, ziyaretçiler arttırılmış gerçeklik ortamını kullanarak bu iğneyi daha ayrıntılı olarak inceleyebildiler.

Dokuma sunum alanı yeni nesil tahar makinesi WarpMasterPlus’ı sundu. İğne, tarak, gücüler, lameller ve iplik modülünden oluşan modüler tasarımı sayesinde WarpmasterPlus, maksimum performansla birlikte optimum esneklik sunuyor.  Bu yeni nesil makine her metrekareden azami verim alıyor. Örneğin 4 metreden fazla çekme uzunluğuna sahip tekil makine uzunları artık mümkündür. Denenmiş ve onaylanmış KnotMaster düğümleme sistemi,  dokuma sunumunda dokuma hazırlık bölümünü tamamladı.

Keçeleme alanında, Groz-Beckert nonwoven endüstrisi için yenilikler sundu. Spun lace müşterileri için, HyTec®P jet şeritleri, geleneksel jet şeritleriyle karşılaştırıldığında çok daha fazla sertliğe sahiptir.

Keçe iğneleri alanında, GEBECON® ve EcoStar® iğneleri ve patentli geometrileri, iğneleme makinesinin akrilik modelini kullanarak arttırılmış gerçeklik sunumunun odak noktasındaydı. Firma ayrıca, daha fazla korozyon direnci ve uzun kullanım ömrü sağlamak için keçeleşme ve yapılandırma iğneleri kullanılarak işlenebilen yeni geliştirilmiş dur™ malzemesini de sundu.

Tafting sunum alanı, müşteriler tarafından ürün kalitesi için artan kalite talepleri etrafında döndü. Groz-Beckert, bu zorlukların üstesinden gelmek için hangi araç modüllerinin en uygun olduğunu gösterdi.

Groz-Beckert Group’un en yeni ürün alanı

Groz-Beckert Group’un en yeni ürün alanı Tarak, ITMA’da birçok yeni ürün yeniliğini sundu. Birincisi ve en önemlisi, nonwoven endüstrisi için Groz-Beckert InLine tarak donanımı serisi oldu. Tamamen yeni ve patentli bir üretim süreci sayesinde, hepsi optimum işlem güvenilirliğinin yanı sıra, en yüksek kalite standartlarını karşılamak için çeşitli metalik tarak garnitürleri üretilebiliyor.

Yeni üretim prosedürüne dayanarak, SiroLock® plus donanımı (garnitürü), SiroLock® taşıyıcı ve çalıştırıcı tarak telinde bir ilerleme olarak geliştirildi. Yeni TV56 döner düz donanım, yeni bir ayar desenine ve inç başına 560 noktaya sahip, bu da özellikle temizliğini kolaylaştırıyor. Yeni D40-30-31ES CBF donanım teli, yivli tarak donanıma alternatif olarak daha yüksek bir elyaf aktarımı ve geliştirilmiş elyaf kontrolü ile çözüm sunuyor.

Dikiş alanı ise,  en zorlu uygulamalar için  özel uygulama iğnelerini sergiledi; SAN® 10 ve SAN® 10 XS.

Güncel Haberler

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak...

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....

Savur’daki Akar Tekstil yatırımı bölgenin kaderini değiştirecek

Sağlanan yatırım teşvikleri ile Güneydoğu ve Doğu Anadolu’nun birçok farklı yerinde önemli tekstil yatırımları hayata geçti. Sanayi Bakanlığı ve...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied