Ana Sayfa » Terbiye » ISKO Yıkama Semineri’nde Sorumlu Yenilik Ele Alındı

ISKO Yıkama Semineri’nde Sorumlu Yenilik Ele Alındı

Tekstilin çevre üzerinde en fazla etkisinin olduğu bilinen denim üretiminde ISKO, çevreci ve sürdürülebilir bir yenilikçi yaklaşıma sahibi olduğunun altını çiziyor. Firma düzenlediği Yıkama Semineri’nde küresel tekstil ve moda endüstrisine bunu bir kez daha gösterdi.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

ISKO Yıkama Semineri’nde Sorumlu Yenilik Ele Alındı
ISKO Yıkama Semineri’nde Sorumlu Yenilik Ele Alındı

ISKO Yıkama Semineri’nde sorumlu yenilik ele alındı. Sanko Holding iştiraklerinden, denim sektörünün en önemli üreticilerinden ISKO, 18-19 Temmuz tarihleri arasında İtalya Castelfranco Veneto’da tasarım ve stil araştırma merkezi Creative RoomTM’da özel bir Yıkama Semineri gerçekleştirdi. Değerleri ve uzmanlığı paylaşmak için gerçekleştirilen etkinlik, şirketin ilk günden bu yana sürdürdüğü Sorumlu Yenilik (Responsible Innovation™) yaklaşımının üç ana dayanağı (yetkinlik, yaratıcılık ve yurttaşlık) ekseninde şekillendi.

Denim moda sektörünün önemli tedarikçisi ISKO’nun organize ettiği bu iki günlük etkinlik, Diesel, Guess, CP Company, Armani, Teddy, Massimo Dutti, Burton Menswear ve Tiffosi gibi uluslararası markaların temsilcilerini buluşturdu. Seminerin 1. Günü, ISKO Global Pazarlama Direktörü Rosey Cortazzi ve ISKO Kıdemli Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yöneticisi Ebru Özküçük Güler’in ISKO’nun uzmanlığı ve bilgisi hakkında bilgi vermesi ve ISKO’nun sektör lideri olmasını sağlayan vizyonu paylaşmasıyla başladı.

ISKO Yıkama Seminerinde yıkama tekniklerinde yeni kriterler

Kumaş teknolojileri ve yıkama teknikleri hemen sonra bu konuları takip etti. ISKO’nun Ürün Geliştirme AR-GE Merkezi’nden Kumaş Uzmanı Fatma Korkmaz, ISKO’nun ana koleksiyonunda ve dört segmentinde (Old Jeans Update, Body Tech, Influencer ve Just Me) sergilenen, yenilikçi tekstil konseptlerinin geliştirilmesinden olası son kullanımlara kadar, şirketin teknik bilgi birikimi hakkında yoğun bir bakış sağladı.

ISKO Yıkama Araştırma Müdürü Moreno de Angelis; şirketin sürekli gelişim kültürünün bir parçası olan araştırmaya yönelik taahhüdünü vurgulayarak; işlem alanındaki uzun zamandır süregelen tutkusunu ve tecrübesini paylaştı.

Markaların yanı sıra tasarımcılar için de işlemler ve aksesuarlar konusunda yaratıcı yön ve ilham vererek; stil araştırma düşünce kuruluşu Creative Room™, şirket ekibinin kendi koleksiyonlarından elde ettiği sonuçlara yer verdiği özel bir sunumda; saf yaratıcılık gücünü sundu.

Bu iki günlük etkinliğin birer parçası olan; Denim Dudes’den Sam Trotman tarafından trend sunumu; Blue Print Amsterdam’dan Celia Geraedts tarafından doğal boyama tekniklerine odaklanan özel bir atölye çalışması; ve Everest Technologie Tessili srl’in son teknoloji tesislerini ziyaret, değerleri, bilgiyi ve en iyi uygulamaları paylaşmak için bir fırsat oldu.

Sektörün değişimi için güç birliği yapılmalı!

ISKO Global Pazarlama Direktörü Rosey şunları söyledi; “Kimse sektörü tek başına değiştiremez. Birlikte çalışmak hiç bu kadar önemli olmamıştı, yarınki nesiller için daha iyi bir gelecek yaratmak istiyorsak, güçlerimizi birleşmemiz gerekiyor. Bilginin paylaşılması çok önemlidir ve bu etkinlikler müşterilerimizin sadece satın aldıkları ürünlerle değil; aynı zamanda onları üreten sektörle ve tüm sürecin nasıl çalıştığıyla ilgili daha fazla bilgi edinmesini mümkün kılıyor. Sonuç olarak, hesap verebilirlik ve şeffaflık, somut gerçekler ve herkesi daha yeşil tedarik zinciri oluşturmaya iten görünümü sağlama konusunda daha büyük taleplere yol açacak olan şeydir.”

Yıllık 300 milyon metre kumaş üretme kapasitesine sahip olan ISKO, 35 ülkedeki ofisleri ile küresel bir varlığa sahip. Firma hem Nordic Swan Ecolabel’a hem de EU Ecolabel’e layık görülen dünyadaki tek denim üreticisidir.

Güncel Haberler

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve...

Yeşim Tekstil Ağrı ilinde yatırımlarını sürdürüyor

Hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarıyla bölgenin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini desteklemeyi sürdürüyor....

TGSD rekabette sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor

Türk tekstil ve giyim sektörünün önde gelen çatı örgütlerinden Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’nin hazır giyim ihracatının yarısından...

Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ programı ile yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiren projelere destek olmaya yeni İltema yatırımıyla devam ediyor....
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied