ITM 2016, 49.730 Ziyaretçiyle Global Bir Tekstil Şovu Oldu

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak...

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

ITM 2016, 49.730 Ziyaretçiyle Global Bir Tekstil Şovu Oldu
ITM 2016, 49.730 Ziyaretçiyle Global Bir Tekstil Şovu Oldu

ITM 2016, 49.730 ziyaretçiyle global bir tekstil şovu oldu. ITM 2016 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı 1-4 Haziran tarihleri arasında gerçekleşti. Tekstil teknoloji devlerinin bir araya geldiği ve sektör profesyonellerinin buluşma noktası olan ITM 2016, 49.000’i aşkın bir ziyaretçiyle katılımcılarının yüzünü güldürdü. 

ITM 2016 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı, tekstil sektörünün en önemli buluşması oldu. Bölgenin en önemli tekstil teknoloji şovu olan ITM 2016 gerek yurtiçi gerekse yurtdışı firmaların milyon Euro’luk satışlar gerçekleştirdiği ve birçok iş bağlantısının yapıldığı bir organizasyon oldu. ITM 2016’da, dört gün boyunca birbirinden yeni teknolojilerin lansmanları yapıldı. ITM 2016, 49.730 ziyaretçisiyle şimdiye kadar yapılan ITM Fuarları arasında en kapsamlısı olarak büyük beğeni topladı.

Yaklaşık 70 ülkeden tekstil teknoloji üreticisi 1200 firma ve firma temsilcisi ile 13 salonda gerçekleşen ITM 2016’da sektörün ilk kez tanıştığı ürünler ve teknolojiler boy gösterdi. ITM 2016 Fuarında özellikle de dokuma ve iplik makineleri, dijital baskı ve örgü salonlarında ciddi bir büyüme oldu. Dünyanın tekstil teknoloji üreticileri firmaları ITM 2016’ya çok iyi hazırlandılar ve çok büyük metrekarelerle ve özel stantlarla fuara katıldılar. Sektörün tüm üreticilerinin yoğun makine katılımıyla gerçekleşen ITM 2016, dünya tekstil teknoloji üreticilerinin hem Türkiye hem de bölgesel pazara ne kadar önem gösterdiklerinin bir fotoğrafı oldu. Dünyanın birçok yerinden, özellikle de İran, Mısır, Özbekistan, Hindistan, Tunus, Pakistan, Çin, Ukrayna, İtalya, Almanya, Cezayir, Rusya Federasyonu, Suriye Arap Cumhuriyeti, Fas, Bulgaristan, Bangladeş, Yunanistan, Sırbistan, Kırgızistan, Suudi Arabistan’dan gelen ziyaretçiler göz doldurdu.

Çeşitli ülkelerden resmi ve ticari heyetler ITM 2016’yı ziyaret etti. Özellikle İran’dan, Tekstil Bakanlığı’nın, sektörel dernek ve birlik yönetimlerinin yanı sıra Tahran ve Tebriz’den önemli sayıda alım heyeti geldi. Ayrıca Mısır, Hindistan, Rusya, Makedonya, Kırgızistan, Kazakistan, Sırbistan, Bosna Hersek, Kosova, Ukrayna, Tunus ve Fas’tan da alım heyetleri ITM 2016’da dikkat çekti.

76 ülkeden binlerce ziyaretçi: ITM 2016, 49.730 Ziyaretçiyle Global Bir Tekstil Şovu Oldu

ITM 2016, 49.730 Ziyaretçiyle Global Bir Tekstil Şovu Oldu
ITM 2016, 49.730 Ziyaretçiyle Global Bir Tekstil Şovu Oldu

ITM 2016 ziyaretçi sayısı ve ülke çeşitliliği açısından da ilkleri gerçekleştirdi. 76 ülkeden 49.730 ziyaretçiye ev sahipliği yapan ITM 2016’ya ABD, Almanya, Azerbaycan, B.A.E., Bangladeş, Belçika, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Ekvator, Endonezya, Ermenistan, Etiyopya, Fas, Filistin, Fransa, Gana, Guatemala, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kamboçya, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Kosta Rica, K.K.T.C., Libya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Malezya, Mısır, Moldova, Monako, Nepal, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Romanya, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Svaziland, Tacikistan, Tanzanya, Tayvan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün, Vietnam ve Yunanistan’dan ziyaretçiler geldi.

ITM 2016 “Nokta atış” çözümler sundu

Tekstil makineleri dünyasının önemli isimlerinin en yeni makine ve teknolojilerini tanıtıldığı fuar, sektörün nabzını tutmak ve yenilikleri takip etmek isteyen tüm profesyoneller için kaçırılmaz ticari fırsatlar sundu. Katılımcılarının “ITM 2016 nokta atış fırsatlar sundu” dediği fuar, nitelikli alım heyetlerinin, milyon Euro’luk anlaşmalar yaptığı verimli bir buluşma oldu. Birçok katılımcı ITM 2016’nın başarısından söz etti:

 • Karl Mayer firması Üst Düzey Satış Yöneticisi Bastian Fritsch, “Bizim için ITM 2016, Doğu Avrupa pazarı ile Orta Doğu pazarlarına açılan kapıdır”
 • Marzoli Pazarlama Bölümü yetkilisi Francesco Gozio, “ITM 2016 standartları çok yüksek bir fuar”
 • Memnun Makina Genel Müdürü Kemal Memnun; “ITM Avrupa’nın Ortasında Alternatifi Olmayan bir Fuar”
 • Monforts Bölge Satış Müdürü Manfred Goffart; “ITM 2016 fuarı oldukça iyi bir şekilde organize edilmiş”
 • Oerlikon Manmade Fibers’ın CEO’su Georg Stausberg “ITM, ilişkilerimizi geliştirmek ve yaygınlaştırmak açısından önemli bir rol üstleniyor”
 • Has Group Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Hasbay ITM çok önemli bir fuar!”
 • Picanol Pazarlama İşletme Müdürü Erwin Dewloo; “ITM bizim için olmazsa olmaz bir fuar”
 • Reggiani Genel Müdürü Adele Genoni “Sadece Türkiye değil, tüm bölge için önem taşıyan ITM 2016, iş ortaklarımızla buluşmak için eşsiz bir fırsat”
 • Santex Rimar Group CEO’su Stefano Gallucci; “Santex Rimar Group ITM 2016’da Piyasa İhtiyaçlarına Odaklanıyor”
 • Saurer Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yalçın “ITM çok pozitif bir fuar!”
 • ITEMA CEO’su Carlo Rogora “Yeni fırsatlara ITM gibi organizasyonlarla ulaşabiliriz”
 • SPGPrints’in CEO’su Dick Joustra “Türkiye, global tekstil sektörü ve bizim için çok önemli bir pazardır.”
 • EFFE Endüstri Yönetici Ortağı İhsan Mokanoğlu “ITM bu coğrafyanın en büyük fuarı ve dünyanın en büyük fuarlarından biri”
 • Tetaş Satış Müdürü Kudret Çelebi; “ITM 2016 yeni nesil teknolojilere ev sahipliği yapıyor”

Fuar Haberleri

Sign İstanbul ve FESPA Eurasia pandemi nedeniyle 2021’e ertelendi

Türk baskı ve endüstriyel reklamcılık sektörünün iki fuarı 2020 edisyonlarını ertelediklerini duyurdu. 17-20 Eylül tarihleri arasında TÜYAP’ta organize edilmesi...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied